Dzień Seniora w MDK w Lublińcu. Najpierw I Lublinieckie...

  Dzień Seniora w MDK w Lublińcu. Najpierw I Lublinieckie Senioralia, potem III Lubliniecka Gala Seniora ZDJĘCIA

  PW

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dzień Seniora w lublinieckim Miejskim Domu Kultury
  1/59

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Miasto Lubliniec/M.Breguła/Czesława Włuka

  W Miejskim Domu Kultury w Lublińcu zorganizowano 4 października Dzień Seniora. Najpierw odbyły się czterogodzinne I Lublinieckie Senioralia, podczas których przygotowane punkty programu ulokowano w trzech strefach, potem wernisaż prac Brygidy Śniateckiej z Redy, obchodzącej 25-lecie działalności artystycznej, a następnie III Lubliniecka Gala Seniora. Wręczony został tytuł "Seniora Roku 2018 Miasta Lublińca" i "Miejsca Przyjaznego Seniorom" oraz m.in. wystąpił zespół Zgrana Paka.
  Za stronę organizacyjną Senioraliów odpowiadały: Lubliniecka Rada Seniorów i magistrat we współpracy m.in. z Uniwersytetem Trzeciego Wieku i przy wsparciu marszałka województwa. Koordynatorkami były Zuzanna Geilke i Jolanta Figlak.

  W „Strefie Zdrowia” były m.in. promocje: „Koperty Życia”, „Paszportu Zdrowia Seniora” i „Srebrnego Listka”. Przed domem kultury zaparkowały: Osteobus (badania gęstości kości), Kopertobus, Słuchobus i pojawiła się Europejska Grupa Medyczna badająca wzrok pod kątem leczenia zaćmy.
  Przewidziano punkty związane z: profilaktyką raka piersi, poradami dietetyka, pomiarami ciśnienia i poziomu glukozy, poradami lekarskimi i fizjoterapeutycznymi oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Koło „Amazonek” działające przy UTW zorganizowało stoisko z fantomem.

  W „Strefie edukacji i porad dla seniorów” (hol MDK) pojawiły się stanowiska: pracowników socjalnych MOPS i PCPR w Lublińcu, pracowników KRUS i ZUS (Wydział Rent i Emerytur) oraz prawnika.

  Zaprezentowano „Poradnik dla Seniora”, opracowany przez pracowników socjalnych MOPS. Program „Strefy aktywności i relaksu” (Galeria pod Glinianym Aniołem) objął z kolei: wystawę obrazów prac senioralnych z Redy, prac malarskich mieszkańca DPS-u „Dom Kombatanta” w Lublińcu, obrazów wykonanych w „Klubie Seniora”, prezentację stoiska warsztatów terapii zajęciowej z DPS-u przy ul. Kochcickiej oraz DPS-u w Koszęcinie.

  Zobaczcie zdjęcia:
  Zobacz galerię


  Była też biblioterapia, prezentacja formy teatralnej mieszkańców „Domu Kombatanta’’ oraz warsztaty rękodzielnicze, a także występy zespołów śpiewaczych: „Za młodzi na sen”, „Chóru Lutnia”, „Kochanowickiej Biesiady” i chóru z Łowicza oraz uczniów SP nr 4 w (montaż słowno-muzyczny dla babci i dziadka) i SP nr 3 w Lublińcu (muzyczna „Laurka” dla seniorów).

  Senioralia zakończyły się o godz. 13.00, natomiast już o 16.30 miał miejsce wernisaż prac Brygidy Śniateckiej z Redy, a o 17.00 rozpoczęła się III Lubliniecka Gala Seniora. Burmistrz Edward Maniura oraz jego zastępczyni Anna Jonczyk - Drzymała wręczyli tytuł „Seniora Roku”, który w tym razem powędrował w ręce Stanisława Kowalczyka. Z kolei tytuł „Miejsca Przyjaznego Seniorom” otrzymał zakład fryzjerski Danuty Klimas „Danusia”. Po części oficjalnej zaprezentował się na scenie zespół Zgrana Panka. Ponadto specjalnie dla seniorów przygotowano tort.


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Spotkania Medyczne. Odc. 1 - Borelioza.


  Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA