Biegi Niepodległości w Rudzie Śląskiej. Pomimo chłodu na starcie stanęło kilkuset zawodników - rozgrzały ich patriotyczne emocje VIDEO

Paweł Kurczonek
od 16 lat
Narodowe Święto Niepodległości w Rudzie Śląskiej obchodzone jest na sportowo. 11 listopada na starcie przy Szkole Podstawowej nr 15 Sportowej stanęło kilkuset zawodników, którzy brali udział w XXX Biegach Niepodległości. - Najważniejsza nagroda to udział, pokazanie swojego patriotyzmu w sposób sportowy, najlepsi zawodnicy otrzymają puchary i nagrody finansowe – mówi August Jakubik, ultramaratończyk, organizator zawodów w Rudzie Śląskiej.

Biegi Niepodległości w Rudzie Śląskiej – 11 listopada na sportowo

Przy Szkole Podstawowej Sportowej nr 15 w Rudzie Śląskiej zorganizowane zostały XXX Biegi Niepodległości. Trasę zawodów poprowadzono lasami w Halembie – rudzkiej dzielnicy. Na kilkuset biegaczy czekał bieg główny na dystansie 12 kilometrów.

Z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, spotykamy się, by na sportowo zamanifestować swój patriotyzm. W porozumieniu z władzami miasta w lesie halembskim po raz 30. organizujemy Biegi Niepodległości – mówi August Jakubik.

Jak dodaje rekordzista Polski w biegu 48 godzinnym w hali, zawodnicy mogli również spróbować sił w biegu rekreacyjnym mierzącym 4 km, który był także przeznaczony dla osób uprawiających nordic walking.

- Chcemy również dać szansę osobom, które na co dzień nie trenują zbyt ciężko, dlatego przygotowaliśmy również bieg rekreacyjny – mówi sportowiec.

Uczestnicy biegu głównego zostali podzieleni na osiem kategorii w zależności od płci i wieku. Każdy zawodnik otrzymał na mecie pamiątkowy medal, a dla najlepszych zawodników przewidziane zostały nagrody finansowe. Ponadto wśród osób biorących udział w zawodach rozlosowane zostały rowery ufundowane przez sponsora. W biegu na 12 kilometrów wzięło udział ok. 200 zawodników, mniej więcej tyle samo osób wystartowało w biegu rekreacyjnym.