Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wyłączenia prądu w Śląskiem obejmą tysiące mieszkańców. Informacje o wyłączeniach energii. Sprawdź wykaz miast, ulic i godzin!

Monika Jaracz-Świerczyńska
Monika Jaracz-Świerczyńska
Nagłe wyłączenie prądu może pokrzyżować plany wielu osób, które w tym czasie potrzebują go do pracy zdalnej lub wykonania domowych obowiązków. Sytuacja staje się nie mniej irytująca, jeśli energii elektrycznej nie ma po zmroku i po powrocie do domu również trzeba zmierzyć się z ciemnością. Warto zatem sprawdzać na bieżąco komunikaty, związanie z wyłączeniami prądu w regionie.
Nagłe wyłączenie prądu może pokrzyżować plany wielu osób, które w tym czasie potrzebują go do pracy zdalnej lub wykonania domowych obowiązków. Sytuacja staje się nie mniej irytująca, jeśli energii elektrycznej nie ma po zmroku i po powrocie do domu również trzeba zmierzyć się z ciemnością. Warto zatem sprawdzać na bieżąco komunikaty, związanie z wyłączeniami prądu w regionie. Pixabay
Wyłączenia prądu w Śląskiem obejmą tysiące mieszkańców w naszym regionie. Informacje na temat tymczasowego braku energii elektrycznej dotyczą terminów od 27 listopada do 1 grudnia 2023 roku. Nagły brak prądu może pokrzyżować plany wielu osób, które w tym czasie potrzebują go do pracy zdalnej lub wykonania domowych obowiązków. Sytuacja staje się nie mniej irytująca, jeśli energii elektrycznej nie ma po zmroku i po powrocie do domu również trzeba zmierzyć się z ciemnością. Warto zatem sprawdzać na bieżąco komunikaty, związanie z wyłączeniami prądu w regionie. Tymczasowy jego brak nie będzie wówczas zaskoczeniem, a poza tym można przygotować się na taką ewentualność oraz zadbać o wykonanie ważnych czynności wcześniej. Sprawdź, gdzie w województwie śląskim w najbliższych dniach nie będzie prądu, a także w jakich godzinach zaplanowano jego wyłączenie!

Wyłączenia prądu w województwie śląskim od 27 listopada do 1 grudnia 2023

W dniach od 27 listopada do 1 grudnia 2023 roku z tymczasowym brakiem energii elektrycznej muszą się liczyć mieszkańcy takich miast, jak między innymi Katowice, Częstochowa, Bielsko-Biała, Jaworzno, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Tychy, Gliwice, Piekary Śląskie czy Mysłowice. Prądu nie będzie również w większości powiatów, wśród których znalazły się na przykład bielski, cieszyński, będziński, tarnogórski, pszczyński, wodzisławski, częstochowski oraz mikołowski. Najwięcej wyłączeń prądu należy spodziewać się w Częstochowie, Rybniku, Bielsku-Białej, a także w powiatach cieszyńskim, bielskim, częstochowskim, tarnogórskim i żywieckim. Przerwy w dostawie energii elektrycznej ominą w tym tygodniu mieszkańców Bytomia, Chorzowa, Rudy Śląskiej, Świętochłowic, Żor oraz powiatów kłobuckiego, raciborskiego i rybnickiego.

Warto przygotować się na brak prądu

Nagłe wyłączenie prądu może pokrzyżować plany wielu osób, które w tym czasie potrzebują go do pracy zdalnej lub wykonania domowych obowiązków. Sytuacja staje się nie mniej irytująca, jeśli energii elektrycznej nie ma po zmroku i po powrocie do domu również trzeba zmierzyć się z ciemnością. Warto zatem sprawdzać na bieżąco komunikaty, związanie z wyłączeniami prądu w regionie. Tymczasowy jego brak nie będzie wówczas zaskoczeniem, a poza tym można przygotować się na taką ewentualność oraz zadbać o wykonanie ważnych czynności wcześniej. Wyłączenia prądu najczęściej są spowodowane niezbędną konserwacją czy naprawą sieci. Tauron Dystrybucja podaje planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej na pięć dni do przodu.

Jeżeli brak prądu widoczny jest na całej ulicy lub w okolicy i jest to zgodne z wcześniejszą informacją o planowanym jego wyłączeniu, to można mieć pewność, że są prowadzone działania, służące naprawie sieci lub jej konserwacji. Jeśli sytuacja nie została uwzględniona przez dostawcę energii, to może to świadczyć o awarii. Warto też zwrócić uwagę czy brak prądu nie dotyczy tylko klatki schodowej bądź całego budynku. Wówczas należy skontaktować się z administratorem lub właścicielem budynku. W sytuacji zaś, w której energii nie ma jedynie w domu albo mieszkaniu, wystarczy sprawdzić bezpieczniki. W razie zagrożenia lub poważnej awarii trzeba zadzwonić pod numer 991.

W załączonej galerii prezentujemy listę miast wraz z ulicami, gdzie w najbliższych dniach zostanie wyłączony prąd. Podajemy też godziny, w jakich nastąpią przerwy w dostawie energii elektrycznej. Zobacz!

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera