MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zabrze: Przeżyła przez męża prawdziwe piekło. Jej koszmar trwał 13 lat...

BOW
W przypadku zagrożenia zdrowia lub życia spowodowanego przemocą domową, należy niezwłocznie dzwonić na numer alarmowy 112, który jest obsługiwany przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Operatorzy CPR przekazują zgłoszenia bezpośrednio do odpowiednich jednostek Policji.
W przypadku zagrożenia zdrowia lub życia spowodowanego przemocą domową, należy niezwłocznie dzwonić na numer alarmowy 112, który jest obsługiwany przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Operatorzy CPR przekazują zgłoszenia bezpośrednio do odpowiednich jednostek Policji. Śląska Policja
Mieszkana Zabrza przeżyła ze swoim mężem prawdziwe piekło. Mężczyzna terroryzował ją fizycznie i psychicznie. Jej koszmar na szczęście się skończył, dzięki interwencji policjantów, którzy zatrzymali agresora. Prokuratura objęła go policyjnym dozorem. Podejrzanego obowiązuje również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i nakaz opuszczenia mieszkania.

Zabrze: Przeżyła przez męża prawdziwe piekło

Podczas policyjnej interwencji zatrzymano mężczyznę, który będąc pod wpływem alkoholu, wywołał awanturę domową i rozpylił gaz pieprzowy. Policjanci ustalili, że 45-letni mężczyzna od 13 lat regularnie wszczynał konflikty z żoną, które eskalowały do przemocy fizycznej i psychicznej. Śledztwem w tej sprawie zajęła się zabrzańska policja.

- Po zatrzymaniu w trakcie swoich czynności policjanci ustalili, że 45-latek będąc pod wypływem alkoholu, wszczyna regularnie awantury ze swoją żoną. Taka sytuacja miał trwać już od 13 lat. Podczas licznych awantur miało dochodzić do przemocy fizycznej i psychicznej - informuje Komenda Miejska Policji w Zabrzu.

Oskarżony o znęcanie się nad małżonką został objęty dozorem policyjnym, z zakazem zbliżania się do ofiary i nakazem opuszczenia wspólnego mieszkania. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Przemoc w rodzinie. Nie bój się prosić o pomoc

W przypadku zagrożenia zdrowia lub życia spowodowanego przemocą domową, należy niezwłocznie dzwonić na numer alarmowy 112, który jest obsługiwany przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Operatorzy CPR przekazują zgłoszenia bezpośrednio do odpowiednich jednostek Policji.

Aplikacja “Alarm 112”

Jeżeli nie można zadzwonić, można użyć aplikacji “Alarm 112”, dostępnej na Androida i iOS. Umożliwia ona zgłaszanie incydentów bez konieczności połączenia głosowego i lokalizowanie użytkownika za pomocą GPS.

Aplikacja “Moja Komenda”

Osoby doświadczające przemocy domowej mogą również skorzystać z aplikacji “Moja Komenda”, która umożliwia kontakt z Policją i dostęp do informacji o najbliższych komendach oraz kontaktów do dzielnicowych.

Platforma “Policja E-usługi”

Strona internetowa Komendy Głównej Policji oferuje platformę “Policja E-usługi”, która zapewnia dostęp do kontaktów Policji i Centralnej Książki Telefonicznej.

Policyjny Telefon Zaufania

Istnieje również Policyjny Telefon Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie, dostępny pod numerem 800 120 226, gdzie można uzyskać profesjonalną poradę.

Nie przeocz

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera