Zagłębie Sosnowiec - MFK Karvina. Sosnowiczanie przegrali z drużyną czeskiej ekstraklasy. Honorową bramkę zdobył Szymon Sobczak

Zagłębie Sosnowiec przygotowuje się do nowego sezonu Fortuna 1. Ligi.
Zagłębie Sosnowiec przygotowuje się do nowego sezonu Fortuna 1. Ligi. Paulina Skóra/Twitter/Zagłębie Sosnowiec
W środę 7.07.2021 r. w meczu sparingowym rozegranym podczas zgrupowania w Wodzisławiu pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec przegrało z 12. drużyną czeskiej ekstraklasy MFK Karvina 1:3 (1:1).

Po nieudanym poprzednim sezonie w Zagłębiu trwa przebudowa składu. Trener Kazimierz Moskal zapowiada, że teraz sosnowiczanie zagrają o wyższe cele. Ostatnio Zagłębie było zaplątane w grę o utrzymanie się w Fortuna 1. Lidze.

Zagłębie rozegrało w środę drugi sparing tego lata. W pierwszym przegrało w Kielcach z Koroną 2:3. Od 5 lipca sosnowiczanie przebywają na zgrupowaniu w Wodzisławiu i tam zmierzyli się z MFK Karvina. W czeskim klubie w drużynie juniorów przez dwa lata grał nowy kapitan Zagłębia Maciej Ambrosiewicz.

Sosnowiczanie prowadzili do przerwy 1:0. Bramkę z bliska zdobył Szymon Sobczak, któremu podał Brazylijczyka Tanque (25. minuta). Wyrównał Estończyk Vlasiy Sinyavskiy (53). Prowadzenie gościom z Karwiny dał polski napastnik Kacper Zych, który ustalił też wynik.

Drużyna trenera Moskala będzie w Wodzisławiu do 13 lipca. Na sobotę 10 lipca zaplanowany jest sparing ze spadkowiczem z PKO Ekstraklasy Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Sparing: Zagłębie Sosnowiec - MFK Karvina 1:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Szymon Sobczak (25), 1:1 Vlasiy Sinyavskiy (53), 1:2 Kacper Zych (64), 1:3 Kacper Zych (71)

Zagłębie: (I połowa) Kamil Bielikow - Łukasz Turzyniecki, Lukas Duriska, Mateusz Machała, Dawid Gojny - Patryk Bryła, Nikolas Korzeniecki, Adrian Troć, Joao Oliveira, Szymon Sobczak - Alex Tanque.
(II połowa) Szymon Frankowski - Marin Galić, Vedran Dalić, Mikołaj Staniak, Mateusz Kozłowski - Wojciech Szumilas, Maciej Ambrosiewicz, Jakub Kaczmarek, Alexandre Cristovao, Szymon Sobczak (55. Mateusz Machała) - Mateusz Popczyk.

Zmiany kadrowe w Zagłębiu Sosnowiec (lato 2011)

Przybyli: Alax Tanque (CF Canelas 2010), Kamil Bielikow (Zagłębie Lubin), Patryk Bryła (Chrobry Głogów), Vedran Dalić (NK BSK Bijelo Brdo), Marin Galić (FK Krupa), Damian Pawłowski (Stal Mielec), Wojciech Szumilas (Wisła Płock),

Ubyli: Goncalo Gregorio (UD Leiria), Patryk Małecki (Stal Rzeszów), Patrik Misak (Wieczysta Kraków), Kacper Radkowski (Śląsk Wrocław), Martim Maia, Piotr Polczak, Filip Karbowy, Dawid Ryndak, Krystian Stępniowski), Mateusz Szwed.