Copa America 2015: Boliwia – Peru 1:3 RELACJA + ZDJĘCIA Hat-trick Guerero dał półfinał

Andrzej Czekaj
Pojedynek Boliwia – Peru wyłonił drugiego półfinalistę tegorocznego Copa America. Do najlepszej czwórki turnieju awans wywalczyli Peruwiańczycy wygrywając 3:1. Hat-tricikiem w tym meczu popisał się Paolo Guerero.

To był mecz jednego piłkarza. Mowa o Paolo Guerero – napastniku reprezentacji Peru, którzy strzelając trzy gole w meczu z rewelacją tegorocznego Copa America - zespołem Boliwii zapewnił swojej drużynie awans do najlepszej czwórki tego turnieju. Ćwierćfinałowy pojedynek Boliwii z Peru został rozstrzygnięty już w pierwszej połowie. Bohaterem spotkania był wspomniany Guerero. Gracz, który w przeszłości reprezentował barwy m.in. Bayernu Monachium, HSV Hamburg festiwal strzelecki rozpoczął w 20. minucie meczu wykorzystując dośrodkowanie z lewego skrzydła Juana Vargasa. Nie minęły trzy minuty, a Peruwiańczycy prowadzili już 2:0. Strzelcem gola ponownie Paolo Guerero.

W tym przypadku asystę zaliczył Christian Cueva, którzy przerzucił piłkę nad obrońcą boliwijskim. Guerero nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do siatki rywali. Do końca pierwszej połowy Peruwiańczycy mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, ale wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie co prawda śmielej zaatakowali Boliwijczycy, ale ponownie dał o sobie znać Paolo Guerero. Napastnik Peru w 74. minucie wykorzystał nieporozumienie boliwijskich obrońców, przejął piłkę i płaskim strzałem pokonał Romela Quinioneza. Sytuacja drużyny prowadzonej przez Ricardo Garecię zrobiła się bardzo trudna. Boliwijczycy nie rezygnowali i grali do końca o zmianę rezultatu. Kontaktową bramkę z rzutu karnego po faulu Luisa Advinculi na Damianie Lizio zdobył Marcelo Martins Moreno.

Na kolejne gole zabrakło już czasu i to Peruwiańczycy uzupełnili skład pierwszego półfinału. W nim Peru zmierzy się we wtorek z gospodarzem turnieju – Chile.