DZieci Śpiewają Kolędy 2016: trwają warsztaty

  DZieci Śpiewają Kolędy 2016: trwają warsztaty

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Uczestnicy akcji „DZieci Śpiewają Kolędy 2016” ćwiczą podczas warsztatów z Agnieszką Zawieruchą I Dariuszem Szwedą

  Uczestnicy akcji „DZieci Śpiewają Kolędy 2016” ćwiczą podczas warsztatów z Agnieszką Zawieruchą I Dariuszem Szwedą ©Karina Trojok

  Uczestnicy naszej akcji nie zwalniają tempa. Za nimi kolejny tydzień prób i przygotowań do sesji nagraniowej w MAQ Records.
  Uczestnicy akcji „DZieci Śpiewają Kolędy 2016” ćwiczą podczas warsztatów z Agnieszką Zawieruchą I Dariuszem Szwedą

  Uczestnicy akcji „DZieci Śpiewają Kolędy 2016” ćwiczą podczas warsztatów z Agnieszką Zawieruchą I Dariuszem Szwedą ©Karina Trojok

  W Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej już kolejny tydzień odbywają się warsztaty wokalne uczestników projektu „DZieci Śpiewają Kolędy 2016”.

  - Głosy mają być czyściutko, każdy śpiewa teraz swoją melodię - instruowała młodych wokalistów Agnieszka Zawierucha, podczas środowych warsztatów.

  Wspólnie z Dariuszem Szwedą, od momentu castingu czuwają nad przygotowaniem naszych artystów do nagrania płyty z kolędami dla Czytelników Dziennika Zachodniego. W środę cała wesoła gromadka zajęła się przede wszystkim kolędą „Wśród nocnej ciszy” . Przede wszystkim podziałem na głosy i solówki.

  - Na „Dzieciątko w żłobie” trzy głosy powstają - sugerowali Agnieszka i Dariusz.

  Chociaż na warsztatach czasem pojawia się drobne rozprężenie, nie wszyscy potrafią równie mocno skupić się na śpiewie, to jednak dzieciaki wykonują kawał dobrej roboty. Nie tak prostej, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

  - Podoba mi się tutaj. Część osób poznałam już podczas warsztatów. Po raz pierwszy biorę udział w akcji nagrania płyty i traktuję to jako dobrą przygodę i zabawę - mówiła nam Julia Augustyniak. Po raz drugi w akcji „DZieci Śpiewają Kolędy” udział bierze Hania Wojnarowska.

  - To bardzo ciekawe doświadczenie, dlatego zdecydowałam się ponownie wziąć w tym udział. Nie jest trudno, mamy fajną atmosferę. Ja śpiewam w trzecim głosie - powiedziała nam Hania. Przed naszymi artystami jeszcze kilka spotkań w ramach warsztatów wokalnych. W tym tygodniu odbędą się przynajmniej dwie takie próby.

  - Jesteśmy na dobrej drodze do opanowania materiału. Mamy już rozpracowanych i rozpisanych pięć kolęd. Zostały jeszcze dwie - powiedział nam Dariusz Szweda. Próby to także ciężka, artystyczna praca.

  - Próby trwają zwykle około dwóch godzin z przerwą. Dzieci z młodszych roczników czasem zaczynają się nudzić, albo mają problem z uchwyceniem swojego głosu. Ale wszystko zaczyna nam się już nieźle kształtować - dodał trener, podkreślając jednocześnie, że najlepiej praca idzie, gdy prowadzą warsztaty wspólnie z Agnieszką.

  W przyszłym tygodniu uczestnicy akcji „DZieci Śpiewają Kolędy 2016” spotkają się już w MAQ Records, gdzie odbędzie się sesja nagraniowa. Płyta z kolędami ukaże się z Dziennikiem Zachodnim 17 grudnia.  *Sprawdź, czy możesz zostać policjantem TEST PSYCHOLOGICZNY
  *Darmowe przeglądy samochodów na stacjach diagnostycznych LISTA STACJI
  *Rondo Lecha i Marii Kaczyńskich zamiast Ronda Ziętka? ZAGŁOSUJ W SONDZIE
  *Inauguracja 500-lecia Reformacji na uroczystościach w Cieszynie ZDJĘCIA GOŚCI
  *Terminator z Sosnowca trafiony 17 kulami rzucił się na policjantów

  Śląskie cmentarze to miejsca lekcji historii. Nie zapominajmy o zmarłych

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo