Ekspert BCC: Prof. Jerzy Buzek znakomicie sprostał zadaniu

dr Jarosław Mulewicz
Jerzy Buzek
Jerzy Buzek Janusz Wójtowicz
Laureat Nagrody Specjalnej BCC profesor Jerzy Buzek kończy swoją 2,5-letnią kadencję przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Ostatnią sesję parlamentu poprowadzi jutro, 17 stycznia. Jerzy Buzek znakomicie sprostał zadaniu, które mu wyznaczono, mimo iż trafił na najgorszy kryzys w historii Unii Europejskiej i strefy euro.

Opinia doktora Jarosława Mulewicza, eksperta BCC i głównego negocjatora Układu Stowarzyszeniowego Polski z UE:

Kiedy profesor Jerzy Buzek, parlamentarzysta Parlamentu Europejskiego, były polski premier, obejmował dwa lata temu swoją funkcję, jedną z najważniejszych, obok szefa Komisji Unii Europejskiej i później stworzonych funkcji Przewodniczącego i Ministra Spraw Zagranicznych Unii,
wszyscy mieli wątpliwości, czy Polak, reprezentujący w PE, jedno z nowych państw członkowskich, podoła tej funkcji. Profesor Jerzy Buzek znakomicie sprostał zadaniu, które mu wyznaczono, mimo iż trafił na najgorszy kryzys w historii Unii Europejskiej i druzgocący kryzys strefy Euro.

CZYTAJ WIĘCEJ O OSTATNIEJ SESJI EUROPARLAMENTU PROWADZONEJ PRZEZ BUZKA

Zarzuca mu się, że był za bardzo koncyliacyjny i zawsze szukał kompromisu. Ale jaki miał być, skoro taka jest, a raczej była UE, bo dalej taką być nie może? W istniejących okolicznościach była to jedna z najlepszych prezydencji Parlamentu Europejskiego.

Nadchodzą czasy, kiedy będzie trzeba mówić prawdę. Europa nie jest konkurencyjna. Politycy, żeby za wszelką cenę bronić swoich kolejnych kadencji, dawali wyborcom więcej niż mogli. Europa chwali się socjalnymi i społecznymi osiągnięciami, na które jej nie stać i które finansują inne państwa. Nie mamy charyzmatycznego przywódcy, który powiedziałby prawdę - trzeba wziąć się do pracy, bo to praca tworzy bogactwo narodów.

WIELBICIEL POLITYKI I CIASTEK, CZYLI JERZY BUZEK PRYWATNIE

W zróżnicowanym, jakże socjalistycznym Parlamencie Europejskim, Jerzy Buzek setki razy zwracał uwagę na interesy przedsiębiorców i często, bez jakiejkolwiek reakcji, mówił podstawową prawdę klasycznej ekonomii - nie ma bogactwa bez pracy. Nie ma darmowych obiadów. Robił to z ogromną
kulturą i taktem. Może za delikatnie, bo Unia jak Titanic tonie. Wszyscy to wiedzą i mówią, a bal trwa nadal. Reformy pozostają w zapowiedziach, dotyczą państw, a biurokracja unijna codziennie bawi się na kolejnych rautach i przyjęciach. Z perspektywy komfortu urzędników Unii kryzysu w
Europie nie było i nie ma.

PO NASZYMU CZYLI PO ŚLĄSKU. JERZY BUZEK HONOROWYM ŚLĄZAKIEM ROKU

Kryzys wykazał podstawową prawdę, że w Unii o wszystkim decyduje Rada Ministrów i państwa. Rola organów Unii staje się coraz bardziej iluzoryczna. Aby Komisja i Parlament były partnerem dla rządów, muszą zajmować jasne stanowisko. Nie jest to możliwe, ze względu na zróżnicowanie polityczne, a zwłaszcza naciski potężnej lewicy parlamentarnej, pragnącej rozdawać każdemu wedle potrzeb, ale nie koniecznie według pracy. Europa i Unia Europejska w kształcie dotychczasowym kończy się. Z tego powodu prof. Jerzy Buzek będzie długo pamiętany, jako osoba, która na tym tonącym Titanicu, usiłowała wprowadzić pewien ład i porządek.

Ustępujący przewodniczący PE, podobnie jak premier Donald Tusk, polscy komisarze, Danuta Hubner i Janusz Lewandowski, polski minister spraw zagranicznych Radek Sikorski, minister finansów, Vincent Rostowski, zapewnili Polsce zupełnie inny wizerunek w Unii. Weszliśmy do pierwszej unijnej ligi i jesteśmy postrzegani, nie tylko dzięki zasługom osób, ale przede wszystkim dzięki gospodarce, jako jedno z ważniejszych państw Unii. Choćby z tego powodu Jerzy Buzek przejdzie do historii.

Polskie przewodnictwo w Unii, które się skończyło, mogłoby się wydawać nijakie, do czasu zaostrzenia kryzysu gospodarczego, kryzysu strefy euro i wyraźnych prounijnych deklaracji naszych polityków, pod koniec polskiej prezydencji. Polska prounijność i wiara w integrację europejską
są bardzo istotne, również dla innych. Polskie przekonanie, że w jedności siła, że Unia nie ma alternatywy, że Europa zjednoczona, musi wspólnie odrodzić się ekonomicznie, są bardzo istotne, bo przeciwstawiają się wizjom dezintegracji, Europy wielu prędkości, przekonaniu o rozpadzie Europy itd. Wielka w tym zasługa przewodniczącego PE.

Niestety kryzys Unii zaostrza się, bo słowami deszczu nie da się zaczarować, w co dalej wierzą europejscy urzędnicy. Unia Europejska, moment prawdy, w postaci cięcia budżetów, likwidacji organów, redukcji stanowisk i zwiększeniu efektywności ma jeszcze przed sobą. Polska dała
Unii wiarę, że warto być razem i wspólnie podjąć reformy. Pokazała, podczas swojej prezydencji, jak to robić. Dlatego nasz rating nie zmienił się. W tym sensie dołączyliśmy do zdrowego jądra państw Unii. Teraz konieczne są działania, nie słowa i odrodzenie europejskiej
przedsiębiorczości zduszonej przez biurokrację.

* CZYTAJ KONIECZNIE:

*TOP 10 NAJZABAWNIEJSZYCH ŚLĄSKICH SŁÓW
*NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Dramatyczny WYPADEK AUTOBUSÓW w Mysłowicach. IKARUS zawisł nad rzeką! [ZDJĘCIA]
KATOWICE jednym z 7 CUDÓW świata? To nie żart. Zobacz o co chodzi

*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Wideo

Komentarze 12

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jak huba na drzewie. :-(
Największy szkodnik pasożytujący na organizmie Górnego Śląska i każdego Ślązaka!
.

... dwu komisji Parlamentu Europejskiego.

T
TOMEK ATOMEK

POLACY ZROBIC SKLADKE NARODOWA I KUPIC BOMBE ATOMOWA-AMEN

T
TOMEK ATOMEK

POLACY ZROBIC SKLADKE NARODOWA I KUPIC BOMBE ATOMOWA-AMEN

T
TOMEK ATOMEK

POLACY ZROBIC SKLADKE NARODOWA I KUPIC BOMBE ATOMOWA-AMEN

T
TOMEK ATOMEK

POLACY ZROBIC SKLADKE NARODOWA I KUPIC BOMBE ATOMOWA-AMEN

R
Rumcajs

No tak: "5 wpisów". Ciekawe, ze ja tu jakies 1-2 temu wydrukowalem dyskusje, która miala kilkadziesiat-kilkaset.

Jestescie naprawde zalosni. Dokladnie - ktos tu wtedy pisal m.in. o wlazeniu do pupy. fe

N
NIE NAĆPANY

Buzek z Tuskiem wybudowali w Brukseli budynek użyteczności za 40 milionów euro . Zatrudniono tam swoich pociotków w ilości 300 sztuk ok. 100 sztuk to personel. Utrzymanie tego pałacu uciech kosztuje 10 milionów euro rocznie . Tam futruje się takich samych jak Buzek i leje się szampan strugami na koszt naszych dzieci ,emerytów ,inwalidów, ogółu społeczeństwa polskiego kiedy tu oszczędza się na tabletkach, zamykając przedszkola i szkoły a każda telewizja żebrze na różne cele Za 500 milionów euro, Buzek częstował kawiorem różne męty europejskie podczas prezydencji, kiedy w kraju bieda aż piszczy i karmi się społeczeństwo kryzysem kiedy konta i kiesy politykierów, różnych BIZNESMENÓW PRZEWYŻSZAJĄ DWUKROTNĄ SUMĘ ZADŁUŻENIA KRAJU.

.

... i nawet obecnosc Barroso nie "zmusila" Donalda Tuska do przyjazdu.

s
same sukcesy ...

... i nie przyjechal na ostatnia Jerzego Buzka impreze (w Polsce), jako
przewodniczacego Parlamentu Europejskiego,
wtedy gdy szef Komisji Europejskiej dostal w Zabrzu - Diamentowy Laur Umiejetnosci i Kompetencji.

Co ciekawe: taki sam ... Laur ..., w tym samym czasie i w tym samym miejscu dostal
takze premier Donald Tusk,
ale premier Tusk mial inne wazniejsze terminy i po Laur nie przyjechal ...

T
Taki z niego profesor

TERROR, MORD.POLISCH MAFIA.

QWO VADIS.
Czego nie dokonały czołgi, ZOMO Jaruzelskiego i Kiszczaka- dokonał Buzek z Kaczyńskim, Wassermannem , SB później ABW.
W dniu 13 maja 1981, podczas audiencji generalnej na Placu św. Piotra w Rzymie, dokonano zamachu na Papieża Polaka JP II.
19 października 1984 ks. J Popiełuszko został zamordowany
30 stycznia 1989 znaleziono ciało księdza Stanisława Suchowolca .
Co wspólnego mają te trzy tragedie z sierpniem 80, stanem wojennym ,Smoleńskiem ?

Te tragedie mają wspólny wątek do znienawidzonych przez elity rządowe, postulatów sierpnia 80 zapisanych w ustawodawstwo. Wolny związek upolityczniono a Buzek zabrał się za to, czemu bezpieka nie podołała.
W postulatach zapisano 40 godziny tydzień pracy, Wolne soboty i niedziele. Skrócony okres do przejścia na emeryturę osób zatrudnionych w szczególnych warunkach, przejście bez względu na wiek górników po przepracowaniu 25 lat pod ziemią. To było nie do zaakceptowania pomimo wydzielonej zgody i zapisów ustawowych. Tajnymi sposobami unicestwiano postulaty, wspomniane osoby stojące za światem pracy i wolnością z tablic stoczniowych.
Okres ten można porównać do wyprowadzenia Mojżesza i jego ludu z pod władzy Faraona .
I tam i tu występują dwie tablice. Mojżeszem jest JP II.
Po „Wiośnie ludów” i okresie przełomów ( okrągły stół w 1989 ) . Władzę w Polsce w1997r. przejmuje UW AWS koalicyjny rząd Jerzego Buzka z Leszkiem Balcerowiczem jako wicepremierem.
Obok wprowadzania własnego programu AWS podjęła się realizacji, w koalicji z UW czterech reform: administracji, szkolnictwa, służby zdrowia, ubezpieczeń emerytalnych.
Zajmijmy się ta ostatnią gdyż to właśnie OFE, szmal wpompowany z OFE w obligacje ze szmalu z unicestwienia postulatów sierpniowych ,przelanych na konta pomysłodawców w akcje spółek. Balcerowicz wprowadza rozporządzenie przyznawania oprawcom i siebie 25 % prowizji od każdej kwoty oszukanej ofiary.
Ministrem sprawiedliwości zostaje L. Kaczyński wraz ze Zbigniewem Wassermannem jako prokuratorem krajowym( dopiero wyszło później ,że nie miał nominacji na to stanowisko w momencie przeprowadzania „Temidy” ) Prezesem ZUS zostaje Allot a jego zastępczynią A. Fotyga.
Dwaj ostatni wpuścili sfałszowane przepisy w obieg w ZUS. Poprzedni z agentami ABW dokonali akcji kryptonim Temida i skoku na sądownictwo. Wraz z agentami UOP później przekształconego w ABW. Nie przypadkowo dobiera się męża Pani prezes sądu okręgowego (nowo mianowanej )szefa ABW na Śląsku. Opiera się to o wrabianego biznesmena z Sosnowca i prezesów katowickich sądów. Wraz z prezesami sądów, zwerbowano wielu sędziów i inspektorów ZUS, co dało początkowi reformy emerytalnej w akcji bezprawiezus, wymierzonej we wcześniej wspomniane postulaty, wyśmiania się z ojca św. J.P.II z zaangażowania w sprawy ludzi pracy, jego przemówienia, wywalczone prawa i wolności, wyśmiania się z ofiar stanu wojennego, morderstwa wspomnianych księży. Sprofanowano konstytucję i konwencję prawa człowieka.
Na szeroką skale wydawano decyzje emerytalne a w następstwie wyroki w imieniu R.P. na sfałszowanych przepisach § 31. R.R.M z dnia 7 luty 83 r. Przesuwano terminy wypłat o dowolny termin, okrajano świadczenia o dowolną kwotę , odmawiano przyznawanie emerytur. Proceder był bardzo dobrze zabezpieczony. Ludzie przez lata chodzili dobrowolnie do pracy w soboty i niedziele ,by mieć przepracowany miesiąc 22 dni robocze, kiedy miesiąc kalendarzowy miał np. 19 dni roboczych. Kto nie podporządkował się fałszerstwu przepisów, i nie poszedł do pracy, nie zaliczano mu takiego miesiąca do okresu zatrudnienia. W ten sposób zmuszono ludzi do pracy w soboty i niedziele oraz wydłużono tydzień pracy z 40do 56 godzin pracy, także w ten sposób osobie zatrudnionej w szkodliwych warunkach można zabrać do 15 lat zatrudnienia i innym do 26 lat pracy. Dodawano ludziom od 0,5 roku do 3 i więcej lat pracy. Buzek Kaczyńskiego za zamach stanu wyrzucił i powołał Stanisława Iwanickiego ministrem sprawiedliwości. Iwanicki powiedział, że za czasów Kaczyńskiego w ministerstwie „naruszono nie tylko zasady funkcjonowania prokuratury w demokratycznym kraju, ale wręcz stworzono system służący wyłącznie realizacji celów politycznych”. Sfałszowany system świadczeń w ZUS działa do dziś.
Dokonano zamachu stanu ,zamachu na niepodległość państwa polskiego i innych przestępstw przeciwko państwu, prawom człowieka. Akcja dała zysk ok. 80 miliardów zł. Bandyci mieli wypłacane prowizje 25% od sumy jednej oszukanej osoby na podstawie Rozporządzenia ministra finansów o finansowaniu urzędników za aktywnośc , rozporządzenie wydał Balcerowicz. Barbarzyńcy w togach czują się bezkarnie poszerzając swój proceder o pożyczki bankowe i nieruchomości . Na trop afery wpadł górnik z Tychów Jan Manowski z kandydatem na prezydenta R.P.- D. Podrzyckim. Tego drugiego zamordowano a górnikowi sporządzono psychiczną odyseję do krachu finansowego. 65 sędziów Katowickiej Apelacji zostało skierowanych przeciwko tej rodzinie Wydano 2000 postanowień w wyniku niesamowitych przestępstw. Zaczęto się bać o nominacje i zajmowane stanowiska . Tyska sędzina Dorota Niewiadomska jedna z podwładnych komornika Jarczyka, wyłączona przez sześć postanowień sądu okręgowego i apelacyjnego ze sprawy, która sama wydała postanowienie o niewłaściwości rzeczowej jej sądu w sprawie , sama się wyłączyła, Wydała na tego Bohatera Narodowego wbrew jakimkolwiek zasadom, wyrok zaoczny z wyrzuceniem na bruk całej rodziny, bez przyznania lokalu zastępczego. Sprawa rozprzestrzeniła się w dziesiątki spraw sądowych katowickiej apelacji i stała się priorytetem dla zbrodniarzy akcji Temida oraz bezprawiezus. Sięgała pozwanych Lecha Kaczyńskiego, Z Wassermanna, Kochanowskiego i inne ważne osobistości. Sąd Apelacyjny w Warszawie przesłał sprawę do Katowic , gdy przepisy mówią ,że sprawę przeciwko osobie sprawującej wysoki urząd państwowy kieruje się w miejscu urzędowania tej osoby. Pozwanymi są prokuratorzy i sędziowie Katowickiego SA. Ten sąd 10 grudnia 2009 wyłączył sąd rejonowy w Tychach ze sprawy ,sąd okręgowy i część sędziów sądu apelacyjnego. W marcu 2010 sprawa została skierowana do sądu okręgowego w Częstochowie. Rozegrały się dantejskie sceny na okoliczność i fakt, że sąd w Częstochowie nie może sprawy rozpatrywać gdyż nad nim przełożony jest sąd Apelacyjny w Katowicach. Pozew jest kierowany i opłacony do wydziału karnego, a ten wyłączył część własnego sądu w postępowaniu cywilnym. Największa na świecie afera rządowo sądowa wyszła by na jaw. Wtedy to podjęto plan likwidacji świadków i współsprawców. Sprawą zajmował się także J. Kaczyński jako szef BBN zlecił postępowanie Z. Ziobrze lecz ten albo oszukał J. Kaczyńskiego lub z kolesiami ukręcili sprawie łeb.
Bandyci byli w ETPCZ w Strasburgu gdzie trój osobowy skład wydał postanowienie UWAGA.:
„Nie ma łamania praw człowieka, złożonych dokumentów nie wolno przedstawiać ,żadnej instytucji państwowej i pozapaństwowej”

W ten sposób ETPCZ w Strasburgu wydał na Państwo Polskie zezwolenie na uprawianie w stosunku do społeczeństwa polskiego, terroryzmu i zbezczeszczenie konwencji praw człowieka. Skoro terroryści zaznaczyli swą obecność w ETPCZ to dlaczego nie w Smoleńsku??
Na głównych organizatorów padł wyrok- To swingowana katastrofa Smoleńska.
Świadczenie usług pomiędzy instytucjami rządowymi , wymiaru sprawiedliwości, prokuratury, komorników . Dało pole do stworzenia lokalnych mafii , unicestwienia działań prokuratury, Rząd pojął opiekę nad mafią, terroryzmem ,zbrodnią , pozostawiając społeczeństwo bez pomocy i kontroli nad powstającymi w zastraszającym tempie organizacjami terrorystycznymi.
Mordercy są w Polsce i wbrew Wspólnemu stanowisku Rady Europy z dnia 27 grudnia 2001 r. w sprawie zwalczania terroryzmu(2001/930/WPZiB) RADY UNII EUROPEJSKIEJ, uwzględniając Traktat o Unii Europejskiej, w szczególności jego art. 15 i 34. mordercy, terroryści chronią się pod immunitetami. Agent Kaczyński strasznie bał się zbrodni przeciwko narodowi Po oddzieleniu Prokuratora generalnego od ministra sprawiedliwości. W prokuraturze generalnej ustawił swoich prokuratorów i to właśnie z prokuratury w Katowicach. Nie przypadkowo minister Sprawiedliwości piastował tekę ministerialną , albowiem Kwiatkowski był osobistym sekretarzem i doradcą Buzka przy wprowadzaniu zamachu stanu. Dlatego korespondencję z Sądu Najwyższego i Prokuratury Generalnej do rąk adresata, rozpatrują sekretarki biura przyjmowania korespondencji pomimo przekazania spraw przez prezesów sądów odmawiając jakiejkolwiek interwencji w tej sprawie odpowiadając ,że Kwiatkowski lub prezes SN nic nie może. Kwestie związane z upolitycznionym sądownictwem rejonowym i prokuraturą rozpatruje komornik Zbigniew Jarczyk w swych wszystkich przestępczych działaniach, wykorzystuje wpływy, mając za sobą swoją teściowa jako szefową wydziału wizytacyjnego sądu okręgowego w Katowicach oraz żonę jako sędzię, agenta tego sądu. Nad Korespondencją i podsłuchami telefonicznymi działa mąż Pani Prezes sądu Okręgowego wysoko postawiony oficer ABW wsławił się w pacyfikowaniu rodzin przystawiając pistolet do skroni dzieci przy pacyfikacji biznesmena, oraz w Akcji B.Blidy. Wszyscy są z nadania L. Kaczyńskiego
Dlatego L. Kaczyński nie podpisał Karty Praw Podstawowych. O akcji kryptonim Temida, bezprawiezus, można przeczytać w wielu artykułach wydań internetowych.. Na wzór Wilczego Szańca to swoi doprowadzili do celowego opóźnienia i NADANYCH błędnych namiarów przy lądowaniu oraz innych okoliczności w Smoleńsku.

.

.

Dodaj ogłoszenie