Dzień Seniora w MDK w Lublińcu. Najpierw I Lublinieckie Senioralia, potem III Lubliniecka Gala Seniora ZDJĘCIA

PW
Dzień Seniora w lublinieckim Miejskim Domu Kultury
Dzień Seniora w lublinieckim Miejskim Domu Kultury Miasto Lubliniec/M.Breguła/Czesława Włuka
Udostępnij:
W Miejskim Domu Kultury w Lublińcu zorganizowano 4 października Dzień Seniora. Najpierw odbyły się czterogodzinne I Lublinieckie Senioralia, podczas których przygotowane punkty programu ulokowano w trzech strefach, potem wernisaż prac Brygidy Śniateckiej z Redy, obchodzącej 25-lecie działalności artystycznej, a następnie III Lubliniecka Gala Seniora. Wręczony został tytuł "Seniora Roku 2018 Miasta Lublińca" i "Miejsca Przyjaznego Seniorom" oraz m.in. wystąpił zespół Zgrana Paka.

Za stronę organizacyjną Senioraliów odpowiadały: Lubliniecka Rada Seniorów i magistrat we współpracy m.in. z Uniwersytetem Trzeciego Wieku i przy wsparciu marszałka województwa. Koordynatorkami były Zuzanna Geilke i Jolanta Figlak.

W „Strefie Zdrowia” były m.in. promocje: „Koperty Życia”, „Paszportu Zdrowia Seniora” i „Srebrnego Listka”. Przed domem kultury zaparkowały: Osteobus (badania gęstości kości), Kopertobus, Słuchobus i pojawiła się Europejska Grupa Medyczna badająca wzrok pod kątem leczenia zaćmy. Przewidziano punkty związane z: profilaktyką raka piersi, poradami dietetyka, pomiarami ciśnienia i poziomu glukozy, poradami lekarskimi i fizjoterapeutycznymi oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Koło „Amazonek” działające przy UTW zorganizowało stoisko z fantomem.

W „Strefie edukacji i porad dla seniorów” (hol MDK) pojawiły się stanowiska: pracowników socjalnych MOPS i PCPR w Lublińcu, pracowników KRUS i ZUS (Wydział Rent i Emerytur) oraz prawnika.

Zaprezentowano „Poradnik dla Seniora”, opracowany przez pracowników socjalnych MOPS. Program „Strefy aktywności i relaksu” (Galeria pod Glinianym Aniołem) objął z kolei: wystawę obrazów prac senioralnych z Redy, prac malarskich mieszkańca DPS-u „Dom Kombatanta” w Lublińcu, obrazów wykonanych w „Klubie Seniora”, prezentację stoiska warsztatów terapii zajęciowej z DPS-u przy ul. Kochcickiej oraz DPS-u w Koszęcinie.

Zobaczcie zdjęcia:

Była też biblioterapia, prezentacja formy teatralnej mieszkańców „Domu Kombatanta’’ oraz warsztaty rękodzielnicze, a także występy zespołów śpiewaczych: „Za młodzi na sen”, „Chóru Lutnia”, „Kochanowickiej Biesiady” i chóru z Łowicza oraz uczniów SP nr 4 w (montaż słowno-muzyczny dla babci i dziadka) i SP nr 3 w Lublińcu (muzyczna „Laurka” dla seniorów).

Senioralia zakończyły się o godz. 13.00, natomiast już o 16.30 miał miejsce wernisaż prac Brygidy Śniateckiej z Redy, a o 17.00 rozpoczęła się III Lubliniecka Gala Seniora. Burmistrz Edward Maniura oraz jego zastępczyni Anna Jonczyk - Drzymała wręczyli tytuł „Seniora Roku”, który w tym razem powędrował w ręce Stanisława Kowalczyka. Z kolei tytuł „Miejsca Przyjaznego Seniorom” otrzymał zakład fryzjerski Danuty Klimas „Danusia”. Po części oficjalnej zaprezentował się na scenie zespół Zgrana Panka. Ponadto specjalnie dla seniorów przygotowano tort.

Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie