Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice ZDJĘCIA, WYNIK Lanie w lany poniedziałek w czasie Świętej Wojny

01.04.2024 r. Fortuna 1. Liga: Zagłębie Sosnowiec - GKS Katiowice.
01.04.2024 r. Fortuna 1. Liga: Zagłębie Sosnowiec - GKS Katiowice. Lucyna Nenow / Polska Press
W poniedziałek 1 kwietnia 2024 roku w meczu 25. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec przegrało z GKS-em Katowice aż 0:4 (0:1). Gospodarze od 44. minuty grali w dziesiątkę, gdy czerwoną kartkę dostał Sebastian Bonecki. W 64. minucie Michał Janota nie wykorzystał rzutu karnego dla Zagłębia. Zobacz ZDJĘCIA ze stadionu kompleksu sportowego ArcelorMittal Park.

Ostatnie w tabeli Zagłębie przystąpiło do Świętej Wojny z serią 16 meczów bez zwycięstwa. Poprzednio sosnowiczanie cieszyli się z trzech punktów 15 września, gdy pokonali na wyjeździe… GKS Katowice 1:0. GieKSa po czterech wygranych z rzędu znalazła się w strefie barażowej.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice, 1 kwietnia 2024 r.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice: Do przerwy 1:0 dla gości. Nieuznany drugi gol

Zagłębie zagrało z GieKSą osłabione brakiem trzech obrońców. Z powodu urazów nie mogli wystąpić William Remy, Dominik Jończy i Oleksij Bykow. GKS Katowice wystawił ten sam wyjściowy skład, który zaczął poprzedni mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała wygranym 5:0.

Goście wysłali sygnał ostrzegawczy, gdy w 4. minucie Mateusz Marzec uderzył z dystansu i piłkę złapał Oleksij Szewczenko. Dziesięć minut później GieKSa już cieszyła się z prowadzenia. Sebastian Bergier dostał piłkę w pole karne od Adriana Błąda, wycofał ją do nadbiegającego Marca, który strzelił z 12 metrów. Szewczenko odbił piłkę przed siebie i był bezradny wobec dobitki Antoniego Kozubala.

Zagłębie potrzebowało trochę czasu, aby podnieść się po tym ciosie. Wreszcie w 34. minucie po rzucie rożnym zakotłowało się przed bramką Dawida Kudły. Goście po tej sytuacji wyprowadzili kontrę - Błąd przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy, a dobitka Bergiera minęła słupek.

Gospodarze w końcówce pierwszej połowy stracili Sebastiana Boneckiego, który zarobił drugą żółtą kartkę i po czerwonej musiał opuścić boisko. Czerwoną kartkę za protesty dostał też asystent trenera Zagłębia Seweryn Gancarczyk.

GieKSa 45. minucie była bliska podwyższenia prowadzenia, ale piłka po strzale Bergiera trafiła w słupek i wpadła do rąk Szewczenki. W doliczonym czasie piłka znalazła się w siatce Zagłębia po uderzeniu Grzegorza Rogali. Radość gości popsuł sędzia, który zobaczył powtórki na monitorze VAR i anulował gola.

Jednobramkowe prowadzenie GKS-u po pierwszej połowie było najniższym wymiarem kary dla sosnowiczan.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice: Gospodarze nie strzelili nawet karnego

Rogala dopiął swego w 49. minucie - ruszył z lewej stroną, zagrał z „klepy” z Bergierem wpadł w pole karne i z ostrego kąta strzelił między nogami bramkarza.

Sześć minut później było 3:0 dla GieKSy. Marzec strzelił z pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od Konrada Wrzesińskiego, co zaskoczyło Szewczenkę.

W 64. minucie Zagłębie miało rzut karny, ale wynik się nie zmienił. Michał Janota nawet nie trafił w bramkę.

GieKSa bawiła się w Sosnowcu. Rezerwowy Christian Aleman zakręcił obrońcami i strzelił na 4:0. W 85. minucie Kamil Biliński spróbował zdobyć honorowego gola - Dawid Kudła sparował piłkę na słupek, a następnie ją złapał.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 0:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Antoni Kozubal (14), 0:2 Grzegorz Rogala (49), 0:3 Mateusz Marzec (55), 0:4 Christian Aleman (74)

GKS: Oleksij Szewczenko - Artem Polarus (65. Joel Valencia), Hubert Matynia (64. Patryk Caliński),Maksymilian Rozwandowicz, Paweł Szostek, Artem Suchoćkyj - Oleksij Dowhyj, Sebastian Bonecki, Michał Janota (71. Dean Guezen) - Dominik Sokół (64. Kamil Biliński), Marek Fabry (46. Konrad Wrzesiński).

Zagłębie: Dawid Kudła - Marcin Wasielewski (69. Christian Aleman), Marten Kuusk, Arkadiusz Jędrych, Aleksander Komor, Grzegorz Rogala - Adrian Błąd (82. Kacper Pietrzyk), Antoni Kozubal, Oskar Repka (77. Shun Shibata), Mateusz Marzec (77. Jakub Arak) - Sebastian Bergier (77. Mateusz Mak).

Żółte kartki: Bonecki - Błąd

Czerwona kartka: Sebastian Bonecki (44' Zagłębie - za drugą żółtą)

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa)

Widzów: 8.947