Wjechał passatem do rowu na ul. Częstochowskiej. Są wyniki...

  Wjechał passatem do rowu na ul. Częstochowskiej. Są wyniki badań. Okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie ZDJĘCIA

  PW

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zdarzenie przy ul. Częstochowskiej w Lublińcu miało miejsce 9 stycznia.
  1/10

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©PSP Lubliniec

  Wyjaśniła się sprawa kierowcy, który 9 stycznia w godzinach wieczornych, prowadząc volkswagena passata wypadł z ul. Częstochowskiej w Lublińcu i zakończył jazdę w rowie. Policjanci poczuli od niego alkohol, ale mieszkaniec naszego powiatu odmówił dmuchnięcia w alkomat. Wyniki badań krwi potwierdziły jednak przypuszczenia mundurowych.
  Przypomnijmy. 9 stycznia około godz. 21:30 na ul. Częstochowskiej w Lublińcu kierujący samochodem osobowym volkswagen passat zjechał z drogi do przydrożnego rowu. W wyniku kolizji 33-letni mężczyzna nie był w stanie sam opuścić pojazdu.

  Zobacz zdjęcia:

  Zobacz galerię

  - Przybyli na miejsce ratownicy z PSP w Lublińcu, po zabezpieczeniu terenu akcji i wykonaniu dostępu do poszkodowanego, przekazali go będącemu na miejscu zespołowi ratownictwa medycznego - podał st. kpt. Wojciech Kwapień, oficer prasowy KP PSP w Lublińcu.

  Po przebadaniu przez ratowników, kierowca został zabrany do szpitala. Nie odniósł poważnych obrażeń i hospitalizacja nie była potrzebna, ale konieczne okazało się pobranie krwi w celu zbadania pod kątem obecności alkoholu.

  - Policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Kierowca skorzystał jednak z przysługującego mu prawa i odmówił badania alkomatem. W tej sytuacji została od niego pobrana krew - poinformował mł. asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

  Krew kierowcy trafiła do laboratorium w Katowicach. Policjanci od razu zabrali mężczyźnie prawo jazdy, do czego mieli prawo w związku z podejrzeniami o jazdę pod wpływem alkoholu. Na wyniki badań musieli trochę poczekać, ale już są one znane. Wykazały obecność ponad 2 promili.

  - Wniosek o ukaranie kierowcy już został skierowany do sądu - przekazał nam mł. asp. Michał Sklarczyk.

  Zgodnie z art. 178a. § 1 Kodeksu karnego "kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2". Kara pieniężna nie może być niższa niż 5 tys. zł. Ponadto sąd ma prawo zakazać prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 3 od 15 lat.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Czy Katowice nadają się do mieszkania? Panel dyskusyjny DZ  Gala Plebiscytu Sportowiec Roku woj. śląskiego


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY