Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Częstochowa. Brama na Jurę". Nowa aplikacja dla rowerzystów ma pomóc zorganizować wyprawy po Jurze

OPRAC.:
Bartłomiej Romanek
Bartłomiej Romanek
"Częstochowa. Brama na Jurę" to nowa aplikacja dla rowerzystów ma pomóc zorganizować wyprawy po JurzeZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
"Częstochowa. Brama na Jurę" to nowa aplikacja dla rowerzystów ma pomóc zorganizować wyprawy po JurzeZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE BR, UM w Częstochowie
Władze Częstochowy zaprezentowały nową mobilną aplikację mapową „Częstochowa. Brama na Jurę”. Nie jest to zwykły przewodnik, tylko użyteczne narzędzie dla miłośników jazdy na rowerze, którzy dzięki niemu będą mogli lepiej zaplanować wycieczki rowerowe. Podczas konferencji poinformowano również, że system rowerów miejskich ruszy 1 maja 2022 roku.

Aplikacja jest bezpłatna, można ją ściągnąć na telefon ze sklepu z aplikacjami na telefony. Skorzystają z niej zarówno użytkownicy systemu Android, jak i iOS. Umożliwia ona skorzystanie z gotowych, zaproponowanych tras rowerowych, ale także wyznaczenie własnej, w dodatku ze zdefiniowanym poziomem trudności. Dzięki nawigacji możemy wyznaczyć trasę rowerową w trzech dostępnych trybach: turystycznym, miejskim i szosowym dla użytkowników rowerów szosowych, górskich czy trekkingowych. A więc każdemu według potrzeb i umiejętności.

Dodatkowo aplikacja pokaże nam profil wysokościowy, umożliwi zapisanie i podzielenie się trasą z innymi użytkowniczkami i użytkownikami oraz pobranie śladu gpx bezpośrednio na telefon.

Na mapie znajdziemy najlepsze propozycje wycieczek tak po okolicach Częstochowy, jak i po samym mieście, w którym przecież też można znaleźć jurajskie ostańce czy inne atrakcje. Przejazd ułatwią opisane punkty orientacyjne wraz ze zdjęciami - m.in. wzniesienia, konkretne rzeki, stawy, lasy, budowle, szlaki, kapliczki, cmentarze, kamieniołomy.

Z aplikacji dowiemy się również, ile kalorii spalimy, wybierając konkretną trasę, ile zaoszczędzimy na paliwie (co teraz ma już naprawdę niebagatelne znaczenie) czy też o ile mniej CO2 wyemitujemy do atmosfery (w porównaniu z jazdą samochodem).

Zobacz zdjęcia:

Dodatkiem do aplikacji jest dedykowana strona internetowa (www.bramajury.pl), która posiada te same funkcjonalności, a ponadto pozwala na stworzenie trasy, jej zapisanie i przesłanie do aplikacji.

Nie przeocz

Aplikacja wpisuje się w program „Kierunek Przyjazna Częstochowa” i jest kolejnym elementem promującym w naszym mieście rowerową rekreację. Część tras jest przystosowana dla całych rodzin nawet z małymi dziećmi.

W konferencji prasowej prezentującej nową aplikację udział wziął prezydent Krzysztof Matyjaszczyk oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Częstochowy, a zarazem społeczny konsultant ds. komunikacji rowerowej Łukasz Kot.

Łukasz Kot po konferencji poinformował, że rower miejski w Częstochowie ruszy 1 maja 2022 roku. Do dyspozycji użytkowników będą 25 stacje i 235 rowerów

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo