Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Brak zgody władz Jaworzna na projekt Stalexportu, dot. rozbudowy węzła autostradowego przy A4 w Byczynie. Jaworzno chce otwarcia węzła Jeleń

Aneta Kasprzyk
Aneta Kasprzyk
Stalexport zaproponował władzom Jaworzna projekt rozbudowy węzła autostradowego przy A4 w Byczynie. W interesie gospodarczym Jaworzna jest uruchomienie nieczynnego od lat węzła na A4 w Jeleniu.
Stalexport zaproponował władzom Jaworzna projekt rozbudowy węzła autostradowego przy A4 w Byczynie. W interesie gospodarczym Jaworzna jest uruchomienie nieczynnego od lat węzła na A4 w Jeleniu. Mikolaj Suchan
Nie ma zgody prezydenta Jaworzna na zaproponowany przez Stalexport projekt rozbudowy węzła autostradowego przy A4 w Jaworznie Byczynie. Władze miasta oczekują uruchomienia nieczynnego od lat zjazdu na autostradę A4 w Jeleniu. W uzasadnieniu podano, że leży to w interesie gospodarczym mieszkańców.

Stalexport zaproponował władzom Jaworzna projekt rozbudowy węzła autostradowego przy A4 w Byczynie. Prezydent miasta, Paweł Silbert, nie wyraził zgody na propozycję. W interesie gospodarczym Jaworzna jest uruchomienie nieczynnego od lat węzła na A4 w Jeleniu.

Jaworzno oczekuje uruchomienia węzła Jeleń na A4. Stalexport wychodzi z propozycja projektu rozbudowy węzła autostradowego w Byczynie

Stalexport Autostrada Małopolska S.A., akcyjna spółka-monopolista z siedzibą w Mysłowicach, która zarządza 60-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem, zaproponowała władzom Jaworzna projekt rozbudowy węzła autostradowego przy A4 w Byczynie. Prezydent Jaworzna nie wyraził zgody na propozycję spółki. Paweł Silbert zwrócił uwagę, że miasto, kierując się interesem gospodarczym mieszkańców, od lat apeluje o uruchomienie nieczynnego dziś zjazdu w Jeleniu.

- Udostępnienie we wszystkich relacjach węzła w Jeleniu oznacza nie tylko korzyści dla samego Jaworzna, a zwrócić tu muszę uwagę na rozwijające się nowo powstające firmy w tamtejszym rejonie A4 , sytuowane po obu jej stronach oraz na wybudowaną staraniem Jaworzna drogę wojewódzką nr 903, która połączyła rejon węzła w Jeleniu z drogą krajową nr 79, ale i dla wielu samorządów zachodniej części województwa małopolskiego - w liście do Zarządu Stalexportu napisał Paweł Silbert.

Priorytetem dla Jaworzna jest pełne otwarcie węzła w Jaworznie-Jeleniu. Ma być kontynuowany projekt DWR

Prezydent Jaworzna podkreśla, że wspomniany odcinek nowego śladu drogi numer 903 powstał jako pierwszy etap Drogi Współpracy Regionalnej (DWR), mający połączyć południkowo historycznie i geograficznie zachodniomałopolskie tereny. Na przełomie miesięcy od września do listopada bieżącego roku, władze Jaworzna odbyły spotkania z przedstawicielami samorządów Oświęcimia, Chełmka i Libiąża. Miało na nich wybrzmieć oczekiwanie, aby projekt DWR był kontynuowany w województwie małopolskim.

- Spotkania te zakończyły się skierowaniem opinii i stanowisk do małopolskiego zarządu dróg wojewódzkich. W przekazanym stanowisku zwrócono uwagę nie tylko na korzyści wymienionych samorządów z dostępem do powstającego w Jaworznie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego (JOG), ale i właśnie dostęp do węzła autostrady A4 w Jaworznie – Jeleniu - przekazał Paweł Silbert. - W związku z powyższym jestem zmuszony oświadczyć, że nie mogę wyrazić pozytywnej opinii na temat uzgodnień związanych z proponowaną przez Stalexport rozbudową węzła autostradowego A4 w Byczynie. Priorytetem dla Jaworzna jest pełne otwarcie węzła w Jaworznie-Jeleniu - akcentował włodarz Jaworzna.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera