MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Samorządowcy z powiatu raciborskiego komentują wyniki wyborów. Zmiana w Raciborzu, w Kuźni Raciborskiej bez zaskoczenia

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Facebook.com, oficjalne profile kandydatów
Jacek Wojciechowicz, Leszek Pietrasz, Wojciech Gdesz i Grzegorz Niestrój - to oni zyskali zaufanie wyborców w drugiej turze wyborów w powiecie raciborskim i staną na czele swoich miast i gmin. Pojawiły się już pierwsze powyborcze komentarze i podziękowania dla wyborców.

Samorządowcy z powiatu raciborskiego komentują wyniki wyborów

W niedzielę 21 kwietnia, po zamknięciu lokali wyborczych, Państwowa Komisja Wyborcza zaczęła publikować cząstkowe wyniki wyborów. W Raciborzu walka trwała do samego końca, bo wraz z kolejnymi nadsyłanymi raportami, wynik obu kandydatów był wyrównany.

- Kochani według nieoficjalnych danych wygraliśmy..!!! Mamy to..! Wielkie dzięki dla wszystkich..! - komentował jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnych wyników Jacek Wojciechowicz, kandydat na prezydenta Raciborza.

Ostatecznie to właśnie Wojciechowicz wygrał z Dariuszem Polowym. Jak wynika z oficjalnych danych przedstawionych przez PKW, zwyciężył Jacek Wojciechowicz z KWW Razem Dla Raciborza, na którego głos oddało 7777 wyborców. Kandydat uzyskał poparcie 51,59 proc. Z kolei na Dariusza Polowego zagłosowało 7299 wyborców, co ostatecznie dało 48,41 proc. poparcia.

- Serdecznie dziękuję za Państwa głosy. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach. To co zostało zrobione w Raciborzu przez ostatnie 5 lat mocno zmieniło nasze miasto na lepsze. Gratuluję panu Jackowi Wojciechowiczowi wyboru na prezydenta miasta. Pozdrawiam Dariusz Polowy - skomentował dotychczasowy prezydent Raciborza.

Wyborcom i mieszkańcom Kuźni Raciborskiej podziękował również Wojciech Gdesz, który w ostatecznym starciu nie miał kontrkandydata.

- Dziękuję wszystkim mieszkańcom za ogromne wsparcie i oddane głosy. To dla mnie ogromny zaszczyt i odpowiedzialność móc służyć naszej społeczności przez kolejne 5 lat. Jestem gotowy do ciężkiej pracy, aby zapewnić dobro wszystkim mieszkańcom naszej GMINY! Razem możemy osiągnąć wiele i budować lepszą przyszłość dla nas wszystkich - dziękował Wojciech Gdesz.

W przypadku burmistrza Kuźni Raciborskiej, mieszkańcy głosowali na "tak" lub "nie", popierając lub nie oddając poparcia jedynemu kandydatowi. Gdesz uzyskał 68,71 proc. poparcia wyborców. Za kandydatem zagłosowało 1862 wyborców, przeciw 848.

W gminie Nędza, zwyciężył z kolei Leszek Pietrasz, uzyskując 66,43 proc. poparcia. Jego kontrkandydat Gerard Przybyła zdobył 33,57 proc. głosów. W pierwszej turze wyborów również zwyciężył Leszek Pietrasz.

- Z całego serca dziękuję za Wasze poparcie i zaufanie, które mi okazaliście. To dzięki wam zwyciężyłem we wszystkich obwodach w naszej gminie i zdobyłem aż 66,43% głosów. Dziękuję mojej rodzinie, przyjaciołom oraz wszystkim którzy zaangażowali się w jakikolwiek sposób w moją kampanię wyborczą. To zwycięstwo jest naszym wspólnym sukcesem. Gratuluję mojemu kontrkandydatowi dobrego wyniku. Obiecuję pracować z pełnym zaangażowaniem na rzecz rozwoju naszej wspólnoty i dobrobytu naszej gminy, bo Gmina to Nasz Wspólny Dom - wskazał nowy wójt gminy Nędza.

Wyborcom podziękował również Gerard Przybyła.

- Drodzy Mieszkańcy Gminy Nędza, wybory za nami, jeszcze raz dziękuję za wasze wsparcie, za każdy oddany głos w tych wyborach. Tak to już jest, żeby ktoś mógł wygrać to ktoś musi przegrać, przyjmuje ten wynik wyborów z pokorą i szanuję Waszą decyzję. Mojemu kontrkandydatowi Leszkowi Pietraszowi gratuluję bardzo dobrego wyniku i wygranej w wyborach, Mieszkańcy zdecydowali w czyje ręce powierzyć losy naszej Gminy na najbliższe pięć lat, będziemy wspólnie kibicować ,aby udało się zrealizować program wyborczy, bo wszystkim nam zależy na rozwoju naszej Gminy. Dla mnie osobiście te wybory to kolejne bardzo cenne doświadczenie, które utwierdziło mnie w tym, że mam wspaniałą Rodzinę ( której będę mógł teraz oddać cześć skradzionego czasu z ostatnich 20 lat) ,prawdziwych Przyjaciół, na których mogę zawsze liczyć i liczne grono ludzi ,którzy myślą podobnie jak Ja. Wszystkim wygranym w tych wyborach serdecznie gratuluję, życzę owocnych obrad i niech to będzie dobra kadencja dla naszej Wspaniałej Gminy Nędza - podkreślił kandydat.

Z kolei w gminie Kornowac wygrał Grzegorz Niestrój, który wyraźnie pokonał Katarzynę Siedlaczek. Niestrój uzyskał 1218 głosów, co ostatecznie dało 65,59 proc. poparcia. Jego kontrkandydatka Katarzyna Siedlaczek otrzymała 639 głosów, czyli 34,41 proc. poparcia. Tym samym dotychczasowy wójt pozostanie na swoim stanowisku.

- Chciałbym z całego serca podziękować Wam za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście wybierając ponownie na stanowisko wójta naszej pięknej gminy. Wasza aktywność podczas wyborów była inspirująca, a wasze głosy są dla mnie nie tylko wyrazem poparcia, ale również ogromną odpowiedzialnością. Deklaruję, że będę pracował z pasją i oddaniem, aby spełnić Wasze oczekiwania i kontynuować naszą wspólną drogę ku lepszemu jutru - mówił Grzegorz Niestrój.

Frekwencja w drugiej turze wyborów w powiecie raciborskim wyniosła 39,05 proc. W skali województwa było to 41,93 proc., zaś w skali kraju 44,06 proc.

Poszczególne wyniki dla gmin i miast powiatu raciborskiego

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera