Dyrektor Dariusz Miłkowski żegna się z Teatrem Rozrywki w...

  Dyrektor Dariusz Miłkowski żegna się z Teatrem Rozrywki w Chorzowie i ze Śląskiem ZDJĘCIA

  ł

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dyrektor Dariusz Miłkowski żegna się z Teatrem Rozrywki w Chorzowie
  "Miłkowski mówi: do widzenia" – w poniedziałek 25 czerwca 2018 wieczorem w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbyło się ostatnie w tym sezonie
  1/79

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Arkadiusz Gola

  Dariusz Miłkowski, dyrektor Teatru Rozrywki w Chorzowie odchodzi na emeryturę. W poniedziałek 25 czerwca pożegnał się z zespołem, widzami, ze Śląskiem. Dyrektor Miłkowski wszedł na scenę. Był wyraźnie wzruszony. ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  "Miłkowski mówi: do widzenia" – w poniedziałek 25 czerwca 2018 wieczorem w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbyło się ostatnie w tym sezonie spotkanie w ramach cyklu "Górny Śląsk, świat najmniejszy".

  Pożegnanie Dariusza Miłkowskiego w Teatrze rozrywki - zobacz zdjęcia:
  Zobacz galerię


  To wydarzenie wyjątkowe – już jego tytuł sugeruje temat. Po 34 latach kierowania Teatrem Rozrywki na emeryturę odchodzi dyrektor Dariusz Miłkowski. Kierował tą sceną od 1984 roku – od jej powstania.

  - ­ Od pierwszej z Nim rozmowy wiedziałam, że mam do czynienia z człowiekiem absolutnie wyjątkowym. Wiele razy przez głowę przelatywała mi myśl, by zapisywać to, co mi opowiada. Jak zwykle, nie skorzystałam z własnej intuicji, a szkoda, bo dzisiaj – po trzydziestu latach rozmów – miałabym kilkutomową panoramę kultury polskiej. Kultury teatralnej i muzycznej, literackiej, plastycznej i architektonicznej, okraszonej milionem smakowitych anegdotek o znanych nam wszystkim artystach i twórcach. Trudno. Ale i tak się cieszę, że to, nad czym pracowałam przez ostatnie pół roku, lada chwila stało się faktem – mówi Jolanta Król, autorka książki "Zycie trzeba prowokować", która jest wywiadem-rzeką z dyrektorem (jeszcze) chorzowskiej sceny.

  Polecamy także:
  Miłkowski: Nie znikam, ja się tylko wyprowadzam. Artysta to wędrowiec


  W programie poniedziałkowego spotkania była oczywiście premiera tej książki, ale także pokaz filmów telewizyjnych o bohaterze wieczoru oraz koncert "Jutro – piosenki Bertolta Brechta" w wykonaniu studentów III roku Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi.

  Ale oczywiście najważniejszą częścią wieczoru, tą, dla której zjawili się w teatrze widzowie oraz zespół teatru (na widowni byli obecni i byli pracownicy), było spotkanie z bohaterem wieczoru, dyrektorem Miłkowskim, prowadzone przez Krzysztofa Karwata. W szczerej rozmowie Dariusz Miłkowski przypomniał swoje początki w Chorzowie w latach osiemdziesiątych, przyjaciół, z którymi budował wtedy zespół, atmosferę. Mnóstwo osób i mnóstwo wspomnień.
  Dlatego nie dziwiło, kiedy po spotkaniu w foyer teatru ustawiła się długa kolejka do dyrektora - wiele osób chciało osobiście mu podziękować i powiedzieć "do zobaczenia".

  W nowym sezonie artystycznym 2018/2019 chorzowskim Teatrem Rozrywki kierować będą Jacek Bończyk (aktor i reżyser) oraz Aleksandra Gajewska (aktorka teatralna i działaczka samorządowa, od 2010 do 2013 wicemarszałek województwa śląskiego).

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Mazda Mirai Motors Challange 2018


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nareszcie

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  uff.... w końcu koniec.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo