Zima w Parku Kachla w Bytomiu. Mnóstwo dzieci zjeżdża na sankach

Szymon Bijak
Szymon Bijak
Park Kachla w Bytomiu zimą. Zobacz kolejne zdjęcia >>>
Park Kachla w Bytomiu zimą. Zobacz kolejne zdjęcia >>>Szymon Bijak
Śnieg, tak długo oczekiwany przez wielu z nas, w końcu się pojawił. Przez dwa dni napadało go na tyle dużo, że Park Miejski im. Franciszka Kachla w Bytomiu zmienił się w saneczkowe centrum. Najmłodsi w pełni korzystają z ostatnich dni tegorocznych ferii zimowych.

Park Kachla w Bytomiu zimową porą zachwyca. Nie brakuje spacerowiczów i dzieci na sankach

Tegoroczne ferie zimowe znacznie różnią się od tych z przeszłości. Pandemia koronawirusa cały czas daje o sobie znać. Dłuższy wyjazd w góry jest praktycznie niemożliwy, a oferta zajęć w mieście dla najmłodszych jest ograniczona. Nie pozostaje nic innego, jak tylko długi spacer i... jazda na sankach.

Nie przeocz

W tym celu warto wybrać się ze swoimi pociechami do Parku Kachla w Bytomiu. Śniegu, przez ostatnie dwa dni, nasypało wystarczająco dużo, aby móc cieszyć się z prawdziwej zimy.

Park w centrum Bytomia odwiedziliśmy w czwartek - 14 stycznia - tuż przed końcem ferii i powrotem do zdalnego nauczania. Dzieciaków z sankami nie brakowało, w końcu górek do zjeżdżania jest - wbrew pozorom - całkiem sporo. Dużo osób spacerowało z psami, inni z kijkami do nordic-walkingu, albo z wózkami.

Na powyższych zdjęciach doskonale widać, że miejski park zimową porą po prostu zachwyca. I nic dziwnego, że w czwartkowe południe chętnych na dłuższy spacer nie brakowało.

Zobacz koniecznie

Park Kachla w Bytomiu - najważniejsze informacje

Bytomski park, który znajduje się niedaleko Urzędu Miejskiego, założono w 1840 roku. Został on wpisany do rejestru zabytków nieruchomych naszego województwa w 1992 roku.

W Parku Miejskim im. Franciszka Kachla znajdują się dwa stawy, plac zabaw dla dzieci, korty tenisowe Górnika Bytom, duża polana czy muszla koncertowa. Powierzchnia parku wynosi 43 hektary.

Jednym z najbardziej charakterystycznych jego punktów jest tzw. Góra Miłości. To wzniesienie, które utworzone zostało na przełomie XIX i XX wieku. W 2017 roku zostało z kolei zrewitalizowane - postawiono tu altanę, utworzono kaskadę wodną, a także posadzono charakterystyczną dla ogrodu górskiego roślinność. Swoją nazwę zyskało z prostego powodu: to miejsce, które nadaje się idealnie na... randki.

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie