MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piotr Ciastek
Częstochowa. Kibice na meczu Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław. Oberwanie chmury nad stadionem Piotr Ciastek
Komplet widzów na stadionie przy Limanowskiego w Częstochowie kibicował podczas meczu Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław. Tym razem kibice mocno zmokli na początku ostatniego meczu tego sezonu z powodu oberwania chmury. Później jednak czerwono-niebiescy z radością kibicowali swojej drużynie.

Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław

W ostatnim meczu sezonu 2023/2024 PKO BP Ekstraklasy Raków Częstochowa przegrał ze Śląskiem Wrocław 1:2.

Ostatni mecz sezonu zaczął się od kilkuminutowego opóźnienia spowodowanego oberwaniem chmury. W deszczowej aurze lepiej odnaleźli się piłkarze Śląska Wrocław. Patrick Olsen trafił do bramki, ale Szymon Marciniak anulował trafienie po wideoanalizie. W 18. minucie w polu karnym najlepiej odnalazł się Ante Crnac, który otworzył wynik spotkania. W odpowiedzi uderzył Nahuel Leiva, ale na posterunku stał Vladan Kovacavić. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Medalików.

Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław - zobacz ZDJĘCIA kibiców

Druga część meczu zaczęła się od bramki Erika Exposito w 49. minucie. Dziesięć minut później Jean Carlos oddał groźny strzał, ale piłka wylądowała tylko na górnej części siatki. W 65. minucie Yegor Mastsenko wpadł w pole karne, ale jego potężne uderzenie nie trafiło w bramkę strzeżoną przez Vladana Kovacevicia. W 74. minucie Nauhel Leiva dał Śląskowi prowadzenie z rzutu karnego. Wynik nie uległ zmianie, a Śląsk Wrocław został wicemistrzem Polski.

Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław 1:2 (1:0)

Bramki: 18' Crnac - 49' Exposito, 75' Nahuel

Raków: V. Kovačević - Tudor, Racovițan, Pestka (85' Rodin) - Drachal (85' Myszor), Lederman (70 Nowak), Baráth (85' Papanikolaou), Jean Carlos - Kochergin, Yeboah (70' Zwoliński) - Crnac.

Śląsk: Leszczyński - Bejger (56' Żukowski), Petkov, Olsen (64' Jezierski), Exposito, Nahuel, Pokorny, Schwarz, Samiec-Talar 9-' Ince), Matsenko, Pertov.