MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej najlepszą uczelnią spoza Warszawy. Ranking uczelni niepublicznych Perspektywy 2020

Monika Chruścińska-Dragan
Monika Chruścińska-Dragan
Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej zanotowała ogromny sukces, ponownie plasując się na czele rankingu szkół niepublicznych spoza Warszawy.
Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej zanotowała ogromny sukces, ponownie plasując się na czele rankingu szkół niepublicznych spoza Warszawy. arc. mat. Akademia WSB
Ranking uczelni niepublicznych Perspektywy 2020 bez niespodzianek. Po raz 21. zwyciężyła Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Tradycyjnie pierwsze pięć miejsc zajęły szkoły wyższe ze stolicy. Spośród prywatnych uczelni woj. śląskiego najlepiej wypadła Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej, która otworzyła drugą piątkę zestawienia. Awans zaliczyła także Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu, a najwyższy spadek - Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach i Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2020 to jeden z najbardziej wiarygodnych i cenionych rankingów uczelni w Polsce. W rankingu osobno klasyfikowane są uczelnie akademickie, uczelnie niepubliczne i publiczne uczelnie zawodowe.

Wśród niepublicznych od lat prym wiedzie Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Tuż za nią uplasował się tym razem SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą w Warszawie, a pierwszą trójkę zamknęła Uczelnia Łazarskiego w Warszawie.

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej w ścisłej czołówce

Spośród uczelni z woj. śląskiego tradycyjnie najwyżej oceniana jest Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej. Szkoła zajęła wysokie szóste miejsce, najlepsze spośród jednostek spoza Warszawy. Mało tego, znów awansowała w Ogólnopolskim Rankingu Uczelni Akademickich 2020 (w tym zestawieniu klasyfikowane są zarówno uczelnie publiczne, jak i niepubliczne). Spoza pierwszej pięćdziesiątki wspięła się na 42. pozycję.

Nie przeocz

– Od wielu lat osiągamy bardzo wysokie pozycje w rankingach uczelni wyższych. Pozycja lidera jest możliwa dzięki pasji, zaangażowaniu, odwadze, otwartemu umysłowi całego zespołu pracowników – podkreśla JM Rektor dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz. – W okresie 25 lat rozwój oferty kształcenia, aktywność badawczo-rozwojowa, rozbudowa infrastruktury przebiegała równolegle z działalnością uczelni na rzecz kształcenia ustawicznego i popularyzacji nauki – dodaje.

Rzeczniczka prasowa Akademii WSB, dr Paulina Polko, zwraca uwagę także, że wysokie trzecie miejsce wśród wszystkich uczelni w Polsce zajęły prowadzone przez szkołę studia na kierunku pedagogika. – To obrazuje, że rozwijamy ten obszar. Cieszy nas także obrona wysokiego szóstego miejsca wśród uczelni niepublicznych, co nie było prostym zadaniem. Uczelnie, które zostały na rynku rozwijają się dynamicznie, dużo inwestują i pozyskują środków. Rośnie także poziom dydaktyczny – opowiada dr Polko.

Szkoła z Dąbrowy Górniczej, przypomnijmy, ma uprawnienia do prowadzenia postępowań o nadawanie tytułu profesora nauk ekonomicznych, doktora habilitowanego oraz trzy uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości, pedagogika oraz nauki o bezpieczeństwie. Kształci na 19 kierunkach studiów I-go i II-go stopnia, jednolitych studiach magisterskich, prowadzi studia dualne, studia Executive MBA oraz MBA w partnerstwie z EY Academy of Business, szkoły doktorskie, studia doktoranckie oraz seminaria doktorskie. Tworzy międzynarodową społeczność akademicką – spośród 12 000 studentów ponad 1400 to studenci zagraniczni, z takich krajów jak: Argentyna, Algieria, Brazylia, Egipt, Kolumbia, Laos, Mongolia, Peru, Tajlandia, Turkmenistan czy Włochy.

Musisz to wiedzieć

Awans z 16. na 12. miejsce zaliczyła natomiast Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu. Na tym niestety sukcesy śląskich uczelni prywatnych się kończą. Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej odnotowała spadek w porównaniu z ostatnim rankingiem z 12. pozycji na 13. Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach z 8. pozycji rok temu zsunęła się na 19., a Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach - z 12. na 23.

Ranking Uczelni Niepublicznych 2020

  • 1. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
  • 2. SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny
  • 3. Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
  • 4. Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
  • 5. Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
  • 6= Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
  • 6= Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
  • 8= Collegium Civitas w Warszawie
  • 8= Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
  • 10. Społeczna Akademia Nauk z siedzibą w Łodzi.

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni