Bytom. Armada Golf Club Klubowym Mistrzem Polski Kobiet ZDJĘCIA Bytomianki obroniły tytuł

Armada Golf Club Bytom Klubowym Mistrzem Polski Kobiet 2022.
Armada Golf Club Bytom Klubowym Mistrzem Polski Kobiet 2022. Mat.prasowe
W rozegranych w dniach 15-17 lipca 2022 na polu golfowym Lisia Polana koło Warszawy, Klubowych Mistrzostwach Polski Kobiet, drużyna Armada Golf Club Bytom obroniła mistrzowski tytuł!

Bytomska drużyna wystąpiła w składzie: Nina Pitsch, Anna Grzywocz, Julia Cebula, Hanna Jarzyna oraz kapitan Mirosław Nocoń.

Zobacz ZDJĘCIA mistrzowskiej drużyny Armada Golf Club Bytom

W finale Armada spotkała się z drużyną Black Water Links Rumianek, z którą zremisowała 1,5:1,5 i do wyłonienia mistrzyń potrzebna była dogrywka w formacie foursome (zawodniczki grają naprzemiennie jedną piłką). Na pierwszym dołku dogrywki zwyciężyły zawodniczki z bytomskiego klubu i tym samym zdobyły po raz drugi tytuł Klubowych Mistrzyń Polski, czym wywalczyły sobie prawo do startu w European Ladies’ Club Trophy. Zawody dla najlepszych europejski klubów odbędą się w tym roku na Słowenii w dniach 29 września – 1 października. W zeszłorocznych zawodach w podparyskim Fontainebleau Armada zajęła 10. miejsce.