MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Drony ścigały się na Stadionie Śląskim. Bezzałogowce to nie science fiction. Już za klika lat będą nimi podróżować ludzie

Paweł Poniatowski
Paweł Poniatowski
Pokaz i wyścigi dronów na Stadionie Śląskim
Pokaz i wyścigi dronów na Stadionie Śląskim Lucyna Nenow
Podczas trzeciego dnia, zakończonego już, Europejskiego Forum Przyszłości odbył się cykl konferencji pt. “Przemysł lotniczy, dronowy i kosmiczny jako sektory gospodarcze umożliwiające rozwój regionu”. Debatom towarzyszył niezwykły pokaz dronów.

W dniach 6-8 października 2021 na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyło się Europejskie Forum Przyszłości. Trzeci dzień wydarzenia był poświęcony świętowaniu 10-lecia Kolei Śląskich, a także przyszłości przemysłu lotniczego, dronowego i kosmicznego.

Od rana osobistości ze świata przemysłu powietrznego debatowały na najważniejsze tematu dotyczące wspomnianego sektora. Pierwszy tego dnia panel dotyczył szans i kierunków rozwoju branży po pandemii.

Druga część dyskusji została poświęcona dronom, a dokładniej ich funkcjonowaniu w przestrzeni zurbanizowanej. Prelegenci mówili o systemie zarządzania ruchem dronów, regulacjach krajowych i europejskich, projektach badawczych i nowych rozwiązaniach w dziedzinie zastosowania dronów w przestrzeni miast, a także obszarach testowych dla dronów w Polsce i Europie. Poruszony został również wątek dronów jako nowej gałęzi w przestrzeni lotniczej.

Nie przeocz

Następny panel dotyczył budowy potencjału technologicznego polskich przedsiębiorstw w przemyśle kosmicznym.

Na zakończenie dnia prelegenci podsumowali dzień debat w konferencji pt. “Europejska współpraca w ramach sektora dronów i branży lotniczej.”

Wydarzeniem, które cieszyło się największym zainteresowaniem był pokaz oraz wyścig dronów na płycie Stadionu Śląskiego.

Wśród prelegentów obecne były takie osobistości jak Marcin Ociepa, Wiceminister Obrony Narodowej, Krzysztof Krystowski, Prezes Śląskiego Klastra Lotniczego, Prezes Związku Klastrów Polskich, Wiceprezes European Clusters Alliance, Stanisław Wojtera, Prezes Polskich Portów Lotniczych czy Marcin Dziekański, Kierownik projektu ,,Drony nad Metropolią” w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kosmici mniej groźni niż Trump? AI zna odpowiedź

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera