27. finał WOŚP w Świętochłowicach PROGRAM Koncert "Gramy z...

  27. finał WOŚP w Świętochłowicach PROGRAM Koncert "Gramy z Sercem" i maraton zumby

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Program 27. finału WOŚP w Świętochłowicach
  1/4
  przejdź do galerii

  Program 27. finału WOŚP w Świętochłowicach ©Szymon Starnawski / PPG

  W najbliższą niedzielę, 13 stycznia, odbędzie się 27. finał Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Świętochłowicach w ramach finału WOŚP nie zabraknie licznych wydarzeń i atrakcji. Zaplanowano dyskotekę, morsowanie, bieg, a także koncerty i zwiedzanie schronu. Przedstawiamy program 27. finału WOŚP w Świętochłowicach.
  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy szykuje się do 27. finału, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 13 stycznia. 27. finał WOŚP organizowany jest pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”. W tym roku pieniądze zebrane w czasie finału zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, a dokładnie dla placówek z oddziałami II oraz III referencyjności, czyli takich, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Przypomnijmy, że w 2018 r., podczas 26. finału WOŚP zebrano rekordową kwotę 126 mln 373 tys. 804 zł 34 gr.



  27. finał WOŚP w Świętochłowicach: koncert, ognisko, zwiedzanie schronu i morsowanie


  W Świętochłowicach w związku z 27. edycją finału WOŚP nie zabraknie licznych atrakcji i wydarzeń. W Centrum Kultury Śląskiej już w sobotę, 12 stycznia, rozpoczną się wydarzenia związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy:
  • CKŚ Grota - od godz. 11.00 do godz. 14.00 - maraton zumby, pilates, tabata, bajki dla dzieci
  • CKŚ Zgoda - od godz. 10.00 do godz. 13.00 - warsztaty z chustonoszenia
  • CKŚ Zgoda - od. godz. 16.00 do godz. 19.00 - koncerty zespołów muzycznych (Nienegatywni, CoverNostra, Jacek Dubicki z zespołem, Robert Kindla i Kind of Wine, Joanna Kaniewska Band)


  W niedzielę, 13 stycznia, 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się o godzinie 10.00. Sztab WOŚP Chorzów ZST Nr 1 oraz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Świętochłowice organizuje piątą edycję "Biegu z Sercem". Bieg rozpocznie się o godz. 10 spod kąpieliska "Skałka" w Świętochłowicach. Zakończenie biegu zaplanowano na godz. 12. W trakcie biegu prowadzona będzie zbiórka datków w ramach WOŚP.

  "Jak jak co roku, pętla jest krótka, by każdy mógł ją przebiec, liczy tylko ok. 1700 metrów. Biegamy tyle, ile dajemy radę. Nie liczy się czas, ilość okrążeń czy dystans, liczy się dobra zabawa oraz pomoc najmłodszym." - informują organizatorzy na fanpage wydarzenia.

  Od godziny 10 do godziny 18 będzie można zwiedzić schron bojowy nr 39 w Parku Heiloo. Nie zabraknie też ogniska, ciepłej herbaty i strojów z epoki. Na terenie OSiR "Skałka" w Świętochłowicach zaplanowano oprócz "Biegu z Sercem" także bicie rekordu w morsowaniu z Harciolami (godz. 12.oo-14.00), wioskę wojów (godz. 13.00-18.00), rowerowy rajd dla WOŚP (godz. 14.00-16.00) oraz dyskotekę połączoną z występem niespodzianką (godz. 16.00-20.00). O godz. 20.00 na Skałce będzie ognisko i tradycyjne "Światełko do nieba".


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:




  Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim



  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo