Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Ruch Chorzów 2:1. Pierwsza porażka Niebieskich w tym roku

Kacper Karasek zdobył pierwszego gola w meczu w Niecieczy
Kacper Karasek zdobył pierwszego gola w meczu w Niecieczy fot. Bruk-Bet Termalica/Twitter
W rozegranym 31 marca meczu 25. kolejki Fortuna 1. Ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała Ruch Chorzów 2:1. Niebiescy doznali pierwszej porażki w tym roku, a drużyna z Niecieczy jest niepokonana od 10 października, gdy uległa w Sosnowcu Zagłębiu.

W piątkowym spotkaniu dwóch kandydatów do awansu do PKO Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica wygrała z Ruchem Chorzów. Niebiescy ponieśli pierwszą porażkę w Fortuna 1. Lidze od 16 października, a zespół z Niecieczy nie przegrał w niej od 11 meczów.

Mecz w Niecieczy lepiej zaczął Ruch. Niebiescy mieli optyczną przewagę, ale nie kończyli swoich akcji strzałami. Gospodarze w 11 minucie przeprowadzili akcję, która przyniosła im prowadzenie. Po podaniu Nemanji Tekijaskiego piłka trafiła w polu karnym do niepilnowanego Kacpra Karaska. Pierwszy strzał 21-letniego napastnika obronił Jakub Bielecki, lecz wobec dobitki bramkarz chorzowian był już bezradny.

Goście próbowali odrobić straty i jeszcze przed przerwą do siatki Bruk-Betu trafił Szymon Kobusiński. Po analizie VAR okazało się jednak, że napastnik Ruchu w polu karnym dotknął piłkę rękę, by ograć Tomasza Loskę i sędzia Tomasz Kwiatkowski anulował to trafienie.

Chwilę później VAR znów miał sporo pracy oceniając czy Jan Sedlak nie był faulowany w polu karnym Termaliki. Arbitrzy uznali jednak, że kontakt z obrońcą Niecieczy był zbyt mały, by odgwizdać jedenastkę.

Niezadowolony z postawy swojej drużyny w I połowie trener Jarosław Skrobacz w przerwie dokonał aż trzech zmian wpuszczając na boisko byłego gracza Bruk-Betu Tomasza Foszmańczyka oraz Tomasza Swędrowskiego i Łukasza Monetę.

Niebiescy atakowali, ale Kobusiński trafił w boczną siatkę. Ruch po godzinie gry nadział się na kontrę. Adam Radwański popędził z piłką na bramkę gości, ograł w polu karnym Konrada Kasolika i w sytuacji sam na sam z bramkarzem pewnie trafił do siatki. Chwilę później sam na sam z Bieleckim znalazł się Muris Mesanović, lecz tym razem golkiper chorzowian wygrał ten pojedynek.

W 68 minucie w narożniku pola karnego Andrij Dombrowskij sfaulował Tomasza Wójtowicza i sędzia bez wahania wskazał na jedenastkę. Pewnym egzekutorem karnego był kapitan chorzowian Foszmańczyk strzelając kontaktową bramkę. Niestety tym razem, mimo ambitnej walki do końca i doliczenia przez arbitra do czasu gry siedmiu minut, Niebieskim nie udało się odrobić straty.

W Niecieczy Ruch wspierała spora grupa kibiców Niebieskich. Sympatycy gości głośno dopingowali zespół trenera Jarosława Skrobacza, ale do domu wracali w kiepskich humorach.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Ruch Chorzów 2:1 (1:0)
1:0 Kacper Karasek (11), 2:0 Adam Radwański (60), 2:1 Tomasz Foszmańczyk (69-karny)