Wisła Płock - Piast Gliwice 1:0; Podtrzymać serię WYNIK, NA ŻYWO, LIVE, GDZIE OGLĄDAĆ

Piast Gliwice z Wisłą Płock w Ekstraklasie zagrał dotychczas cztery razy i nigdy nie poniósł porażki Lucyna Nenow
Wisła Płock - Piast Gliwice w poniedziałek 2 kwietnia. Piłkarze Piasta Gliwice nie stracili gola od 532 minut - wliczając w to zweryfikowany na walkower mecz z Górnikiem Zabrze. W Lany Poniedziałek ekipa Waldemara Fornalika wystąpi w Płocku. w starciu z Wisłą, która zapewniła już sobie miejsce w czołowej ósemce. Początek o godzinie 15.30.

Piast Gliwice z Wisłą Płock w Ekstraklasie zagrał dotychczas cztery razy i nigdy nie poniósł porażki, wygrywając trzy z tych prób. W poniedziałek w Płocku dojdzie do piątego starcia tych zespołów. Zespół Waldemara Fornalika walczy o utrzymanie, nad strefą spadkową ma zaledwie dwa punkty przewagi, ale ostatnio gra konsekwentnie i skutecznie w obronie.

- Gramy na zero z tyłu, ale cieszę się z tego, że przy okazji nie zanudzamy kibiców - charakteryzuje styl gry swojej drużyny były selekcjoner.

Ewentualne zwycięstwo w Płocku dałoby gliwiczanom większy oddech przed zbliżającą się fazą finałową. Jesienią na Okrzei Piast wygrał z Wisłą 2:1, a decydującą bramkę zdobył Martin Bukata w 71 minucie.

W Płocku Fornalik nie będzie mógł skorzystać tylko z Mateusza Maka, natomiast w zespole Jerzego Brzęczka zabraknie Kamila Sylwestrzaka. Znak zapytania stoi przy bramkarzu Thomasie Dahne, który opuścił boisko z urazem w poprzednim spotkaniu,

- Jesteśmy w optymalnej formie, a przerwa na reprezentację pomógł nam w wyeliminowaniu kolejnych mankamentów w naszej grze - zapowiada na stronie klubowej Karol Angielski.

Mecz Wisła Płock - Piast Gliwice poprowadzi Mariusz Złotek ze Stalowej Woli.

Transmisję na żywo przeprowadzi Eurosport 2 z komentarzem Tomasza Lacha i Macieja Terleckiego, a tekstową relację live nasz portal gol24.pl.