Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Alarm smogowy 5.12.2016 Najgorzej w Katowicach. Krytyczne wskaźniki jakości powietrza

Marcin Twaróg
Jakość powietrza w tych rejonach określana jest jako zła lub bardzo zła.ZOBACZ SZCZEGÓŁOWE DANE DLA MIAST PRZEWIJAJ STRZAŁKĄ W PRAWO >>>
Jakość powietrza w tych rejonach określana jest jako zła lub bardzo zła.ZOBACZ SZCZEGÓŁOWE DANE DLA MIAST PRZEWIJAJ STRZAŁKĄ W PRAWO >>>
Alarm smogowy dla woj. śląskiego. Najgorsza sytuacja panuje w poniedziałek w centralnej i południowej części województwa. Smog szczególnie daje się we znaki w Katowicach, Tychach, Dąbrowie, Gliwicach, Rybniku. Punktowo fatalna jakośc powietrza występuje także w Częstochowie.

Smog w Katowicach! Dane jakości powietrza są alarmujące. Najgorsza sytuacja panuje w Katowicach, Tychach i Dąbrowie Górniczej. Wyniki pomiarów pyłu zawieszonego PM10, który wskazuje na smog, zmieniają się cały czas. Zobaczcie wskazania na godz. 8.

Norma dopuszczalna to 50 µg/m3. W Katowicach – 225, w Dąbrowie-Górniczej - 184, w Sosnowcu - 165, w Tychach - 278, w Zabrzu - 127.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach powiadomił o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu w aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej: miasta Rybnik i Żory, strefie śląskiej: powiat rybnicki, mikołowski, wodzisławski, raciborski i pszczyński. Przyczyną są warunki meteorologiczne utrudniające rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego.

Co robić, gdy widać, że z kominów leci czarny dym? Donieść służbom miejskim

CZYTAJ KONIECZNIE:
SMOG NAS ZABIJA. DONIEŚĆ NA SĄSIADA TO NIE GRZECH

Zobaczcie, czym palą w piecach Wasi sąsiedzi. Zdjęcia straży miejskiej w Katowicach.

Efekty kontroli domowych palenisk przez katowickich strażników miejskich

Tym się pali w piecach! 2406 kontroli pieców w Katowicach. C...

Jakość powietrza w tych rejonach określana jest jako zła lub bardzo zła.

Zła jakość powietrza

Jakość powietrza jest zła, osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu. Pozostała populacja powinna ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu - szczególnie wymagającą długotrwałego lub wzmożonego wysiłku fizycznego.

Bardzo zł jakość powietrza

Jakość powietrza jest bardzo zła i ma negatywny wpływ na zdrowie. Osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu. Pozostała populacja powinna ograniczyć przebywanie na wolnym powietrzu do niezbędnego minimum. Wszelkie aktywności fizyczne na zewnątrz są odradzane. Długotrwała ekspozycja na działanie substancji znajdujących się w powietrzu zwiększa ryzyko wystąpienia zmian m.in. w układzie oddechowym, naczyniowo-sercowym oraz odpornościowym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!