reklama

6 lutego urodziny „Dziennika Zachodniego”. Polecamy 84-stronicowe wydanie

Marek TwarógZaktualizowano 
Po dość hucznych zeszłorocznych obchodach wielkiego jubileuszu „Dziennika Zachodniego” - 70-lecia - tym razem rocznica nieokrągła jakaś, nienadzwyczajna, mało spektakularna. Na przekór więc tej siódemce i tej jedynce, które nawet w logotypie nie wyglądają najlepiej, postanowiliśmy zrobić coś wystrzałowego. Oto sobotnie wydanie DZ ma - uwaga, uwaga - 84 strony.

Skoro 6 lutego, to mamy urodziny. Sobotni DZ ma więc - uwaga, uwaga - 84 strony. To coś na kształt przewodnika po naszych miastach. To lektura, z którą można w weekendy zajrzeć do miejsc, gdzie biją śląskie, zagłębiowskie, beskidzkie i częstochowskie serca.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych miast, tak jak jesteśmy dumni z DZ, uznaliśmy więc, że to idealne połączenie na urodziny. Mamy nadzieję, że odkryją Państwo na nowo, w jakim pięknym miejscu wszyscy mieszkamy.

Polecamy specjalne, urodzinowe wydanie Dziennika Zachodniego. Już w sobotę!

  • 71. urodziny Dziennika Zachodniego
  • 84 strony wydania specjalnego
  • 31 miast pięknego województwa śląskiego
  • 132 zdjęcia z najładniejszymi zakątkami

Nie przegapcie pamiątkowego wydania!

Jest to coś na kształt przewodnika po naszych miastach. Lektury, z którą można w weekendy zajrzeć do miejsc, gdzie biją śląskie, zagłębiowskie, beskidzkie i częstochowskie serca. Jesteśmy dumni z naszych miast, tak jak jesteśmy dumni z DZ, uznaliśmy więc, że to idealne połączenie na urodziny. Mamy nadzieję, że odkryją Państwo na nowo piękno naszego regionu.

By zatem było nadal wyjątkowo, nie napiszę tutaj Państwu o DZ - czegoś, co rokrocznie się należy. Że to największy dziennik, przez wielu uznawany za najlepszy regionalny w Polsce, że tradycja, że nowoczesność, że nagrody, że nowe magazyny kolorowe od DZ, że dynamicznie rozwijający się internet... Tego nie napiszę, a poprzestanę tylko na tym, że serdecznie Państwu - drodzy Czytelnicy - dziękuję za bycie z nami. Staramy się nie zawodzić, za błędy przepraszam.

Napiszę więc Państwu o tym, co widzę każdego ranka. Kogo widzę - lepiej napisać. Kto stanowi inspirację, kto cieszy, a kto wkurza, kto nadaje kształt gazecie, a kto stronie internetowej.

Proszę więc za mną - Szanowni Państwo - przechodzimy przez newsroom i już: wchodzimy do pokoju, gdzie odbywają się kolegia redakcyjne. To poranne spotkanie szefów redakcji, zawsze o 10, godzinę siedzimy i rozmawiamy, oceniamy poprzedni dzień, ustalamy, co dziś.

I co widzę? Spojrzyjcie na zdjęcie. Oto pierwsza z prawej Maria Zawała, dziś siedzi w miejscu nieobecnej Redaktor Jadwigi Jenczelewskiej. Tak jak Jadwiga, tak i Maria - legenda. Ale teraz nagrody pochowała i martwi się, jak będzie wyglądać Magazyn piątkowy. Ma milion pytań, irytuje mnie, dopytuje wciąż... Niechże zrobi wreszcie coś źle, w końcu będę ją mógł obsztorcować! Dalej Ania Ładuniuk, sekretarz redakcji, uśmiecha się, ale ja wiem, jak potrafi musztrować. Nie dasz rady z nią - zagada Cię na śmierć, niestety (dla mnie) zawsze wie lepiej, okazuje się potem. Po jej prawej stronie Grzegorz Lisiecki, nasz wydawca DZ. Jaki miły facet, tak pewnie myślisz, drogi Czytelniku. Ale ja go słyszałem, gdy dostał tekst nie na temat albo zdjęcie beznadziejne. Prawdziwy redaktor, choć - ojej - mięsem nie rzuca.

Następnie Witold Stech i Marcin Nowak - nasi internetowi wydawcy. Witold myśli, że nie wiem, że to on pali w toalecie, a Marcin - myśli, że nie wiem, że zamiast odpocząć chwilę, to siedzi na swoim superpopularnym blogu podróżniczym. A nad nimi Maria Olecha, wiceszefowa oddziału Śląsk, 14 miast w garści - uwielbiam jej „Do-brz-e”, cedzone zimno, bo wiem, że zaraz, bez lamentów, zrobi, co trzeba. Ale - no cóż - po swojemu. A na końcu zawsze z uśmiechem. Dalej Piotrek Sobierajski, wiceszef oddziału Zagłębie, nasz Hannibal Lecter, wzrokiem zabije, ale gdy się odezwie głosem przemiłym, to każda pani chce go zabrać na kanapę i jak misia przytulić.

A tam na szczycie stołu to persona najważniejsza - Karina Trojok, fotoedytorka. Rowerzystka i miłośniczka kotów. Krzyczy na mnie, dzielnie to znoszę. Obok po lewej Marcin Twaróg, szef dz.pl. Cóż Państwu powiem, znam człowieka. Innymi drogami, a jednak doszliśmy do jednej firmy, bo w końcu sami nie wiemy, kto bardziej chciał być dziennikarzem. Dalej Michał Nowak, reporter, zbyt poważny, jak na swój wiek, kochamy go jak syna. Ta roześmiana Pani w okularach to Gosia Powązka, wydawca wydań papierowych. Niekiedy mnie nie lubi, na szczęście jej przechodzi. Nie znosi, gdy za długo gadam na kolegium - ten uśmiech więc pewnie dlatego, że właśnie kończyliśmy. Obok Rafał Musioł, wiceszef działu sportu. Kiedyś dyskutowałem z nim o Górniku - bo ekspert - ale od czasu, gdy odkrył Twittera, strasznie polityczny się zrobił. Ten drugi od lewej gagatek - to Janusz Szymonik, wicenaczelny DZ. Cóż bym bez niego... Zdradzę Państwu, że niby wesoły, ale był załamany, że nie wiedział o zdjęciu i nie wziął marynarki. Elegencja Francja, proszę Państwa. No i Pan pierwszy z lewej został. Wyciął sobie kiedyś z tabloidu tytuł tekstu o śmiertelnym czadzie. Tytuł brzmiał: „Cichy zabójca”. I taki właśnie jest Sławek Cichy, szef działu wydarzeń. Podpadniesz, koniec z tobą!

Tak mam co rano, a przecież jeszcze brakuje Jadwigi Jenczelewskiej, Marcina Kasprzyka, Doroty Niećko, Ani Dziedzic, Adama Daszewskiego, Staszka Bartosika, Jacka Sroki... No i brakuje Kasi Pachelskiej która ostatnio wzięła w garść piątkowe wydanie i trzęsie najlepszymi autorami. Biedactwo, niebożę w domu odpoczywa. Kasia, czytasz? Pozdrawiamy Panią!

W tej pracy nie można się nudzić. Mam nadzieję, że choć trochę tej dobrej atmosfery wyczuwają Państwo przy lekturze DZ.
PS. A to oko w środku? Nasze oko na świat. Wyświetlamy tam sobie wszystko, co zrobiliśmy i co będziemy robić.

***

W sobotę niezwykłe 84-stronicowe jubileuszowe wydanie „Dziennika Zachodniego”. Na swoje 71. urodziny przygotowaliśmy dla Czytelników opowieści o miastach Śląska, Zagłębia, Podbeskidzia i ziemi częstochowskiej. Być może odkryjemy tajemnice nieznane nawet mieszkańcom, ale z pewnością Wasze miasto poznają Czytelnicy z całego województwa śląskiego - jego zabytki, atrakcje, sławnych ludzi i lokalnych patriotów. Zapraszamy do lektury.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 10

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Livraison gratuite double têtes machine à bière froide distributeur de bière bière froide distributeur de jus pour vente dans Machines À Boue de Appareils ménagers sur AliExpress.com | Alibaba Group

F
Francik Posypa

Szukom mondrego, kery mi wytuplikuje dlo mie nowe, kere sie rosplynio na okupowanym Gornym Sloncku (mozno kaj indzij tysz) zjawisko.
Zaczyno sie fajrowac niyokrongue gyburtstaki. Dwa lata tymu fajrowano 149 rocznica powstanio Kattowitz (rok potym juzaj - ale 150 rocznica). DZ tysz wczora fajrowol 71 rocznica (a mozno w pyndzialek bydzie fajrowol 71 lot i dwa dni?).
Majom polke okupanty stracha, co poleku bydom musieli isc tam, skont przisli - abo widza to falsz?

F
Francik Posypa

Brawo Karlus - pjyknie to ejs wytuplikowou!
Jo jeszcze suyszou, co w tym kontynerze z baweunom przemyslowom bouo jeszcze 2000 bjydnych uciekinierow (przed robotom), kerych wyuadowali w Niymcach, bo tam majom sie nojlepij. I dziynki niym bydzie mog niymiecki wuasciciel DZ dali finansowac ta nojbardzi opiniotworczo gazeta na sfiecie i okolicy - nawet jak sfjynto Tereska z nij wyszastajom.

A
Auch Oberschlesier

Jak dugo Slawek Gosia Piotrek i Ania ( po mianach - to chyba wypozyczone z przczkola), rzondzom w DZ, niy musisz sie boc niymieckich ronk.
A z drugi strony - jak bydzie cza, to Jaro nasle do redakcji jeszcze wjyncy sfojich - i bydziesz mogua spac spokojnie (PiS czuwa)!

S
Sto lat

Brakuje wzmianki chyba o najważniejszych osobach, czyli tych, bez których ta gazeta nie miałaby prawa się ukazywać. Gdzie chociaż zdanie o szeregowych dziennikarzach, którzy codziennie przelewają pot, krew i łzy, robiąc świetne materiały?

k
karlus

Słuchejcie Redaktorki i Redaktorzy!

Coby trocha rozweselić te zimowe wspominki, krótka przeróbka z filmu MIŚ:

"... Zniknięcie ze zdjęcia Tereski Semik spowodowało niemały zamęt. To fakt…
To zamęt grubymi nićmi szyty i wiemy, lep jakiej propagandy się za nim kryje!
Dlatego zniknięta Tereska Semik zewrze jeszcze bardziej nasze szeregi.
To wszystko każe nam powiedzieć mocno i stanowczo… Semikowym skrytożercom mówimy NIE!
Brygada młodzieżowa zobowiązuje się zaciągnąć wartę młodzieżową przy nowo zrobionych zdjęciach naszej ulubienicy, dla uczczenia rocznicy powstania naszego przedsiębiorstwa.
71 rocznicy! Tak jest! 71. okrągłej rocznicy! "

Tak trzimcie dzioułchy i synkowie! Następnych 71 lat w zdrowiu i razem z naszym Heimatem!!!

k
karlus

Słuchej dzioułcha!
Nie beda szkryflouł tego, co fandzolom polckie "szpecjalisty" z Wiejskiej. Nie byda tysz pociskał Ci "kitu", ale... bolonosz się po placu w majtkach z bawełny przemysłowej, kerą zebrali na polu indyjscy chłopi, następnie wysłali ją do Pakistanu - kaj ta bawełna przigotowali do barwienia w Tajlandii. Kolor twoich majtków-batek dlatego jest sraczkowaty-hindenblauł, bo farbka prziszła aż z Peru, a na dodatek prziwiózł ją statek wynajęty przez armatora ukraińskiego od panamskiej firmy spedycyjnej, kera czarteruje go od firmy leasingowej na Kajmanach, statek na domiar złego pływa pod banderą Somalijską!
A dalij jest ino gorzij! Materiał kery barwili w Tajlandii zapakowali do kontenera, kery po drodze do Europy - siedem razy został sprzedany i dziewięć razy zmienił właściciela, coby po 5 miesiącach i dwukrotnym okrążeniu ziemi, wylądować w Niemcach! Tam go pocięli na konszczki i sprzedali Turkowi narodowości Serbskiej zamieszkałemu we Włoszech. Turek miouł długi u mafii albańskiej i w rozliczeniu doł im ta bawełna przemysłowa, a oni w barterze przekazali towar Czechowi z paszportem irlandzkim, kery mo firma w Tuszynie pod Łodzią...
O gumie w twoich majtkach-batkach nie benda jusz szkryflouł ;-)
Gdyby zapytać o pochodzenie twoich batek z bawełny przemysłowej - byłby wielki problem z ustaleniem tego...
Sorry! Taki mamy klimat ;-)
Tak więc widzisz, DZ nigdy nie był nasz ( tak jak i twoje batki ), nie jest nasz i nie będzie nasz!
Ważne jes ino to, że jest z nami, że szkryflo o naszym dniu codziennym, o naszej historii i tożsamości, oraz to, że na zdjęciu nie ma Tereski Semikowej ( za co jestem Naczelnemu - "piwnie" wdzięczny ) ;-)
Tak jak i nie ma - czego bardzo żałuję - Aldony Minorczyk, Marcina Zasady, Marleny Polok, Ryszarda Parki...
A jak DZ będzie się bardziej skupiać na naszym heimacie - Śląsku, to i wilk bydzie syty i... gorole bydom cali!

A
Anton

Usuneliscie tylko ze zdjecia ? Czy jednak nareszcie z redakcji ?

I
ILU SLAZAKÓW ???????????

ILU SLAZAKÓW ?????????????????????????!?

c
czytelniczka

Mój DZ w niemieckich rękach.
Czy to powód do radosnego świętowania ?
Kasa to nie wszystko drogi DZ...

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3