Cytaty o miłości na Walentynki, użyte jako życzenia walentynkowe sprawdzą się idealnie. Możecie zaimponować swojej walentynce już dzisiaj. Miłość jest uczuciem tak pięknym i potężnym, że doczekała się swojego święta. 14 lutego świętują zakochani. Walentynki to jednak nie tylko skomercjalizowane amerykańskie święto, które przeszczepiliśmy na polski grunt. To dzień, kiedy warto przypomnieć sobie kogo i za co kochamy. To okazja, aby wyrazić nasze uczucia. I złożyć życzenia walentynkowe w oryginalny sposób. Jaki? Cytując klasyków literatury, wybitnych poetów i utalentowanych pisarzy współczesnych. Nie brakuje bowiem pięknych cytatów o miłości w książkach. Wybraliśmy dla Was najpiękniejsze cytaty o miłości, które sprawią, że życzenia walentynkowe nabiorą dodatkowej wartości.

Romantyczne cytaty na walentynki o miłości

ZOBACZ W GALERII NAJPIĘKNIEJSZE CYTATYZobacz galerię

Może być szaleńcza, zmysłowa, cielesna, do grobowej deski, albo platoniczna, przyjacielska. Miłość ma różne oblicza. Literatura zna mnóstwo przykładów miłości tragicznej i nieszczęśliwej, ale i szlachetnej, czystej: Orfeusz i Eurydyka, Romeo i Julia, Makbet i Lady Makbet, Tristan i Izolda, Tadeusz i Zosia, Stanisław Wokulski i Izabela Łęcka, Basia i Michał Wołodyjowski, Anna Karenina i Aleksy Wroński, Scarlett O’Hara i Rhett Butler...

Życzenia walentynkowe mogą być oryginalne i pomysłowe

Nawet jeśli walentynek nie obchodzimy, 14 lutego jest świetną okazją do złożenia życzeń walentynkowych, czyli życzeń pełnych miłości naszym bliskim, tym, których kochamy.

Jeśli przeszkadza wam komercyjna oprawa walentynek: serduszka, kartki, wszechobecna czerwień, to znak, że ten dzień trzeba spędzić po swojemu. Życzenia walentynkowe wcale nie muszą być banalną rymowanką czy żartobliwym wierszykiem. Miłosne wyznanie to poważna sprawa i można nadać im odpowiednią rangę, a przy tym zaskoczyć ukochaną osobę. Literatura pełna jest przepięknych cytatów o miłości, jej definicji i opisów.

Dlatego proponuję: 14 lutego przypomnijmy sobie najpiękniejsze cytaty o miłości w polskiej i zagranicznej literaturze. Być może któryś z wielkich ludzi pióra zainspiruje nas do tego, aby złożyć dzisiaj życzenia walentynkowe?

Najpiękniejsze cytaty o miłości z książek to też życzenia walentynkowe
O miłości pięknie pisali najwybitniejsi poeci i pisarze polscy i zagraniczni. I robili to od zarania dziejów. Jednym z najpiękniejszych utworów o miłości jest przecież „Hymn św. Pawła o miłości” pochodzący z „Biblii Tysiąclecia”, a dokładniej, z Listu św. Pawła do Koryntian. Ale pięknie o miłości pisali polscy poeci, m.in. Adam Mickiewicz, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Bolesław Leśmian, Adam Asnyk.

ZOBACZ W GALERII NAJPIĘKNIEJSZE CYTATYZobacz galerię

Miłość dotyka każdego człowieka, więc nic dziwnego, że jej motyw pojawia się nie tylko w literaturze pięknej, ale i gatunkowej. Dlatego też o miłości przeczytamy np. w:

  • „Annie Kareninie” Lwa Tołstoja
  • „Małym Księciu” Antoine’a de Saint-Exupery’ego
  • „Cieniu wiatru” Carlosa Ruiza Zafona
  • „Harry Potterze” J. K. Rowling
  • serii kryminałów Jo Nesbo o Harrym Hole.

Tak, tak genialny śledczy z Oslo jest romantykiem i od dawna miłością wielką darzy Rakel Fauke.

Zobaczcie najpiękniejsze cytaty o miłości w książkach. To opisy miłości, jej definicje i określenia, jakie ukazały się w poezji i prozie na przestrzeni literackich epok.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Czy Katowice nadają się do mieszkania? Panel dyskusyjny DZ

Gala Plebiscytu Sportowiec Roku woj. śląskiego