Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Aforyzmy na ławkach przed Biblioteką Śląską. Przeczytacie myśli Łukasza Zimnocha. Spotkanie już w środę

Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz
Przed Biblioteką Śląską odbędzie się spotkanie z Łukaszem Zimnochem, autorem aforyzmów, które znajdziemy na ławkach przed biblioteką
Przed Biblioteką Śląską odbędzie się spotkanie z Łukaszem Zimnochem, autorem aforyzmów, które znajdziemy na ławkach przed biblioteką Lucyna Nenow
Biblioteka Śląska zaprasza na spotkanie w ramach akcji „Ławkowe myślniki”. Spacerując w pobliżu biblioteki przy ławkach możemy zobaczyć różne aforyzmy autorstwa Łukasza Zimnocha. Spotkanie z autorem odbędzie się na placu przed biblioteką w środę 12 sierpnia.

Ławkowe myślniki przed Biblioteką Śląską. Aforyzmy Łukasza Zimnocha

Na ławkach przed Biblioteką Śląską w Katowicach znajdziemy tabliczki z różnymi myślami. To nowa wakacyjna akcja „Ławkowe myślniki” przygotowana przez bibliotekę, która ma na celu promować czytelnictwo i animować przestrzeń publiczną. Autorem aforyzmów, które znajdziemy koło ławeczek jest Łukasz Zimnoch – śląski społecznik, recenzent i bloger.

- Dlaczego to robię? Dlaczego piszę, fotografuję, organizuję różnorakie przedsięwzięcia? Będąc starym człowiekiem, wiem, że człowieczeństwo płynie z konstruktywnej dyskusji. Człowiek to istota dyskutująca, to słowo bada świat, słowo drugiego człowieka często uczy nas rozumienia tego co poza naszą głową i sumieniem, słowo jest sitem oddzielającym prawdę od plew - pisze Łukasz Zimnoch, autor aforyzmów, które znajdziemy na ławkach.

Już w środę, 12 sierpnia, o godz. 17 na placu Rady Europy w Katowicach będziemy mogli spotkać autora.

- Mamy nadzieję, że akcja Ławkowe myślniki" w parku wokół biblioteki będzie formą promocji czytelnictwa. Same aforyzmy są zachętą do pogłębionej refleksji, dyskusji, a czasem mogą też być inicjacją rozmowy z nieznajomym – wyjaśnia dr hab. prof. UŚ Zbigniew Kadłubek, dyrektor Biblioteki Śląskiej.

Środowe spotkanie będzie okazją, żeby porozmawiać z Łukaszem Zimnochem o jego myślach. Będziemy mogli podważyć jego zdanie lub się z nim zgodzić. Spotkanie odbędzie się na świeżym powietrzu.

- Doświadczenia mojej codzienności staram się uniwersalizować i ująć je tak, aby mogły być komentarzem do życia innych ludzi – wyjaśnia Łukasz Zimnoch – Czy mam rację, słuszność, czy słowo jest wystarczająco poddane prawdzie, a moje refleksje są bliskie czytelnikom? – na te pytania mam nadzieję znaleźć odpowiedź w trakcie spotkania z publicznością. Zapraszam na spacer, zapraszam do przekomarzania i niech zwycięży prawda – podsumowuje autor aforyzmów.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty