BNP Paribas Katowice Open 2014: Radwańska - Pliskova 6:3, 6:2 [ZDJĘCIA + RELACJA LIVE]

TOK
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska Lucyna Nenow
W Spodku w pierwszym swoim meczu turnieju WTA Tour BNP Paribas Katowice Open gra Agnieszka Radwańska. Rywalką Polki jest Czeszka Kristyna Pliskova. TUTAJ na dziennikzachodni.pl prowadzona jest relacja LIVE z meczu Radwańska - Pliskova. Wygrała Polka 6:3, 6:2.

Agnieszka Radwańska udziela wywiadu na korcie. Pierwsza przeszkoda za nią.

14.53 - jest 30:30, serwuje Pliskova

14.51 - to było zagranie na miarę trzeciej rakiety świata - Aga w biegu z backhandu wzdłuż linii minęła rywalkę. Brawa w Spodku

14.51 - 2:0 dla Polki. Pliskova wywaliła w aut ptosty smecz

14.48 - Agnieszka przełamała rywalkę na dzień dobry drugiego seta i jest 1:0

14.44 - pierwszy set dla Polki 6:3. Pliskova wpakowała piłkę w siatkę.

14.42 - Radwańska ma 40:15

14.39 - znowu dobry serwis i 40:40, następnie przewaga i gem. Jest 5:3.

14.39 - mamy dwa setbole, ale Pliskova dała asa z drugiego podania

14.35 - Radwańska dobiega do skrótu z woleja i mamy 5:2 dla Radwańskiej

14.34 - świetny backand Polki i jest 30:15, potem dobry serwis i 40:15

14.31 - jest 4:2 po pierwszym przełamaniu!

14.31 - 40:0 dla Polki przy serwisie Pliskovej

14.28 - na drugim korcie w III setach Pironkowa pokonała Hlavackovą, a Radwańska prowadzi 3:2

14.26 - mamy 2:2, obie wygrywają swoje podania

14.25 - skrócik Czeszki i jej przewaga

14.24 - i już 40:40

14.23 - jest już tylko 40:30

14.22 - Pliskova przy swoim podaniu ma 40:0.

14.19 - Radwańska 2:1. Kibice siedzą przy korcie centralnym, a na drugim trwa mecz Pironkowej z Hlavackovą. Jest III set, w którym jest 4:0 dla Bułgarki.

14.17 - Pliskova wygrała swego gema serwisego - 1:1

14.14 - Czeszka w aut, Radwańska 1:0

14.12 - walka o I gema trwa, Pliskova świetnie dobiegła do skrótu Isi.

14.10 - 30:40, Pliskova ma szansę na gema

14.08 - pierwszy i drugi punkt dla Radwańskiej

14.06 - zaraz zaczynamy mecz. W Spodku nastrój oczekiwania. Czeszka wybrała stronę, serwuje Radwańska

Agnieszka ubrana na biało, z delikatnymi elementami koloru pomarańczowego. Pliskova - góra różowa, spódniczka granatowa, do tego biały daszek

14.01 - losowanie wygrała Pliskova. Faktycznie Czeszka jest duża...

14.00 Oklaski publiki. Obie zawodniczki wyszły na kort. Zaraz rozgrzewka

Agnieszka Radwańska jest trzecią rakietą świata, Kristyna Pliskova zajmuje 134. miejsce w rankingu WTA. Czeszka ma 22 lata i 184 cm wzrostu, waży 73 kg (Isia - 25 lat, 173 cm, 56 kg). Nie wygrała jeszcze żadnego turnieju cyklu WTA. W Katowicach gra dzięki dzikiej karcie.

Pliskova zarobiła na korcie 465.925 dolarów, a Radwańska 15.385.382. Dziś zmierzą się ze sobą pierwszy raz. Pliskova ma siostrę-bliźniaczkę Karolinę, która też jest tenisistką.

Kristyna Pliskova w 2010 roku została juniorską mistrzynią Wimbledonu. Jest zawodniczką leworęczną.

Jeśli Radwańska pokona pierwszą przeszkodę spotka się z kimś z pary Francesca Schiavone (Włochy) i Wiera Duszewina (Rosja). Ten mecz o godz. 20.30.