MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Drogowcy pracują w różnych dzielnicach Częstochowy. Gdzie ich można spotkać?

Katarzyna Stacherczak
Katarzyna Stacherczak
Drogowcy pracują w różnych dzielnicach Częstochowy
Drogowcy pracują w różnych dzielnicach Częstochowy MZD Cz-wa
Drogowcy w Częstochowie realizują szereg prac związanych z bieżącym utrzymaniem i naprawą, bądź rozbudową poszczególnych ulic. Gdzie dokładnie ich spotkamy i na jakim etapie są realizowane przez nich prace?

Drogowcy pracują w różnych dzielnicach Częstochowy

Drogowcy pracują w różnych dzielnicach Częstochowy. Realizują nie tylko duże inwestycje, ale także szereg prac związanych z bieżącym utrzymaniem i naprawą, bądź rozbudową poszczególnych ulic.

- Praktycznie każda z dzielnic zostanie objęta lokalnymi przedsięwzięciami drogowymi - twierdzi Maciej Hasik, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie.

Kilka dni temu rozpoczęły się prace drogowe związane z przebudową ul. Sportowej na odcinku od ul. Wandy Rutkiewicz do alei 11 Listopada. Zakres robót, który obejmuje m.in.: przebudowę jezdni o szerokości 5,5 m i długości 738 m zakończonej placem do zawracania, modernizację chodników, wymianę nawierzchni istniejących miejsc postojowych oraz odtworzenie istniejących progów zwalniających.

Przebudowa będzie polegać na podniesieniu nośności konstrukcji jezdni, ujednoliceniu jej szerokości na całym odcinku oraz poprawie nawierzchni chodników i istniejących miejsc postojowych. Wraz z przebudową jezdni zostanie uregulowane również odwodnienie drogi polegające na wymianie wpustów deszczowych i wpięciu ich do istniejącej kanalizacji deszczowej zlokalizowanej wzdłuż ul. Sportowej. Wykonawca ma 8 miesięcy na ukończenie inwestycji.

Poza tym plac budowy został przekazany też na ul. Ostrowskiej, która zostanie przebudowana od ul. Chochołowskiej do ul. Pienińskiej.

Z kolei w ciągu ul. Zamenhoffa przebudowywany jest chodnik, a w obrębie ulicy Wilsona drogowcy remontują przejazd rowerowy.

- Podpisano umowę na przebudowę skrzyżowania ul. Turystycznej z ul. Rozdolną, a na ukończeniu są postępowania przetargowe, które pozwolą wyłonić wykonawców przebudowy ul. Bialskiej od Małopolskiej do krzyżówki Kielecka/Mazowiecka wraz z budową studni odwadniających - wylicza Maciej Hasik.

Duża inwestycja w dzielnicy Północ

Wkrótce powinniśmy też poznać wykonawcę przebudowy dużego skrzyżowania z dwoma rondami przy ul. Fieldorfa – Nila z al. Wyzwolenia za pętlą tramwajową na Północy. Na oferty MZD w Częstochowie czeka do 23 kwietnia. Dzięki inwestycji znikną plastikowe ronda, a całe połączenie zyska nową nawierzchnię i zieleń. Zakres prac obejmuje sfrezowanie istniejącej nawierzchni, wykonanie robót ziemnych, budowę nawierzchni bitumicznej wraz z podbudową oraz niwelacją terenu dla następujących warstw: nawierzchnia jezdni, pierścienia, zatoki autobusowej, chodnika i opaski. Zamówienie musi zostać zrealizowane w terminie do sześciu miesięcy od dnia zawarcia umowy.

- Trwają także inne przetargi, a w przygotowaniu ponadto jest szereg kolejnych projektów, które zostaną poddane procedurze zamówień publicznych w kolejnych tygodniach - podsumowuje Maciej Hasik.

Wszystkie informacje na temat ewentualnych utrudnień w poszczególnych rejonach miasta znajdziemy na stronie www.mzd.czest.pl w zakładce: utrudnienia w ruchu.

Nie przeocz

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera