Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Żywiecki Famed, producent sprzętu szpitalnego, na bieżąco realizuje zamówienia, m.in. dla oddziałów intensywnej terapii

JAK
Części łóżek szpitalnych Famedu (zaprojektowane z myślą o OIOM-ach Famed LE-13, Famed NANO, i Famed NEXO) produkowane są z użyciem unikatowej technologii.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Części łóżek szpitalnych Famedu (zaprojektowane z myślą o OIOM-ach Famed LE-13, Famed NANO, i Famed NEXO) produkowane są z użyciem unikatowej technologii.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Materiały prasowe
W ostatnim czasie Famed Żywiec otrzymuje od polskich szpitali znacznie więcej zapytań o sprzęt medyczny. Do wytwórcy kompleksowych rozwiązań dla sektora medycznego wpływają również zapytania ze strony włoskich klientów. Spółka na bieżąco realizuje zamówienia – wkrótce do odbiorców trafi kilkadziesiąt łóżek na oddziały intensywnej terapii. Łóżka szpitalne wytwarzane w Żywcu są wyposażone w technologię antyseptyczną, która pozwala ograniczać namnażanie się wirusów, bakterii i grzybów.

W ostatnich tygodniach spółka zanotowała trzykrotny wzrost liczby zapytań od polskich szpitali, w porównaniu do okresu sprzed epidemii koronawirusa. Ich tematem w głównej mierze jest sprzęt wchodzący w skład wyposażenia oddziałów intensywnej terapii. Znacząco większe zainteresowanie jest również w przypadku klientów z Włoch. W zmagających się z epidemią Włoszech brak wystarczającej liczby specjalistycznych łóżek staje się coraz większym problemem.

– Zapotrzebowanie jest bardzo duże. Codziennie wpływa po kilka zapytań od dystrybutorów z Włoch dotyczących dostępności od ręki łóżek dedykowanych na oddziały intensywnej terapii. W ostatnim tygodniu wpłynęły również zapytania od centralnych organizacji zakupowych, które na prośbę włoskiego ministerstwa poszukują dostawców sprzętu. Pragnę zapewnić, że na bieżąco prowadzimy produkcję. O możliwości wsparcia przez nas polskich szpitali zostali poinformowani premier, ministrowie, a także dyrektorzy placówek – informuje Marek Suczyk, wiceprezes Famed Żywiec.

Spółka z Żywca na bieżąco realizuje zlecenia. Trwa produkcja łóżek Famed LE-13, czyli właśnie modelu na OIOM, dla Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Zamówienie obejmujące 30 egzemplarzy zostanie sfinalizowane w kwietniu. Również do Włoch realizowana jest wysyłka 28 łóżek na oddziały intensywnej terapii. W porozumieniu z placówkami ustalane są szczegóły realizacji kolejnych zamówień.

Zobacz koniecznie

– Liczba łóżek na oddziałach intensywnej terapii zależy od wielkości placówki m.in. liczby sal operacyjnych oraz ogólnej liczby użytkowanych w niej łóżek. W szpitalach powiatowych na OIT dostępnych zazwyczaj jest to ok. 4-5 stanowisk do intensywnej opieki, podczas gdy w szpitalach wojewódzkich czy klinicznych ta liczba jest oczywiście większa. Dla przykładu w warszawskim szpitalu MSWiA dostępnych jest 30 takich łóżek. Oczywiście nie mówimy o sytuacjach kryzysowych, w czasie których może być ona doraźnie zwiększana – mówi Roman Rynkiewicz, Dyrektor Sprzedaży Krajowej Famedu Żywiec.

– Łóżka OIOM-owe oferują znacznie większą funkcjonalność, ułatwiającą diagnozowanie i monitorowanie pacjentów. Muszą być bardziej wytrzymałe, optymalnie, jeśli posiadają kolumnową konstrukcję i segmenty przezierne dla promieni RTG, aby łatwiej móc wykorzystać je w pracy z ramieniem C, czyli mobilnym aparatem rentgenowskim. To rozwiązania funkcjonalne, które znacznie ułatwiają pracę personelowi na przykład dzięki nim pacjent będący w ciężkim stanie nie musi być transportowany na prześwietlenie – wyjaśnia Michał Grossy, Marketing i Product Manager Famed Żywiec.

Nie przegap

Części łóżek szpitalnych Famedu (zaprojektowane z myślą o OIOM-ach Famed LE-13, Famed NANO, i Famed NEXO) produkowane są z użyciem unikatowej technologii. Ich elementy, w tym najczęściej dotykane przez pacjentów poręcze, wykonano w opracowanej przez Famed technologii bakteriostatycznej. Jej zastosowanie zapewnia ochronę bakteriostatyczną przez ograniczenie namnażania się bakterii, grzybów czy wirusów.

Łóżka szpitalne to największy pod względem liczby egzemplarzy segment produktowy żywieckiej firmy. W ubiegłym roku Famed dostarczył szpitalom na całym świecie ponad 1600 egzemplarzy tego typu sprzętu. Ile czasu trwa jego produkcja?

– W przypadku zamówień „od podstaw” cała operacja – określenia konfiguracji, wytworzenia, dostawy i instalacji – wymaga kilku tygodni. Famed Żywiec niemal całość produkcji realizuje z wykorzystywaniem własnych zasobów. To pozwala nam szybko dostosować się do bieżących potrzeb klientów. Produkcja niezmiennie będzie prowadzona z zachowaniem standardów oraz wszystkich etapów kontroli jakości, bo dobre łóżko pracuje w szpitalu przez kilkanaście lat – wyjaśnia Eugeniusz Wojciuch, planista produkcji Famedu Żywiec.

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Dziennika Zachodniego i bądź na bieżąco!

Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera