AS Roma - Bayern 1:7 ZDJĘCIA Lewandowski gol!!! i asysta [WIDEO]

Redakcja
Bayern - Roma
Bayern - Roma EPA/ANDREAS GEBERT
Roma - Bayern 1:7. Bayern rozgromił AS Roma 7:1 w meczu 3. kolejki Champions League. Robert Lewandowski zdobył bramkę i zaliczył asystę, wykładając piłke Arienowi Robbenowi ZOBACZ WIDEO Mecz AS Roma - Bayern 1:7 to koszmar - oceniły media we Włoszech.

Bayern Monachium - AS Roma 7:1. Takiego wyniku nikt się nie spodziewał.

Bayern Monachium zdemolował Romę 7:1 w meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów. Bawarczycy zapewnili sobie zwycięstwo jeszcze przed przerwą, zdobywając pięć bramek do 36. minuty spotkania. Wysoka porażka rzymian miała miejsce przed własną publicznością, co czyni ją jeszcze bardziej upokarzającą. Golkiper wicemistrzów Włoch wyjmował piłkę z siatki więcej razy niż w siedmiu kolejkach obecnego sezonu Serie A. Gola i asystę zapisał na swoim koncie Robert Lewandowski, który tym samym przerwał strzelecką niemoc w spotkaniach przeciwko włoskim drużynom. Oprócz niego, słabo dysponowanego bramkarza Romy Morgana De Sanctisa pokonali Arjen Robben - dwukrotnie, Mario Goetze, Thomas Mueller z karnego, Franck Ribery i Xherdan Shaqiri. Autorem honorowego trafienia dla Romy był Gervinho.

Robert Lewandowski zdobył bramkę i zanotował asystę w meczu trzeciej kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów, w którym Bayern Monachium rozgromił AS Roma 7:1.

Mistrzowie Niemiec nie dali żadnych szans wicemistrzowi Włoch. W Rzymie prowadzili 5:0 już po 36 minutach. Pierwszy do siatki trafił Holender Arjen Robben w ósmej minucie, a po kwadransie na 2:0 podwyższył Mario Goetze.

Lewandowski był zdobywcą trzeciej bramki. Napastnik biało-czerwonych wykorzystał dośrodkowanie Hiszpana Juana Bernata i pokonał bramkarza Morgana De Sanctisa głową. Chwilę później Polak podał prostopadle do Robbena, który wpisał się na listę strzelców po raz drugi tego wieczoru.

Kilka minut przed przerwą piątą bramkę dla gości zdobył z rzutu karnego Thomas Mueller. Po zmianie stron straty na 1:5 zmniejszył Gervinho z Wybrzeża Kości Słoniowej. Był to pierwszy gol stracony przez Bawarczyków od 30 sierpnia, wliczając wszystkie rozgrywki.

Bramkarza gospodarzy pokonał w 78. minucie także Francuz Franck Ribery, który kilka minut wcześniej zastąpił Lewandowskiego, a wynik na 7:1 ustalił po chwili Szwajcar Xherdan Shaqiri.

Bawarczycy wyrównali tym samym rekord AS Monaco oraz swój własny pod względem liczby goli w jednej połowie meczu Ligi Mistrzów - przed dwoma laty takim samym wynikiem zakończyło się pierwsze 45 minut ich starcia z Lille, a zespół z Francji wygrywał 5:2 z Deportivo La Coruna.