Copa America 2015: Chile – Meksyk 3:3 RELACJA + ZDJĘCIA. Grad goli w Santiago

Andrzej Czekaj
Copa America 2015 Chile – Meksyk: Szalony mecz gospodarzy na stadionie w Santiago. Chilijczycy dwukrotnie przegrywali w pojedynku z Meksykiem, by w końcowym rozrachunku podzielić się punktami z zespołem prowadzonym przez Miguela Herrerę.

Copa America 2015 Chile – Meksyk:

Oba zespoły przystępowały do meczu drugiej kolejki w Santiago w odmiennych nastojach. Chilijczycy na inaugurację turnieju pokonali 2:0 Ekwador, natomiast Meksykanie podzielili się punktami z Boliwią. Tym razem to gospodarze pierwsi stracili bramkę. W 21. minucie przytomnie w polu karnym zachował się Vicente Vuoso, który wykorzystał podanie Juana Mediny zmuszając Claudio Bravo – bramkarza Barcelony do kapitulacji.

Odpowiedź podopiecznych trenera Sampaoliego była jednak natychmiastowa. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Charlesa Aranguiza swoją drugą bramkę na tym turnieju zdobył Arturo Vidal. Jak się okazało był to dopiero początek emocji i kanonady strzeleckiej obu zespołów w tym meczu. W 29. minucie Meksyk znów był na prowadzeniu, na listę strzelców wpisał się Raul Jimenez wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego Adriana Aldrete. To nie był koniec goli w tej połowie.

Chilijczycy nie rezygnowali z doprowadzenia do remisu i ich starania zostały nagrodzone golem na 2:2. Stało się tak za sprawą Eduardo Vargasa, który wykorzystał dośrodkowanie aktywnego w tym meczu Vidala. Po szalonej pierwszej połowie zespoły na przerwę schodziły przy wyniku 2:2, co gwarantowało jeszcze większe emocje w drugich czterdziestu pięciu minutach.

Kto czekał na kolejne gole w tym meczu nie zawiódł się. Najpierw w 54. minucie po raz pierwszy w tym pojedynku na prowadzenie wyszli Chilijczycy. Szarżującego w polu karnym Arturo Vidala faulował Gerardo Flores. Sędzia bez wahania wskazał na rzut karny, którego pewnym egzekutorem był sam poszkodowany. Podrażnieni stratą gola Meksykanie wcale nie zamierzali rezygnować i kończyć tego meczu bez zdobyczy punktowej. W 66. minucie Aldrete posłał prostopadłe podanie z głębi pola do wychodzącego na czystą pozycję Vuoso, ten opanował futbolówkę i posłał ją obok bezradnego Claudio Bravo ustalając wynik meczu na 3:3.