Chiny: Eksplozja przed ambasadą USA w Pekinie. Sprawca to...

  Chiny: Eksplozja przed ambasadą USA w Pekinie. Sprawca to Jiang Moumou z Mongolii Wewnętrznej

  Aleksandra Gersz

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Pod amerykańską ambasadą w Pekinie doszło w czwartek do małej eksplozji. Ranny został tylko napastnik, na razie nie znane są motywy zdarzenia.
  Eksplozja nastąpiła koło godziny 13 czasu lokalnego w południowo-wschodnim rogu terenu ambasady Stanów Zjednoczonych, która znajduje się w samym centrum Pekinu, poinformowała w oświadczeniu placówka. Jak dodano, urządzenie, które zdetonował napastnik, było bombą. Z kolei chińska policja stwierdziła, że źródłem wybuchu były fajerwerki, podaje BBC. Świadkowie cytowani przez "Global Times" mówią o "huku podobnym do grzmotu", a na zdjęciach w mediach społecznościowych widać chmurę dymu unoszącą się nad ambasadą.


  Na zdarzenie szybko zareagowała policja w Pekinie. Jak poinformowano, ranny został tylko tylko napastnik. Mężczyzna, którego zidentyfikowano jako Jiang Moumou z Mongolii Wewnętrznej, chińskiego regionu autonomicznego, ma obrażenia ręki. Jego życie nie jest zagrożone.

  Jak informuje BBC, praca ambasady została już wznowiona. Policja wszczęła także dochodzenie w sprawie zdarzenia. Sprawdza ona także, czy powiązany z wybuchem był wcześniejszy incydent: o godzinie 11 w czwartek policji udało się powstrzymać kobietę, która próbowała się popalić przed budynkiem ambasady.

  POLECAMY:


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo