Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej w Zabrzu – uczelnia przedstawia swoją ofertę i zachęca do studiowania WIDEO

Paweł Kurczonek
Paweł Kurczonek
Wideo
od 16 lat
22 listopada odbywa się Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej w Zabrzu. - Zmieniamy formę tego wydarzenia, dotychczas było to jedno spotkanie w okolicach kwietnia, a w tym roku robimy cykl spotkań we wszystkich kampusach Politechniki Śląskiej – mówi dr hab. inż. Jarosław Brodny, prof. PŚ., Kierownik Katedry Inżynierii Produkcji. Dotychczas spotkania odbyły się w Gliwicach i Katowicach, a 29 listopada uczelnia zaprasza do Rybnika. Dla uczniów to świetna okazja, by zapoznać się z obszerną ofertą Politechniki Śląskiej.

Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej w Zabrzu

Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej w Zabrzu odbywa się w dwóch wydziałach uczelni znajdujących się przy ul. Roosevelta 40. Podczas wydarzenia można zapoznać się z ofertą Wydziału Organizacji i Zarządzania oraz Wydziału Inżynierii Biomedycznej znajdujących się w Zabrzu. Na chętnych czekają również stoiska pozostałych wydziałów Politechniki Śląskiej znajdujących się w Gliwicach, Katowicach i Rybniku. Studenci i naukowcy Politechniki opowiadają o wybranych kierunkach studiów i odpowiadają na pytania.

- W tym roku już od listopada chcemy zapraszać młodych ludzi, żeby zobaczyli, jak wygląda nasza oferta edukacyjna. Chcemy pokazać, że warto studiować kierunki techniczne. Wykształcenie techniczne ma przyszłość i chcemy pokazać, że można zostać youtuberem, ale lepiej zostać inżynierem – mówi Krzysztof Gronowicz, dyrektor Centrum Promocji i Komunikacji Politechniki Śląskiej.

Jak dodaje, wiosną odbędą się kolejne spotkania otwarte pod szyldem Open Lab Day. Uczelnia otworzy wówczas swoje laboratoria, można będzie obejrzeć zaplecze techniczne towarzyszące nauce.

- Potrzebujemy technologii, żeby się rozwijać. Potrzebujemy jej również, żeby zapobiegać wielu zagrożeniom. Zmiany klimatyczne, rozwój sztucznej inteligencji – to problemy, z którymi możemy sobie poradzić mając dobrych inżynierów, dobrą kadrę techniczną. Mam nadzieję, że młodzi ludzie wybiorą te kierunki – wyjaśnia Krzysztof Gronowicz.

Wydarzenie podzielone jest na dwie części. Podczas pierwszej, oficjalnej, goście mają możliwość poznania oferty kształcenia Politechniki Śląskiej oraz otrzymania istotnych informacji związanych z rekrutacją na studia. Druga część wydarzenia to poznawanie stoisk wydziałów, organizacji studenckich i kół naukowych. W ramach Dnia Otwartego można również zwiedzić kampus i wydziały.

A te znajdują się w czterech śląskich miastach – Gliwicach, Katowicach, Zabrzu i Rybniku. Nikola Kamieniorz, przewodnicząca Rady Samorządu Wydziału Organizacji i Zarządzania, podkreśla, że o tym aspekcie przyszli studenci zapominają.

- Niedocenianym atutem studiowania na Politechnice jest to, że jest to uczelnia osadzona w metropolii. Mamy możliwość studiowania nie w jednym mieście, a w sieci miast. A jeżeli ktoś zaangażuje się w struktury samorządowe, ma okazję odwiedzać różne wydziały – zaznacza przewodnicząca.

Dodaje, że podjęła studia na Wydziale Organizacji i Zarządzania z powodu szerokiego wachlarza zagadnień objętych kierunkiem Zarządzania i Inżynierii Produkcji. Aspekty społeczne i związane z zarządzaniem spotykają się tu z zagadnieniami technicznymi i nauką języków.

Zobacz także

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera