GKS Tychy - GKS Katowice 3:2. Tyszanie urwali się ze stryczka i wciąż są w grze o finał ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Derbowe starcie GKS Tychy z GKS Katowice znów było bardzo zacięte. Ku radości swoich fanów górą w nim byli tyszanieZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow
W szóstym meczu półfinałowym Polskiej Hokej Ligi GKS Tychy pokonał po rzutach karnych GKS Katowice 3:2Tyszanie długo przegrywali, ale w ostatniej chwili urwali się ze stryczka i wyrównali stan rywalizacji. O tym kto awansuje do finału zadecyduje siódmy mecz w Satelicie w środę o godz. 18.30. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Tychy - GKS Katowice.

GKS Tychy - GKS Katowice 3:2. Tyszanie urwali się ze stryczka

Szósty mecz półfinały Polskiej Hokej Ligi był bardzo zacięty. Zwycięzcę w rywalizacji GKS Tychy z GKS Katowice wyłoniły dopiero rzuty karne, choć długo zanosiło się, że to drużyna Jacka Płachty zagra o złoto.

Prowadzenie dla gości zdobył na Stadionie Zimowym Patryk Wronka. Filigranowy skrzydłowy grający wcześniej w Tychach popisał się indywidualną akcją zakończoną mocnym strzałem. Tomas Fucik stojący w bramce tyszan odbił krążek, ale ten trafił później w obrońcę gospodarzy Grigorija Żełdakowa i wtoczył się do siatki.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS TYCHY - GKS KATOWICE

Kolejne gole w derbach długo nie padały, choć okazji z obu stron nie brakowało. Tyszanie za wszelką cenę starali się odrobić straty z I tercji i w końcu udało im się to na 5,5 minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry. Trafienie zapisano na konto Michaela Cichego.

Gospodarze z remisu cieszyli się jednak tylko 17 sekund, bo katowiczanie błyskawicznie odpowiedzieli bramką Mateusza Michalskiego. W przedostatniej minucie tyszanie wycofali bramkarza wprowadzając dodatkowego gracza z pola i ten manewr pozwolił im doprowadzić do dogrywki. Gola na 18 sekund przed upływem 60 minut gry strzelił kapitan miejscowych Michał Kotlorz.

W dogrywce przeważali gospodarze, którzy przez dwie minty grali czterech na trzech, ale kibice nie doczekali się gola. W rzutacj karnych dwa razy dla tyszan trafił Christian Mroczkowski, a goście odpowiedzieli tylko skutecznym najazdem Matoasa Lehtonena.

GKS Tychy - GKS Katowice 3:2 po karnych(0:1, 0:0, 2:1, dogr. 0:0) karne 2:1
0:1 Patryk Wronka (11), 1:1 Michael Cichy (55), 1:3 Mateusz Michalski (55), 2:2 Michał Kotlorz (60)

Karne Christian Mroczkowski 2 - Matias Lehtonen 1.

Kary Tychy - 0 minut, Katowice - 6 minut

Widów 2.500

W play off jest remis 3:3. Decydujący mecz w środę 30 marca o g. 18.30 w Katowicach

Tychy Fucik (Israelsson) - Zheldakov, Smirnov, Gościński, Galant, Jeziorski - Seed, Kotlorz, Sergushkin, Feofanov, Dupuy - Bizacki, Pociecha, Szczechura, Cichy, Mroczkowski - Biro, Witecki, Wróbel, Starzyński, Marzec.

Katowice Murray (Miarka) - Rompkowski, Valtola, Fraszko, Pasiut, Wronka - Kruczek, Wajda, Monto, Michalski, Krężołek - Hudson, Wanacki, Lehtonen, Kolusz, Saarelainen - Wielkiewicz, Prokurat, Bepierszcz, Smal, Eriksson.