Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 3:0. Pierwsza porażka trenera Gaula

Piłkarze Górnika nie mieli po meczu z Zagłębiem wesołych min
Piłkarze Górnika nie mieli po meczu z Zagłębiem wesołych min fot. Górnik Zabrze/Twitter
Udostępnij:
Piłkarze Górnika Zabrze i Zagłębia Lubin razem przebywają na zgrupowaniu w Opalenicy. W sobotnie południe obie drużyny rozegrały spotkanie kontrolne na boisku Hotelu Remes Sport & Spa. Zagłębie Lubin pokonało w sparingu Górnika Zabrze 3:0.

Piłkarze Górnika Zabrze rozegrali pierwszy sparing w trakcie zgrupowania w Opalenicy. Zabrzanie przegrali z Zagłębiem Lubin, które też przebywa na obozie w tej wielkopolskiej miejscowości.

Mecz składał się z czterech kwart po 30 minut, a przewaga Zagłębia nie podlegała na boisku dyskusji. Dwa pierwsze gole dla lubinian pały po indywidualnych błędach obrońców zabrzan, a ich autorami byli Tomasz Pieńko i Kacper Chodyna. Po strzale Marko Poletanovicia piłka trafiła natomiast w słupek bramki Daniela Bielicy.

Po zmianach dokonanych na początku III kwarty w składach obu drużyn mecz się wyrównał, ale Górnik nie zdołał zdobyć chociaż honorowej bramki, za to sam stracił gola po strzale Japończyka Koki Hinokio. W samej końcówce w bramce zabrzan zadebiutował 16-letni Kamil Soberka, który popisał się jedną udaną interwencją.

To była pierwsza porażka Górnika w letnim okresie przygotowawczym i pierwszy przegrany mecz zabrzan pod wodzą nowego trenera Bartoscha Gaula. Zagłębie odniosło natomiast pierwsze letnie zwycięstwo.

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 3:0 (0:0, 2:0, 1:0, 0:0)
1:0 Tomasz Pieńko (32), 2:0 Kacper Chodyna (54), 3:0 Kōki Hinokio (82)

Zagłębie Bieszczad (31. Weirauch; 61. Burić; 91. Matys) - Kłudka (61. Woźniak), Kopacz (61. Lepczyński), Ławniczak (61. Jach), Bartolewski (61 Sobczak) - Chodyna (61. Makowski), Poletanović (61. Hinokio), Łakomy (61. Kocaba) - Pieńko (61. Ratajczyk), Doležal (61. Sławiński), Bohar (61. Dieng).
Grali także: Adamski, Terlecki, Kizyma, Masiak i Kobusiński.

Górnik Bielica (115.Soberka) - Szymański (61. Dadok), Janicki (61. Ziółkowski), Paluszek (91. Szymański) - Olkowski (61. Eizenchart), Manneh (61. Stalmach), Dziedzic (61. Mvondo), Nowak (61. Wojtuszek; 91. Ciućka), Cholewiak (61. Krawczyk), Janža (61. Gandziarowski) - Podolski (61. Włodarczyk; 91. Lubaski).