sportowy24
  Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku. Nagrodą gra w...

  Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku. Nagrodą gra w "Kotle Czarownic"

  Zdjęcie autora materiału

  Rafał Musioł

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku to dla najmłodszych piłkarzy jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy turniej. W naszym regionie turnieje eliminacyjne dobiegają końca. Zajrzeliśmy na stadion Czarnych Sosnowiec, gdzie akurat trwały mecze 8-latków.
  "Każdy mecz jest dla nich wielkim przeżyciem, a turniejowa rywalizacja bardzo intensywna". 8-latki sosnowieckiej Akademii Młodego Piłkarza
  1/47
  przejdź do galerii

  "Każdy mecz jest dla nich wielkim przeżyciem, a turniejowa rywalizacja bardzo intensywna". 8-latki sosnowieckiej Akademii Młodego Piłkarza "Orzeł" okazali się najlepsi w turnieju kwalifikacyjnym "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku".
  ©Marzena Bugała-Azarko

  W nagrodę za wygranie turnieju kwalifikacyjnego pojedziemy do Kotła Czarownic. Dla chłopaków to będzie wielkie przeżycie - nie ukrywał Dariusz Dams, trener sosnowieckiej Akademii Młodego Piłkarza „Orzeł”, którego 8-latki okazali się najlepsi w turnieju kwalifikacyjnym „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”.

  Zobacz galerię

  Perspektywa wyjazdu na Stadion Śląski, gdzie odbędzie się finał wojewódzki akcji, była jednym z głównych tematów rozmów we wszystkich kategoriach wiekowych rywalizujących na obiekcie Czarnych Sosnowiec.

  - Wygraliśmy turniej, ale łatwo nie było. Mamy sporo radości i czekamy na finały - mówił 8-letni Marcel, kapitan AMP.
  - Nie stawiamy sobie żadnych celów, to ma być przede wszystkim zabawa. Do Chorzowa nie pojedziemy jednak po komplet porażek - z uśmiechem dodał szkoleniowiec zespołu.

  W rywalizacji ośmiolatków finał wojewódzki jest ostatnim etapem zmagań.

  - Każdy mecz jest dla nich wielkim przeżyciem, a turniejowa rywalizacja bardzo intensywna, nawet biorąc pod uwagę dokonywane w czasie gry zmiany - mówi szkoleniowiec AMP.

  Turnieje eliminacyjne cyklu dobiegają końca.

  - W tym roku mamy sporo nowości. Wprowadzono na przykład obsługiwany przez PZPN system Intranetu, który bardzo ułatwia zgłaszanie drużyn - stwierdził Dariusz Wrona, koordynator powiatowy „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. - Odstąpiono też od zasady, że w rywalizacji ośmiolatków i dziewczyn 8, 10 i 12 lat nie mogli grać zawodnicy zgłoszeni w klubach, co podniosło poziom rozgrywek. Właściwie w każdym zespole, w każdym turnieju pojawiają się potencjalni nowi Milikowie (reprezentant Polski zaczynał karierę właśnie w tym turnieju - przyp. red.) Oby poszli w ślady Arka także w dorosłej piłce.

  W powiatach sosnowieckim, jaworznickim, zawierciańskim, będzińskim i dąbrowskim wystartowało rekordowe 150 drużyn.

  - Ranga zawodów rośnie z roku na rok - ocenia Dariusz Wrona, który organizuje turnieje od dziesięciu lat. - Prestiż imprezy jest wysoki, a to ma wpływ na zainteresowanie udziałem. Rekord tegoroczny padł w powiecie zawierciańskim, gdzie w samej kategorii U 12 wystartowały 23 drużyny.

  Turnieje przyciągały sporą publiczność, w dużej mierze złożoną z rodziców uczestników.

  - Emocje wśród rodziców zawsze są duże, ale staramy się je tonować - przyznaje trener Dams. - Na boisku najważniejsze są same dzieciaki oraz trener. I wszyscy musimy tę zasadę respektować.

  Z PODWÓRKA NA STADION w SPORTOWY24.PL

  Wszystko o Turnieju "Z podwórka na Stadion" - newsy, ciekawostki, wyniki!


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Terminarz regionalny PP

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Murale w Hawanie. Zaułki starego miasta kryją arcydzieła

  Murale w Hawanie. Zaułki starego miasta kryją arcydzieła

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA