Złote medale dla uczniów SP 10 w Mysłowicach. Igrzyska Dzieci w Koszykówce

Szymon Kwiatkowski
Złote medale dla uczniów SP 10 w Mysłowicach. Igrzyska Dzieci w Koszykówce MOSiR Mysłowice
5 marca w Szkole Podstawowej Sportowej rozegrany został Finał Miejski Igrzysk Dzieci w Koszykówce Chłopców. W zawodach startowały cztery najlepsze drużyny z Mysłowic.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach organizuje dla mieszkańców wiele sportowych atrakcji. Dla na tych najmłodszych mieszkańców, zorganizowany został ostatnio turniej w koszykówkę.

Finał Miejski Igrzysk Dzieci w Koszykówce Chłopców

5 marca 2024 roku w gościnnych progach Szkoły Podstawowej Sportowej rozegrany został Finał Miejski Igrzysk Dzieci w Koszykówce Chłopców. W zawodach startowały cztery najlepsze drużyny z Mysłowic, wyłonione z rozgrywek grupowych: SP 10 z Brzezinki. SP nr 13 z Brzęczkowic, SP 17 z Krasów oraz gospodarz SP Sportowa.

Młodzi koszykarze ze Szkoły Podstawowej nr 10 nie dali najmniejszych szans swoim rywalom i zostali Mistrzami Mysłowic. W finałowym spotkaniu, w pięknym stylu pokonali drużynę z Brzęczkowic 28:10. Trzecie miejsce przypadło „siedemnastce”, która pewnie pokonała szkołę sportową 36:20.

Na zakończenie turnieju finałowego wszystkie zespoły odebrały pamiątkowe dyplomy a trzy pierwsze drużyny medale, które wręczyła dyrektor Szkoły Podstawowej Sportowej, Justyna Wojak.