Park Kachla w Bytomiu zimową porą zachwyca. Nie brakuje spacerowiczów i dzieci na sankach
Tegoroczne ferie zimowe znacznie różnią się od tych z przeszłości. Pandemia koronawirusa cały czas daje o sobie znać. Dłuższy wyjazd w góry jest praktycznie niemożliwy, a oferta zajęć w mieście dla najmłodszych jest ograniczona. Nie pozostaje nic innego, jak tylko długi spacer i... jazda na sankach.
Nie przeocz
- Licytacje komornicze samochodów STYCZEŃ 2021. Najnowsze oferty w niskiej cenie
- Masz którąś z tych chorób? Szczepionkę na koronawirusa otrzymasz szybciej
- Park Światła w Mysłowicach jest oblegany przez rodziny. Tłumy na wieczornym pokazie
- Co zdrożeje w 2021? Więcej zapłacimy za brak OC, wywóz śmieci, prąd, psa i abonament
W tym celu warto wybrać się ze swoimi pociechami do Parku Kachla w Bytomiu. Śniegu, przez ostatnie dwa dni, nasypało wystarczająco dużo, aby móc cieszyć się z prawdziwej zimy.
Park w centrum Bytomia odwiedziliśmy w czwartek - 14 stycznia - tuż przed końcem ferii i powrotem do zdalnego nauczania. Dzieciaków z sankami nie brakowało, w końcu górek do zjeżdżania jest - wbrew pozorom - całkiem sporo. Dużo osób spacerowało z psami, inni z kijkami do nordic-walkingu, albo z wózkami.
Na powyższych zdjęciach doskonale widać, że miejski park zimową porą po prostu zachwyca. I nic dziwnego, że w czwartkowe południe chętnych na dłuższy spacer nie brakowało.
Zobacz koniecznie
Park Kachla w Bytomiu - najważniejsze informacje
Bytomski park, który znajduje się niedaleko Urzędu Miejskiego, założono w 1840 roku. Został on wpisany do rejestru zabytków nieruchomych naszego województwa w 1992 roku.
W Parku Miejskim im. Franciszka Kachla znajdują się dwa stawy, plac zabaw dla dzieci, korty tenisowe Górnika Bytom, duża polana czy muszla koncertowa. Powierzchnia parku wynosi 43 hektary.
Jednym z najbardziej charakterystycznych jego punktów jest tzw. Góra Miłości. To wzniesienie, które utworzone zostało na przełomie XIX i XX wieku. W 2017 roku zostało z kolei zrewitalizowane - postawiono tu altanę, utworzono kaskadę wodną, a także posadzono charakterystyczną dla ogrodu górskiego roślinność. Swoją nazwę zyskało z prostego powodu: to miejsce, które nadaje się idealnie na... randki.
Musisz to wiedzieć
Bądź na bieżąco i obserwuj
iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?