Brazylijczycy awansowali do ćwierćfinału. Teraz pora na fazę pucharową

Andrzej Czekaj
W 18 spotkaniach fazy grupowej Copa America było niemal wszystko: piękne gole, wspaniałe parady bramkarzy oraz niespodziewane wyniki.

Z grupy C przepustkę do ćwierć-finału turnieju wywalczyły ekipy Peru, Brazylii i Kolumbii. Canarinhos awans do dalszej fazy przypieczętowali zwycięstwem nad Wenezuelą (2:1).

Brazylijczycy wyszli na prowadzenie w 9. minucie po golu Thiago Silvy, który wykorzystał dośrodkowanie Robinho. Na kolejne gole kibice musieli czekać do drugiej połowy. Najpierw na 2:0 podwyższył Roberto Firmino po podaniu ze skrzydła Williana.

Wenezuelczycy po stracie drugiego gola nie mieli już nic do stracenia i ruszyli do odrabiania strat. Bramkę kontaktową udało im się strzelić jednak dopiero w 84. minucie (Nicolas Fedor), ale na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu.

Faza pucharowa rozpocznie się w środę 24 czerwca. Kibice już mogą ostrzyć sobie zęby na ciekawe pojedynki. Interesująco zapowiada się starcie gospodarzy turnieju z obrońcą tytułu sprzed czterech lat - Urugwajem. Dzień później staną naprzeciwko siebie drużyny, które są największym zaskoczeniem tej edycji, czyli Boliwia i Peru.

Dwa pozostałe spotkania także powinny wzbudzić sporo emocji. Na Estadio Sausalito w Vina del Mar Argentyna zagra z Kolumbią (26 czerwca). Ostatniego półfinalistę wyłoni starcie Brazylia - Paragwaj na obiekcie w Concepcion (27 czerwca). W przypadku awansu do najlepszej czwórki Brazylii i Argentyny, wówczas w półfinale na kibiców czeka hit Brazylia - Argentyna.

Grupa C
Brazylia - Wenezuela 2:1 (1:0) Silva (9), Firminio (55) - Miku (85); Kolumbia - Peru 0:0.
1.Brazylia 3 6 4-3
2.Peru 3 4 2-2
3.Kolumbia 3 4 1-1
4.Wenezuela 3 3 2-3