MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowa Rada Miejska w Żarkach 2024-2029. Burmistrz i radni zaprzysiężeni

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Nowa Rada Miejska w Żarkach 2024-2029. Burmistrz i radni zaprzysiężeni
Nowa Rada Miejska w Żarkach 2024-2029. Burmistrz i radni zaprzysiężeni Magdalena Brzegowska
Adam Zamora i 14 radnych Rady Miejskiej w Żarkach uroczyście ślubowali 7 maja podczas pierwszej sesji IX Kadencji na lata 2024 – 2029. Posiedzenie odbyło się w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach z udziałem zaproszonych gości i mieszkańców.

Pierwszą sesję rozpoczęła i prowadziła Joanna Jarosz. Przewodniczącą Miejskiej Komisji Wyborczej Aneta Nowakowska wręczyła radnym i nowemu burmistrzowi Adamowi Zamorze zaświadczenia o wyborze. Wszyscy złożyli ślubowanie i przystąpiono do ustalenia porządku obrad. Najważniejszym punktem było powołanie przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej.
W wyniku głosowania funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej uzyskał Grzegorz Kwaśniok. Zdobył 12 głosów, dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Przy jednogłośnym poparciu wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej została Joanna Jarosz.

Wybory Samorządowe 2024 zakończyły się wygraną Adama Zamory. W głosowaniu na Burmistrza Miasta i Gminy Żarki w II turze wyborów uzyskał 2 003 głosów (54,44 proc.). Kontrkandydat Klemens Podlejski zdobył 1676 głosów (45,56 proc.) i po 26 latach bycia burmistrzem Miasta i Gminy Żarki odszedł ze stanowiska.

Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Adam Zamora (38 lat) od 2014 roku zasiadał w Radzie Miejskiej w Żarkach. W ostatniej kadencji był wiceprzewodniczącym komisji Gospodarki i Mienia. Urodził się w Częstochowie. Wychował się i mieszka w Żarkach wraz z rodziną” żoną i dwójką dzieci.

Adam Zamora - nowy burmistrz Żarek

Adam Zamora zdobył wykształcenie wyższe z zakresu bezpieczeństwa publicznego w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu. Nim został burmistrzem prowadził własną działalność gospodarczą „Omega System” z sektora Security. Od 2017 roku pełnił funkcję prezesa zarządu Spółdzielni Socjalnej „MULTISERVICE” z siedzibą w Myszkowie – gdzie łączył działalność statutową – pomagającą osobom wykluczonym zawodowo i społecznie powrócić na rynek pracy i normalnego funkcjonowania w społeczeństwie z działalnością gospodarczą – dając zatrudnienie i tworząc stanowiska pracy dla osób zagrożonych wykluczeniem.
Doświadczane zawodowe na szczeblu managerskim zdobył w spółce Alfa SECURITY zatrudniającej ponad 500 pracowników. W latach 2010 – 2013 - koordynator ds. ochrony, 2013 – 2016 dyrektor handlowy, 2016 – 2021 – prezes zarządu/kierownik administracji biura.

Od 2021 roku pełni funkcję wiceprezesa stowarzyszenia Bezpartyjni PL z siedzibą w Częstochowie. Jako lokalny społecznik organizował i współorganizował ze stowarzyszeniami, fundacjami, grupami nieformalnymi wiele akcji społecznych, zbiórek publicznych, imprez sportowych oraz kulturalnych promujących Jurę. Otrzymał od Marszałka Województwa Śląskiego nagrodę jako „Lokalny Bohater Inspiruje”. Natomiast za działalność w ekonomii społecznej uzyskał tytuł Lodołamacza 2022 (kat. otwarty rynek pracy).

Rada Miejska w Żarkach 2024-2029

Lista radnych wraz z okręgami, w których uzyskali mandat do reprezentowania mieszkańców w Radzie Miejskiej w Żarkach.

Okręg Wyborczy nr 1 - Joanna Nowakowska
Okręg obejmuje: Miasta Żarki: Osiedle Centrum, ulice: Częstochowska od nr 1 do nr 59 nieparzyste i od nr 2 do nr 52 parzyste, Długa, Górki, Krótka, Leśna, Stanisława Moniuszki od nr 1 do nr 25 nieparzyste i od nr 2 do nr 30 parzyste, Olsztyńska, Polna, Spadowa, św. Barbary.

Okręg wyborczy Nr 2 – Łukasz Kołodziejczak
Okręg obejmuje: część Miasta Żarki: Osiedle Centrum, ulice: Handlowa, Berka Joselewicza, Koziegłowska, Kościelna, Leśniowska od nr 1 do nr 53 nieparzyste i od nr 2 do nr 84 parzyste, Nadrzeczna, Ofiar Katynia od nr 1 do nr 3 nieparzyste i od nr 2 do nr 20 parzyste, Piaski, Stary Rynek, Targowa, Wąska.

Okręg wyborczy Nr 3 – Joanna Jarosz, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach
Okręg obejmuje: część Miasta Żarki: Osiedle Centrum, ulice: Armii Krajowej, Tadeusza Kościuszki, Mała, marsz. Józefa Piłsudskiego, Mokra, Myszkowska od nr 1 do nr 19 nieparzyste i od nr 2 do nr 48 parzyste, Ogrodowa, Poprzeczna, Prosta, Strażacka, Żwirki i Wigury.

Okręg wyborczy Nr 4 – Tomasz Major
Okręg obejmuje: część Miasta Żarki: Osiedle Mickiewicza, ulice: Borówkowa, Władysława Broniewskiego, Brzozowa, Czarka, Częstochowska od nr 61 do końca nieparzyste i od nr 54 do końca parzyste, Kazimierza Deyny, Kazimierza Górskiego, Jałowcowa, Władysława Komara, Jerzego Kukuczki, Janusza Kusocińskiego, Bronisława Malinowskiego, Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, Elizy Orzeszkowej, Podleśna, Bolesława Prusa, Mikołaja Reja, Henryka Sienkiewicza, Kamili Skolimowskiej, Juliusza Słowackiego, Leopolda Staffa, Świerkowa, Stefana Żeromskiego, Huberta Wagnera, Wrzosowa.

Okręg wyborczy Nr 5 – Monika Radosz
Okręg obejmuje:
część Miasta Żarki: Osiedle 600 lecia, ulice: Mikołaja Kopernika od nr 2 do nr 12 parzyste, Łąkowa, Stanisława Moniuszki od nr 27 do końca nieparzyste i od nr 32 do końca parzyste, Emilii Plater, Różana, Sosnowa, Topolowa, Wierzbowa.

Okręg wyborczy Nr 6 – wybory uzupełniające
Okręg obejmuje: część Miasta Żarki: Osiedle 600 lecia, ulice: Astrów, Bratków, Chabrów, Chryzantem, Fiołków, Kąkoli, Konwalii, Mikołaja Kopernika od nr 1 do nr 17 nieparzyste, Serwin, Tulipanów, Zaklasztorze.

Okręg wyborczy Nr 7 – Ewa Sojka
Okręg obejmuje: część Miasta Żarki ulice: Cegielniana, Chopina, Dworska, Jagodowa, Młyńska, Myszkowska od nr 21 do końca nieparzyste i od nr 50 do końca parzyste, Olszowa, Słoneczna, Steinkellera, Zielona: Osiedle Olesiów.

Okręg wyborczy Nr 8 – Ewa Siurda
Okręg obejmuje: część Miasta Żarki ulice: Klasztorna, Krzywa, Leśniowska od nr 55 do końca nieparzyste i od nr 86 do końca parzyste, Mostowa, Niegowska, Ofiar Katynia od nr 5 do końca nieparzyste i od nr 22 do końca parzyste, Wschodnia, Źródlana: Osiedle Leśniów.

Okręg wyborczy Nr 9 – Jan Gil
Okręg obejmuje: Sołectwo Jaworznik.

Okręg wyborczy Nr 10 – Grzegorz Kwaśniok, przewodniczący Rady Miejskiej w Żarkach

Okręg obejmuje: Sołectwo Zaborze; Sołectwo Przybynów ulice: Częstochowska, Letniskowa, Kasztanowa, Kręta, Parkowa, Słoneczna, Spadowa, Szkolna, Wojska Polskiego.

Okręg wyborczy Nr 11 – Piotr Rycąbel
Okręg obejmuje: Sołectwo Ostrów; Sołectwo Przybynów ulice: Graniczna, Grzybowa, Łąkowa, Ogrodowa, Ostrowska, Żarecka.

Okręg wyborczy Nr 12 – Iwona Samuel
Okręg obejmuje: Sołectwa Cztachowa i Zawada.

Okręg wyborczy Nr 13 – Aleksandra Świtała
Okręg obejmuje: Sołectwa: Jaroszów i Suliszowice.

Okręg wyborczy Nr 14 – Łukasz Rarok
Okręg obejmuje: Sołectwo Wysoka Lelowska, Wysoka Lelowska Czarka, Wysoka Lelowska Józefów, Wysoka Lelowska Kępina, Wysoka. Lelowska Koza.

Okręg wyborczy Nr 15 – Paweł Labocha
Okręg obejmuje: Sołectwo Kotowice.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni