Zagłębie Sosnowiec - Polonia Bytom WYNIK ZDJĘCIA Sosnowiczanie pokonali beniaminka II ligi na Stadionie Ludowym

5.07.2023 r. Sparing Zagłębia Sosnowiec z Polonią Bytom. Mecz rozegrano na Stadionie Ludowym. Arkadiusz Gola
W środę 5 lipca 2023 roku w sparingu rozegranym na Stadionie Ludowym pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec wygrał z beniaminkiem eWinner 2. Ligi Polonią Bytom 2:0 (1:0). Zobacz ZDJĘCIA z tego spotkania.

Dla Zagłębia był to trzeci mecz kontrolny w ramach przygotowań do nowego sezonu Fortuna 1. Ligi. Wcześniej drużyna trenerów Krzysztofa Górecki i Marcina Malinowskiego wygrała na wyjeździe w spotkaniu towarzyskim z Czuwajem Przemyśl 8:0 i zremisowała w Sosnowcu z Sandecją Nowy Sącz 2:2. W środę Zagłębie zagrało z drugoligową Polonią Bytom, dla której był to pierwszy sparing tego lata.

Zobacz ZDJĘCIA ze sparingu Zagłębie Sosnowiec - Polonia Bytom, 5.07.2023 r.

Dzień przed sparingiem Zagłębie ogłosiło pozyskanie napastnika Kamila Bilińskiego, który przyszedł z Podbeskidzia Bielsko-Biała. "Bila" w poprzednim sezonie I ligi zdobył 16 bramek. Biliński podpisał z Zagłębiem roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

W 35. minucie środowego sparingu z powodu urazu boisko musiał opuścić inny nowy zawodnik gospodarzy Hubert Matynia. Pięć minut padł gol dla Zagłębia, w którym udział mieli dwaj testowani zawodnicy. Jeden z nich dośrodkował spod końcowej linii, a drugi strzelił bez przyjęcia z sześciu metrów. Nieoficjalnie wiadomo, że autor gola to Daniel Ściślak z Górnika Zabrze. Na początku drugiej połowy sosnowiczanie podwyższyli prowadzenie. Rzut karny wykorzystał Marek Fabry.

W środę z klubem z Sosnowca rozstał się Maksymilian Banaszewski. "Jego wygasający 30 czerwca kontrakt nie został przedłużony, a piłkarz będzie kontynuował karierę w innym klubie" - poinformowało Zagłębie.

Banaszewski przeniósł się do Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Sparing: Zagłębie Sosnowiec - Polonia Bytom 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Daniel Ściślak (40), 2:0 Marek Fabry (48-karny)

Zagłębie: (I połowa) Kacper Siuta - Patryk Caliński, Dominik Jończy, Vedran Dalić, Hubert Matynia (35. Antonio Pavić) - Tymoteusz Klupś, Maksymilian Rozwandowicz, Dean Guezen, Daniel Ściślak, zawodnik testowany - Antoni Kulawiak.
(II połowa) Mateusz Kos - Patryk Caliński (67. Piotr Płuciennik), Mateusz Machała, Oleksij Bykow, Antonio Pavić (79. Paweł Szostek) - Kamil Bębenek, Sebastian Bonecki, Dean Guezen (79. Maksymilian Śliwiński), Daniel Ściślak, Adrian Troć - Marek Fabry.

Polonia: Eryk Mirus (46. zawodnik testowany) - zawodnik testowany (46. Dominik Budzik), zawodnik testowany (46. Michał Bedronka), Norbert Radkiewicz (46. zawodnik testowany), Łukasz Zejdler (46. Igor Ławrynowicz) - Tomasz Gajda (46. Łukasz Piontek), Dominik Konieczny (46. Łukasz Norkowski), Filip Żagiel (46. Lucjan Zieliński), zawodnik testowany (46. Mateusz Młynarczyk), Konrad Andrzejczak (46. Patryk Stefański) - Dawid Wolny (46. Krzysztof Ropski).