MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kto zostanie dyrektorem miejskiego szpitala w Częstochowie? Jest konkurs

Katarzyna Stacherczak
Katarzyna Stacherczak
Do 16 maja przyjmowane będą kandydatury osób, które chcą rządzić Miejskim Szpitalem Zespolonym w Częstochowie
Do 16 maja przyjmowane będą kandydatury osób, które chcą rządzić Miejskim Szpitalem Zespolonym w Częstochowie UM Cz-wa
Do 16 maja przyjmowane będą kandydatury osób, które chcą rządzić Miejskim Szpitalem Zespolonym w Częstochowie. Przez ponad 10 lat kierował nim Wojciech Konieczny, który jednak został powołany na stanowisko wiceministra zdrowia i zrezygnował z miejskiej posady.

Wojciech Konieczny przez wiele lat - dokładnie od 2013 roku - pełnił funkcję dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. Pod koniec grudnia 2023 roku pożegnał się jednak z miejską lecznicą, bo dostał oficjalne powołanie na wiceministra zdrowia.

Prezydent miasta odpowiednim zarządzeniem wyznaczył nową osobę do pełnienia funkcji dyrektora szpitala. Została nim Małgorzata Guzik, dotychczasowy zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie, zastępująca również dyrektora podczas jego nieobecności.

Zgodnie z przepisami w terminie 6 miesięcy od dnia wakatu na stanowisku kierowniczym należy w drodze konkursu wyłonić dyrektora podmiotu leczniczego. Konkurs w tej sprawie został już ogłoszony.

Wymagania wobec kandydatów na nowego dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego to:

  • wykształcenie wyższe,
  • wiedza i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków,
  • co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy.

Kandydaci powinni także znać przepisy ustaw o działalności leczniczej, świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz finansach publicznych. Oczekiwane jest również przedstawicie koncepcji funkcjonowania i rozwoju Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie.

Wymagane dokumenty, w zamkniętej kopercie należy składać w sekretariacie Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Częstochowy ul. Śląska 11/13 pokój 414 lub listownie na adres Urzędu Miasta Częstochowy (ul. Śląska 11/13, 42-217 Częstochowa) w terminie do 16 maja 2024 roku.

Przewidywany termin rozpatrzenia zgłoszonych kandydatur, w tym rozmów z kandydatkami/kandydatami ustalono na 24 maja 2024 r. w Urzędzie Miasta Częstochowy.

Szczegóły dotyczące konkursu, w tym m.in. wymaganych dokumentów - znajdziemy w ogłoszeniu zamieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera