MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Andrzej Sączek z oficjalnym poparciem byłego prezydenta Rybnika przed drugą turą wyborów. Józef Makosz w przeszłości popierał Piotra Kuczerę

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Józef Makosz na emeryturze, kosztem polityki stawia na naukę języków obcych. Andrzeja Sączka jednak poparł.
Józef Makosz na emeryturze, kosztem polityki stawia na naukę języków obcych. Andrzeja Sączka jednak poparł. Piotr Chrobok
Andrzej Sączek, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta Rybnika przed drugą turą może liczyć na oficjalne poparcie Józefa Makosza - prezydenta Rybnika z lat 1990-1998. Były włodarz miasta podkreśla, że jako polityk czuje się spełniony, dlatego nie będzie obejmował żadnego stanowiska, ale w razie wygranej, Andrzej Sączek zawsze będzie mógł liczyć na jego pomoc. Kandydat PiS zaznacza, że będzie z niej korzystał.

Józef Makosz, były prezydent Rybnika przed drugą turą wyborów poparł Andrzeja Sączka

Pierwszy prezydent w historii samorządu w Rybniku - Józef Makosz - oficjalnie udzielił swojego poparcia przed drugą którą wyborów samorządowych w mieście. Na kogo zasiadający w fotelu prezydenta w latach 1990-1998 Makosz odda swój głos? Jego kandydatem jest popierany przez Prawo i Sprawiedliwość, Andrzej Sączek.

- Popieram w całej rozciągłości - krótko mówi Józef Makosz, który głęboko wierzy w zwycięstwo kandydata PiS w wyborach prezydenta Rybnika.

Po ewentualnej zmianie w gabinecie włodarza miasta, były prezydent Rybnika zobowiązał się służyć pomocą, Andrzejowi Sączkowi. Zapowiedział jednak, że nie przyjmie żadnego oficjalnego stanowiska w rybnickim magistracie.

- Kiedy tylko Prawo i Sprawiedliwość będzie prosiło, a ja będę mógł coś "dorzucić", z radością to zrobię - deklaruje Józef Makosz, który na emeryturze stawia na naukę języków i szlifuje włoski i niemiecki.

Andrzej Sączek: "Nie dzielę stanowisk"

Ewentualny podział stanowisk jeszcze przed drugą turą wyborów wyklucza też Andrzej Sączek. - Nie dzielę żadnych stanowisk - odpiera pojawiające się w przestrzeni publicznej pogłoski, jakoby przyszłym wiceprezydentem Rybnika miał zostać poseł Konfederacji, Roman Fritz.

- Łączy nas Polska, patriotyzm, wartości: Bóg, honor, ojczyzna, wolność, swoboda działania - wskazuje na podobny światopogląd swój i Romana Fritza, kandydat PiS, któremu deputowany Konfederacji udzielił poparcia. Andrzej Sączek przekonuje jednak, że uzyskał je od Romana Fritza - rybniczanina, a nie Romana Fritza - posła.

O poparcie Andrzeja Sączka poprosiły rybnickie struktury PiS

O poparcie Józefa Makosza, Andrzej Sączek poprosił jako reprezentant rybnickiego środowiska PiS. Do byłego prezydenta wystosowane została oficjalna prośba.

- Mówi się o panu, że był pan prawdziwym gospodarzem, który nadał miastu zdecydowany impuls rozwojowy. To z pana czasów agencje ratingowe notowały nasze miasto na szczytach rankingów najlepiej rozwijających się miast w Polsce - brzmi fragment prośby, którą Andrzej Sączek odczytał przed oficjalnym udzieleniem mu poparcia przez Józefa Makosza.

Kandydat PiS zaznacza, że z doświadczenia Józefa Makosza, gdyby został prezydentem, zamierza korzystać. - Jeżeli zapytam, poproszę, zadzwonię do pana prezydenta Makosza. Jestem przekonany, że mnie przyjmie, dzieląc się ogromnym doświadczeniem - wróży na przyszłość, Andrzej Sączek.

Józef Makosz w przeszłości popierał Piotra Kuczerę

Józef Makosz poparcia dla Andrzeja Sączka zdecydował się udzielić pomimo tego, że w przeszłości - przed wyborami w 2014 roku - a więc wtedy, kiedy został on prezydentem na pierwszą kadencję, poparł Piotra Kuczerę, obecnie ubiegającego się o reelekcję. Wpływ na zmianę poparcia byłego prezydenta - jak wynika z jego słów -miała mieć polityka krajowa Koalicji Obywatelskiej, do której przynależy prezydent Rybnika.

Co do działań Piotra Kuczery w Rybniku, Józef Makosz wypowiadał się o nich z uznaniem, zwłaszcza o pierwszej kadencji z lat 2014-2018. Wpływ na obecny pogląd byłego prezydenta miały mieć natomiast wydarzenia z czasów pandemii COVID-19, gdy - jak uznaje to Makosz - KO nie chciało przeprowadzić ogólnokrajowych wyborów prezydenckich. Ponadto nie jest on także zadowolony z początku obecnych rządów KO.

- Nie wstydzę się, że wtedy go poparłem - wraca do roku 2014 i udzielonego wtedy wsparcia Piotrowi Kuczerze, Józef Makosz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera