MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Alstom Konstal S.A. w Chorzowie ma nowego prezesa. Szefem chorzowskiego zakładu został Paweł Siwek

OPRAC.:
Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Paweł Siwek, dyrektor zarządzający Alstom Konstal S.A.
Paweł Siwek, dyrektor zarządzający Alstom Konstal S.A. Mat. prasowe Alstom Konstal S.A.
Alstom Konstal S.A. w Chorzowie z nowym prezesem. Paweł Siwek awansował na stanowisko dyrektora zarządzającego chorzowskiego zakładu Alstom Konstal S.A. Funkcję tą przejął 20 lipca 2020 roku. W nowej roli będzie odpowiadał za realizację strategii spółki, zarządzanie zakładem i organizowanie całokształtu jego działalności.

Nowy prezes Alstom Konstal S.A. w Chorzowie

Alstom Polska jest jednym z największych pracodawców w polskiej branży kolejowej i zatrudnia ponad 2200 osób. Zakład w Chorzowie jest jednym z głównych pracodawców na Śląsku. Składy wyprodukowane w Chorzowie jeżdżą m.in. w Holandii, Dubaju i Rijadzie.

Teraz chorzowskim zakładem zarządza nowy prezes. Na stanowisko dyrektora zarządzającego 20 lipca awansował Paweł Siwek. W nowej roli będzie odpowiadał za realizację strategii spółki, zarządzanie zakładem i organizowanie całokształtu jego działalności.

Paweł Siwek związany jest z Alstom Konstal S.A. od niemal dekady, przez cały ten czas wspierał rozwój zakładu w Chorzowie. Jednym z jego najświeższych osiągnięć jest opracowanie i wdrożenie z powodzeniem Strategii Przemysłowej 2020. Przez ostatnie cztery lata Paweł Siwek, jako dyrektor przemysłowy, łączył zarządzanie działami produkcji, dostaw, technicznego przygotowania produkcji i serwisów generalnych z przemysłową częścią zarządzania projektami (PrIMs).

W tym czasie z sukcesem przeprowadził m.in. reindustrializację ok. 60-ciu procent powierzchni zakładu, mającą na celu przejścia ze spawania stali na spawanie aluminium. Brał także czynny udział w otwarciu trzech nowych warsztatów w dwóch lokalizacjach. Wcześniej, w latach 2012-2016 był dyrektorem ds. planowania i przetargów w Alstom. Do polskich struktur firmy dołączył w 2010 roku jako dyrektor produkcji. Dzięki podejściu opartemu na optymalizacji rozwinął proces produkcyjny, w konsekwencji którego powstało około 450 nowych miejsc pracy.

- W ciągu ostatnich kilku lat gruntownie zmieniliśmy zakład w Chorzowie pod względem profilu produkcji, jak również poziomu zarządzania projektami. Było to możliwe dzięki zespołowi chorzowskiego zakładu, który często dokonywał rzeczy niemal niemożliwych oraz dostosowywał się błyskawicznie do zmian, które zachodziły w naszej organizacji. Jestem dumny, że mogę z tym zespołem pracować dalej, w nowej roli - mówi Paweł Siwek, Dyrektor Zarządzający Alstom Konstal S.A.

- Przed nami wiele wyzwań oraz bardzo ciekawa podróż industrialna, ponieważ Alstom Konstal S.A. jest kluczowym zakładem dla koncernu Alstom zarówno w Europie jak i na świecie. Stawiamy na rozwój w każdym obszarze działalności. To pozwoli nam na realizację strategii naszej spółki - dodaje nowy prezes chorzowskiego zakładu.

Wcześniejsze doświadczenia nowego prezesa chorzowskiej fabryki

Paweł Siwek, przed dołączeniem do polskiego oddziału Alstom, zajmował stanowisko plant managera w fabryce Maflow Polska, producenta gumowych przewodów do klimatyzacji dla branży motoryzacyjnej.

- Paweł to niezwykle utalentowany człowiek o bogatym doświadczeniu w branży oraz dogłębnej wiedzy dotyczącej procesu produkcyjnego i zarządzania w przemyśle. Z ogromnym zaangażowaniem i profesjonalizmem realizuje najbardziej złożone projekty, zawsze dbając o wysoką jakość w ramach założonego budżetu i harmonogramu - mówi Artur Fryczkowski, prezes zarządu Alstom Polska.

Nie przeocz

- Jego sukcesy przyczyniają się do rozwoju naszej firmy i budują pozycję Alstom jako pożądanego pracodawcy w Polsce. Jestem przekonany, że będzie wybitnym liderem i dzięki jego kompetencjom wprowadzimy nasz biznes na jeszcze wyższy poziom, co docenią zarówno nasi klienci, jak i inwestorzy - dodał Artur Fryczkowski.

Paweł Siwek jest absolwentem Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, na którym specjalizował się z zakresu wykorzystania metod statystycznych w systemach produkcyjnych. Biegle włada językiem angielskim, posługuje się także niemieckim i rosyjskim.

Alstom to lider wśród pracodawców na Górnym Śląsku

Alstom w Polsce obecny jest od ponad dwudziestu lat i zatrudnia ponad 2200 pracowników, jest także jednym z największych pracodawców na Śląsku. Jako jedyna firma w polskiej branży kolejowej została wyróżniona tytułem Top Employer. Zakład w Chorzowie działa pod flagą Alstom Konstal od 1997 roku, będąc ważnym ogniwem Global Manufacturing Alstom Network.

To także centrum kompetencyjne, specjalizujące się w produkcji pociągów metra i pociągów regionalnych, jak również elementów dla transportu podmiejskiego i komunikacji miejskiej. Zakład ma także istotny wkład w rozwój mobilności w skali globalnej – wyposażając w składy wyprodukowane w Chorzowie m.in. koleje regionalne w Holandii, czy metro w Dubaju i Rijadzie.

W roku obrotowym 2019/20 Alstom odnotował sprzedaż w wysokości 8,2 mld euro i zaksięgował zamówienia o wartości 9,9 mld euro. Alstom ma swoją siedzibę we Francji, działa na terenie 60 państw i obecnie zatrudnia 38 900 osób.

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera