Amazon w Sosnowcu daje podwyżki

W Sosnowcu działa Centrum Logistyki E-Comerce Amazon. Zatrudnia ponad 2 500 osób, ale wciąż poszukuje pracowników. W lipcu firma zapowiedziała rozszerzenie inwestycji w Sosnowcu i stworzenie kolejnych 500 stałych miejsc pracy. Trwa proces rekrutacji na powstałe stanowiska kierownicze oraz poziomu początkowego. Do końca roku w Sosnowcu firma planuje zatrudnić dodatkowo 500 osób.

PISALIŚMY:
Amazon w Sosnowcu: Praca na umowach stałych. 14 tysięcy osób w całej Polsce. Trwa rekrutacja w Sosnowcu
Amazon znów zatrudnia w Sosnowcu. Przyjmie 500 osób. Będzie też drukował koszulki

Amazon daje podwyżki i szuka pracowników

W całym regionie można zobaczyć reklamy i banery, zachęcające do pracy w firmie Amazon. Teraz firma dodaje kolejny argument – podwyższy wynagrodzenia. Zrobi to nie tylko w sosnowieckim oddziale, ale także w pięciu innych Centrach Logistyki E-Commerce w Polsce.

Zobacz zdjęcia z sosnowieckiego Amazona:
Zobacz galerię

Podwyżki w Amazon Sosnowiec

W zależności od stażu w firmie, pracownicy poziomu początkowego sosnowieckiego oddziału otrzymają od 17,5 do 19 PLN/h a kierownicy zespołów od 22,5 do 24 PLN/h. Jak twierdzą przedstawiciele Amazon, coroczny przegląd płac, realizowany przez firmę, ma na celu zapewnienie ciągłej, wysokiej konkurencyjności oferty Amazon na rynku pracy.

Chcemy zapewniać naszym pracownikom konkurencyjne pensje i bardzo atrakcyjne benefity, dlatego w drugim kwartale każdego roku analizujemy informacje dotyczące wynagrodzeń na podobnych stanowiskach we wszystkich lokalizacjach, w których działamy

.

- Następnie ogłaszamy wyniki tych badań w trzecim kwartale i wprowadzamy odpowiednie zmiany w naszym systemie wynagrodzeń. Nieustannie rozwijamy naszą sieć logistyczną w Polsce i poszukujemy utalentowanych osób, które dołączą do naszych zespołów w Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie i Sosnowcu – powiedział Steven Harman, wiceprezes ds. operacyjnych Amazon na Europę.

Konkurencja zmotywowała Amazon?

Skąd decyzja o podwyżkach? Na pewno miała na nią wpływ sytuacja ekonomiczna i na rynku pracy w Polsce, gdzie jest coraz trudniej o pracownika. Jednak, jak twierdzą przedstawiciele amerykańskiego giganta na rynku e-comerce w tym roku firma Amazon przeanalizowała dane prawie 200 innych pracodawców działających w regionach, gdzie funkcjonują jej centra logistyczne. Porównania dotyczyły indywidualnych stawek na podobnych stanowiskach a także świadczeń pozapłacowych.
Na jakie świadczenia pozapłacowe mogą liczyć pracownicy Amazon?

- Poza wynagrodzeniem podstawowym, osoby zatrudnione w Amazon w Sosnowcu otrzymują premię pieniężną za frekwencję i produktywność w wysokości do 15 procent, co oznacza, że pracownik poziomu początkowego z dwuletnim stażem pracy będzie zarabiać miesięcznie nawet ponad 3600 zł brutto, a kierownik zespołu ponad 4600 zł brutto – powiedziała Marta Dworowska, dyrektor HR w polskim oddziale Amazon. – Amazon oferuje nie tylko konkurencyjne płace, ale też bardzo atrakcyjne świadczenia, takie jak darmowy transport, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, posiłki za 1 PLN oraz innowacyjny program Postaw na Swój Rozwój, dzięki któremu pracownicy otrzymują przez 4 lata dofinansowanie w wysokości do 26 tys. PLN na kursy zawodowe i szkolenia – dodaje.

Nowe stawki wynagrodzeń będą obowiązywać od 1 września 2018. Wszyscy pracownicy sezonowi zatrudnieni w okresie tegorocznego świątecznego szczytu sezonu również zostaną objęci podwyżkami.

Amazon w Polsce

Amazon działa w Polsce od 2014 r. W tym czasie firma stworzyła w kraju ponad 14 000 stałych miejsc pracy w 5 nowoczesnych Centrach Logistyki E-Commerce w Poznaniu, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina oraz Wrocławiu (gdzie znajdują się dwa obiekty firmy). Obecnie Amazon prowadzi rekrutację zarówno na stanowiska specjalistyczne jak i poziomu początkowego. Aktualne ofert pracy dostępne są na stronie www.pracujwamazon.pl

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień