Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Codzienność w obiektywie Janusza Cedrowicza. Zobacz jego prace w Agorze ZDJĘCIA

PSZ
Codzienność w obiektywie Janusza Cedrowicza
Codzienność w obiektywie Janusza Cedrowicza Janusz Cedrowicz
Takich zdjęć nie zobaczycie na perfekcyjnych pocztówkach czy w idealnych przewodnikach. Są odzwierciedleniem codzienności – bawią, poruszają, zmuszają do refleksji. Od 7 lutego prace Janusza Cedrowicza można oglądać w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom. Wstęp wolny.

Janusz Cedrowicz spędza czas wolny na odkrywaniu swojego otoczenia, rejestrując je aparatem fotograficznym. Dokumentuje sceny z życia w jego najróżniejszych aspektach – dziecięcą radość z zabawy, emocjonujące wyścigi, ludzkie pasje. Wspólnym mianownikiem jego zdjęć jest naturalność, spontaniczność, brak „ustawek”.

- Do realizowania marzeń potrzebne są trzy rzeczy: narzędzie, pasja i cel. Narzędzie można kupić, pasję ma się w sercu, a cel należy sobie wyznaczyć – mówi Janusz Cedrowicz. - Ja postawiłem sobie za cel zrobienie najlepszego zdjęcia w moim życiu. Tym sposobem moja przygoda z fotografią nigdy się nie skończy – dodaje.

Zachwycające efekty „poszukiwań” Janusza Cedrowicza można zobaczyć w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom. Od 7 lutego do 6 marca 2018 roku odwiedzający ekspozycję zobaczą 20 prac artysty. Wśród nich znajdują się prawdziwe perełki, które wyróżniono w konkursach fotograficznych, takich jak „Chorzów z radością” czy „Chorzów wprawia w ruch”, organizowanych w ramach Śląskiego Festiwalu Fotografii.

Można na nich zobaczyć m.in. targ staroci w Bytomiu czy Flying Frogs Silesia Rigging Team, elitarną grupę riggerów (ten zawód w Polsce wykonuje kilkadziesiąt osób), którzy zajmują się technicznym przygotowaniem wielkich imprez muzycznych i sportowych. Odpowiadają m.in. za podwieszenia różnego rodzaju sprzętu – nagłośnienia, oświetlenia, efektów specjalnych, scenografii.

Artysta wykonał również sesję zdjęciową, z której materiał został wykorzystany przy produkcji płyty z muzyką Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu prof. Elżbiety Grodzkiej-Łopuszyńskiej (sopran) oraz prof. Juliana Gembalskiego (organy). Jest także autorem dokumentacji fotograficznej, prezentującej zasoby Muzeum Organów Śląskich, które działa przy Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera