Dąbrowa Górnicza: tak wygląda nowa biblioteka w...

  Dąbrowa Górnicza: tak wygląda nowa biblioteka w Strzemieszycach. Jest nowoczesna i funkcjonalna ZDJĘCIA

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tak prezentuje się po przebudowie filia nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Strzemieszycach
  1/73
  przejdź do galerii

  Tak prezentuje się po przebudowie filia nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Strzemieszycach ©Piotr Sobierajski

  W piątek 7 września odwiedziliśmy strzemieszycką Filię nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej, która w tym dniu po raz pierwszy otworzyła się po gruntownym remoncie przed czytelnikami i mieszkańcami. Na starszych i młodszych czeka od godziny 10 mnóstwo atrakcji, m.in. spektakle teatralne, koncert zespołu Poczytalni oraz teatr ognia.
  Trzeba przyznać, że nowatorska koncepcja architektoniczna wygląda ciekawie, a rozkład pomieszczeń funkcjonalnie. Jest winda, co sprawia, że każdy dostanie się bez problemu na każde piętro tej instytucji, która teraz pełnić będzie rolę lokalnego centrum kultury. A pomoże w tym między innymi nowoczesna sala audiowizualna z antresolą oraz duże przestrzenie, w których można aranżować przeróżne wydarzenia artystyczne i kulturalne.
  Jest też miejsce na plenerową scenę, której zalety, jako pierwsi przetestowali w piątek najmłodsi, oglądając od godz. 10 specjalne przedstawienie teatralne pod tytułem „Na tropie zaginionej opowieści”.

  A co o nowym obiekcie sądzi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Paweł Duraj? – Ten obiekt jest spełnieniem naszych marzeń. Jest bardzo nowoczesny, więc po wielu latach będziemy mogli zaoferować mieszkańcom dzielnicy Strzemieszyce nie tylko udostępnianie naszego księgozbioru i prasy w godnych warunkach, ale także spotkają się tutaj z teatrem, muzyką, tańcem, ze sztuką. Będzie to ośrodek kultury i jednocześnie miejsce spotkań dla dąbrowian. Myślę, że wszyscy będą się u nas bardzo dobrze czuć i spędzać czas w sposób bardzo efektywny, twórczy i miły – podkreśla Paweł Duraj.

  Wiemy również, co czeka dąbrowian w najbliższych tygodniach. – mamy bardzo ciekawą ofertę warsztatową. Już w pierwszych tygodniach po otwarciu obiektu stratujemy z kilkudziesięcioma propozycjami warsztatowymi z różnych dziedzin. To teatr, taniec, plastyka, warsztaty związane z literaturą, językami obcymi. W kolejnych miesiącach również spotkanie z ciekawymi ludźmi. Mam nadzieję, na spotkanie z profesorem Jerzym Bralczykiem. Będą spektakle teatralne. Będzie mnóstwo ciekawych i zaskakujących form z obszaru kultury – zapowiada dyrektor dąbrowskiej biblioteki. Nie zabraknie też propozycji dla wielbicieli konstruowania i programowania przy użyciu klocków LEGO.

  Dotychczasowa Filia nr 8, zlokalizowana przy ul. Ofiar Katynia 93, przeszła od końca 2016 roku diametralną przemianę. Zielony taras na dachu budynku, nowoczesna sala audiowizualna, pracownie warsztatowe, pomieszczenia dla lokalnych stowarzyszeń, strefa dla najmłodszych czytelników oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, to tylko niektóre z nowości, jakie czekają na swoich użytkowników.

  Koszt remontu biblioteki w Strzemieszycach, wykonanego przez firmę PRB A. Piaskowski i spółka, to 7,4 miliona złotych, w tym dofinansowanie w ramach konkursu rewitalizacyjnego 6,6 miliona złotych.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień


  Piknik w Parku Śląskim pod hasłem "Łączymy pokolenia"  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zdjęcia kopiowac

  Hshsh (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Hehehehe

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Węgiel w życiorys wpisany ZOBACZ KONIECZNIE

  Węgiel w życiorys wpisany ZOBACZ KONIECZNIE

  Horoskop miesięczny na grudzień 2018 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na grudzień 2018 wróżki z Katowic

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim