Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego. Zobacz memy o pasażerach, pilotach i lotach samolotem!

Monika Jaracz-Świerczyńska
Monika Jaracz-Świerczyńska
Tematyka, związana z lotnictwem cywilnym stała się również przedmiotem zainteresowania twórców memów, którzy z przymrużeniem oka odnoszą się tam do zabawnych sytuacji, związanych z podróżowaniem samolotami. Autorzy humorystycznych grafik przede wszystkim komentują postawy i zachowania pasażerów. Nawiązują do ludzkich reakcji na różnego rodzaju incydenty, wynikające chociażby ze zmęczenia, niewyspania czy obecności na pokładzie małych dzieci.
Tematyka, związana z lotnictwem cywilnym stała się również przedmiotem zainteresowania twórców memów, którzy z przymrużeniem oka odnoszą się tam do zabawnych sytuacji, związanych z podróżowaniem samolotami. Autorzy humorystycznych grafik przede wszystkim komentują postawy i zachowania pasażerów. Nawiązują do ludzkich reakcji na różnego rodzaju incydenty, wynikające chociażby ze zmęczenia, niewyspania czy obecności na pokładzie małych dzieci. demotywatory.pl, jeja.pl, kwejk.pl, memsekcja.pl, memy.pl, joemonsterr.org, boredpanda.com
Dzisiaj, czyli 7 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego, ustanowiony w 1996 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jego inicjatorem była Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego, powołana na mocy konwencji chicagowskiej, podpisanej 7 grudnia 1944 roku. Wprowadzenie Międzynarodowego Dnia Lotnictwa Cywilnego miało na celu uwydatnić znaczenie transportu lotniczego, pełniącego niezwykle ważną rolę w rozwoju społecznym i gospodarczym państw, a także utrzymywaniu relacji międzyludzkich oraz w procesie poznawania świata. Tematyka, związana z lotnictwem stała się również przedmiotem zainteresowania twórców memów, którzy z przymrużeniem oka odnoszą się tam do zabawnych sytuacji, związanych z podróżowaniem samolotami. Autorzy humorystycznych grafik przede wszystkim komentują postawy i zachowania pasażerów. Oprócz tego zwracają też uwagę na motywy, dotyczące pracy pilotów czy stewardes. Zobacz memy oraz uśmiechnij się!

Chodziło o podkreślenie znaczenia transportu lotniczego

Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego ustanowiono w 1996 roku roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jego inicjatorem była Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego, powołana na mocy konwencji chicagowskiej, podpisanej 7 grudnia 1944 roku. Warto przypomnieć, że umowa ta reguluje zasady powietrznego ruchu pasażerskiego oraz jest głównym źródłem międzynarodowego prawa lotniczego. Data przyjęcia konwencji stała się więc odpowiednią również do corocznego świętowania Międzynarodowego Dnia Lotnictwa Cywilnego. Jego wprowadzenie miało na celu uwydatnić znaczenie transportu lotniczego, pełniącego niezwykle ważną rolę w rozwoju społecznym i gospodarczym państw, a także utrzymywaniu relacji międzyludzkich oraz w procesie poznawania świata. Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego co pięć lat obchodzony jest pod innym tematem rocznicowym. Ostatnio, czyli w 2019 roku Rada Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego wybrała hasło „75 lat łączenia świata”. Ponadto, raz na cztery lata ogłasza ona temat, obowiązujący przez ten kilkuletni okres. W tym roku – tak jak w trzech poprzednich latach od 2020 – Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego jest obchodzony pod hasłem „Rozwój innowacji na rzecz globalnego rozwoju lotnictwa”.

Lotnictwo cywilne z przymrużeniem oka

Tematyka, związana z lotnictwem cywilnym stała się również przedmiotem zainteresowania twórców memów, którzy z przymrużeniem oka odnoszą się tam do zabawnych sytuacji, związanych z podróżowaniem samolotami. Autorzy humorystycznych grafik przede wszystkim komentują postawy i zachowania pasażerów. Nawiązują do ludzkich reakcji na różnego rodzaju incydenty, wynikające chociażby ze zmęczenia, niewyspania czy obecności na pokładzie małych dzieci. Nie unikają też motywów, odnoszących się do nieprzyjemnych zapachów czy niekontrolowanych odruchów, jakie mogą stać się uciążliwe oraz irytujące dla innych pasażerów. Oprócz tego, twórcy memów o lotach samolotem zwracają również uwagę na kwestie, dotyczące pracy pilotów czy stewardes. Bardzo często inspirowane są one stereotypami, znanymi wśród osób, podróżujących transportem lotniczym. Warto przy tym zaznaczyć, że zabawne grafiki nie mają na celu ośmieszyć kogokolwiek, lecz z przymrużeniem oka zwracają uwagę na popularne motywy. Chociaż bardzo często obrazki te wyolbrzymiają i ubarwiają rozpowszechniane kwestie, to niektóre mogą mieć swoje źródło w rzeczywistych sytuacjach, które kiedyś miały miejsce.

W załączonej galerii prezentujemy memy o pasażerach, pilotach i lotach samolotem z okazji Międzynarodowego Dnia Lotnictwa Cywilnego. Zobacz zabawne grafiki oraz uśmiechnij się!

Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego. Zobacz memy!

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera