Chrobry Głogów - Podbeskidzie Bielsko-Biała WYNIK, WIDEO Nieudany debiut nowego trenera Górali. Głogowianie wygrali trzeci mecz z rzędu

24.11.2023 r. Fortuna 1. Liga: Chrobry Głogów - Podbeskidzie Bielsko-Biała.
24.11.2023 r. Fortuna 1. Liga: Chrobry Głogów - Podbeskidzie Bielsko-Biała. twitter.com/_1liga_
W piątek 24 listopada 2023 roku w meczu 16. kolejki Fortuna 1. Ligi Chrobry Głogów z Podbeskidziem Bielsko-Biała 3:0 (1:0). Na ławce trenerskiej bielskiej drużyny zadebiutował Dariusz Marzec. Głogowianie wygrali trzeci mecz z rzędu. Zobacz poniżej WIDEO z golami tego spotkania.

W piątkowy wieczór w Głogowie spotkały się zespoły, które w tym momencie sezonu są zaplątane w walkę o utrzymanie w I lidze. Po 15 kolejkach Podbeskidzie znalazło się na przedostatnim miejscu z 13 punktami. Chrobry miał dwa punkty więcej, co oznaczało 14. pozycję.

Górali 16 listopada przejął nowy trener Dariusz Marzec, który zastąpił Grzegorza Mokrego. Pierwszoligowcy wrócili do rywalizacji po przerwie na mecze reprezentacji i Marzec zadebiutował w spotkaniu z Chrobrym. Podbeskidzie przystąpiło do tej potyczki bez wyjazdowej wygranej w tym sezonie. Natomiast głogowianie mieli dwa zwycięstwa z rzędu, oba po 1:0 - ze Zniczem Pruszków i w Rzeszowie z Resovią.

Przed piątkowym meczem Podbeskidzie poinformowało, że bielski zespół ma nowego kapitana, którym został wychowanek klubu Daniel Mikołajewski.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 5. minucie. Po podaniu z rzutu rożnego Albert Zarówny głową skierował piłkę do bramki.

Od tego momentu częściej przy piłce byli goście, bo Chrobry postanowił im oddać inicjatywę i czekał na kontry. „Górale” musieli grać w ataku pozycyjnym. Z optycznej przewagi nic nie wynikło i do przerwy prowadziła drużyna trenera Piotra Plewni.

Na początku drugiej połowy Maksymilian Sitek uderzył z dystansy tuż nad poprzeczką, dając sygnał bielszczanom do ataku. Jednak zapędy gości szybko zostały ostudzone. W 52. minucie Chrobry zdobył drugiego gola, znów z rzutu rożnego. Tym razem uderzeniem głową do bramki trafił Mikołaj Lebedyński.

W 61. minucie goście byli bardzo blisko gola kontaktowego. Po dobrym podaniu Piotra Tomasika najpierw Maksymilian Banaszewski nie trafił w piłkę, a Bartosz Bida uderzył nieczysto. Trzy minuty później Giorgi Merebaszwili strzelił z pola karnego nad poprzeczką.

Gospodarze pozbawili Podbeskidzie złudzeń trzecią bramką w 74. minucie. Chrobry przeprowadził szybką akcję, którą wykończył Bartosz Biel strzelając z bliska do siatki.

Chrobry Głogów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Albert Zarówny (5), 2:0 Mikołaj Lebedyński (52), 3:0 Bartosz Biel (74)

Chrobry: Damian Węglarz - Kacper Tabiś, Albert Zarówny, Mavroudis Bougaidis, Gabriel Estigarribia, Dawid Hanc (68. Paweł Tupaj) - Mateusz Ozimek (68. Bartosz Biel), Robert Mandrysz, Patryk Mucha (76. Artur Bogusz), Szymon Bartlewicz (72. Mateusz Machaj) - Mikołaj Lebedyński (76. Rafał Wolsztyński).

Podbeskidzie: Patryk Procek - Michał Willmann, Mateusz Wypych, Tomasz Jodłowiec, Piotr Tomasik (76. Mateusz Ziółkowski) - Maksymilian Sitek, Daniel Mikołajewski, Jaka Kolenc (63. Marcel Misztal), Maksymilian Banaszewski, Bartosz Bida - Haris Kadrić (46. Giorgi Merebaszwili).

Żółte kartki: Hanc, Bougaidis - Banaszewski, Mikołajewski

Sędziował: Piotr Idzik (Poznań)