Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

CBA zatrzymało przedsiębiorcę ze Śląska, który wręczył 50 tys. zł łapówki dyrektorowi jednej z publicznych placówek

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Zdjęcie ilustracyjne. CBA zatrzymało przedsiębiorcę ze Śląska, który wręczył 50 tys. zł łapówki dyrektorowi jednej z publicznych placówek.
Zdjęcie ilustracyjne. CBA zatrzymało przedsiębiorcę ze Śląska, który wręczył 50 tys. zł łapówki dyrektorowi jednej z publicznych placówek. CBA
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Delegatury w Katowicach zatrzymali przedsiębiorcę prowadzącego działalność w branży budowlanej na Śląsku. Mężczyzna został zatrzymany chwilę po wręczeniu korzyści majątkowej dyrektorowi jednej z publicznych placówek medycznych. Decyzją Sądu Rejonowego Katowice – Wschód w Katowicach trafił do aresztu.

CBA zatrzymało przedsiębiorcę ze Śląska, który wręczył 50 tys. zł łapówki dyrektorowi jednej z publicznych placówek

Funkcjonariusze katowickiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali przedsiębiorcę prowadzącego działalność gospodarczą w sektorze usług budowlanych na Śląsku. Przedsiębiorca wręczył dyrektorowi jednej z publicznych placówek medycznych korzyść majątkową w gotówce o wartości 50 000,00 zł oraz złożył obietnicę wręczenia kolejnej łapówki.

- Zatrzymany biznesmen na terenie placówki medycznej prowadził prace remontowo – budowlane na dużą skalę. Wręczone przez przedsiębiorcę środki finansowe miały zapewnić przychylność dyrektora placówki opieki zdrowotnej i traktowanie firmy na preferencyjnych warunkach poprzez zawieranie kolejnych zleceń i kontraktów na usługi budowlane - informuje Zespół Prasowy CBA.

Zgromadzony materiał dowodowy w postępowaniu przygotowawczym został przekazany do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

- Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut czynnej korupcji tj. przestępstwa z art. 229 § 1 k.k. i wystąpił do Sądu Rejonowego Katowice–Wschód w Katowicach z wnioskiem o zastosowanie wobec osoby podejrzanej środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym - informuje Zespół Prasowy CBA.

Sąd Rejonowy Katowice - Wschód w Katowicach uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 40 dni. Prokurator złożył zażalenie w sprawie zastosowanego okresu tymczasowego aresztu.

Nie przeocz

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera