Christmas Cup: Polska - Węgry 33:19 [Relacja, składy, transmisja]

AZ
Reprezentacja Polski
Reprezentacja Polski Arkadiusz Gola
Trzeci mecz i trzecia wysoka wygrana reprezentacji Polski. Tym razem z porażką pogodzić muszą się Węgrzy.

60 min. Koniec meczu! Pokonujemy Węgrów 33:19

56 min. Obroniony rzut Węgrów przez Marcina Wicharego, szybki kontratak naszej drużyny i bramka Kamila Syprzaka 31:17

54 min. Polska drużyna za sprawą Wojciecha Gumińskiego zapisuje na swoim koncie 30. bramkę w meczu. 30:17

43 min. Polacy grając w osłabieniu zdołali wyprowadzić skuteczny kontratak. Po golu Wojciecha Gumińskiego prowadzimy 26:13

37 min. Mariusz Jurkiewicz i już 10 bramek przewagi nad Węgrami! 21:11

30 min. Koniec pierwszej części spotkania. Polska prowadzi z reprezentacją Węgier 17:8. Wracamy do Spodka po krótkiej przerwie.

28 min. Na niespełna 2 minuty przed końcem pierwszej połowy prowadzimy z Węgrami 15:8, Wojciech Gumiński pewnie wykorzystuje rzut karny

22 min. Pięciobramkowe prowadzenie Polaków po rzucie Michała Jureckiego 12:7

13 min. Przemysław Krajewski i Michał Daszek wyprowadzają naszą reprezentację na trzybramkowe prowadzenie. Sporą zasługę w jej budowaniu ma dobrze spisujący się w bramce Piotr Wyszomiski 7:4

10 min. Piotr Wyszomirski broni rzut karny, Przemysław Krajewski trafia do węgierskiej bramki i wychodzimy na prowadzenie 5:4

7 min. Dwukrotnie pokonuje Piotra Wyszomirskiego Adam Orszagh. 2:4 Trener Biegler prosi o czas.

5 min. Polacy z kolejną szansą na bramkę po rzucie karnym. Tym razem górą jednak bramkarz rywali Peter Pallag.

3 min. Pierwszy gol Polaków w meczu. Jego zdobywcą z lini 7 metra Michał Daszek. Polska 1:2 Węgry

1 min. Rozpoczynamy mecz Polska - Węgry!

Aktualizacja godz. 19:00 Czas na oficjalną prezentację obu drużyn i hymny państwowe.

Jeszcze przed turniejem Christmas Cup trener reprezentacji Polski Michael Biegler zapowiedział, że da pograć w nim wszystkim powołanym zawodnikom. W dzisiejszym meczu z Węgrami zabraknie w bramce Sławomira Szmala, a pierwszą okazję do pokazania się kibicom w katowickim Spodku będzie miał Robert Orzechowski. Rozgrywający Górnika Zabrze poprzednie mecze swoich kolegów oglądał do tej pory z trybun.

Składy na mecz Polska - Węgry

Polska: Wyszomirski, Wichary - Niewrzawa, Rojewski, Wiśniewski, Jurecki B., Jurecki M., Grabarczyk, Jurkiewicz, Syprzak, Daszek, Krajewski, Masłowski, Przybylski, Gumiński, Krzysztofik, Orzechowski, Szyba

Węgry: Pallag, Herjeczki - Nemeth, Velky, Gebhardt, Morva, Simon, Borsos, Orszagh, Bali, Marczinko, Olah, Debreczeni, Pordan, Lele, Koller

Początek meczu o godz. 19:00. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport i Polsat Sport News.